зміцнити волю і допомогти об'єктові боротись з різними хвилюваннями, афектами, самонавіювання настирливих уявлень то-що.
Твердо встановлено, що в стані гіпнози можна через навіяння вплинути майже на всі функції нервової системи, включаючи сюди відправлення тіла, як травлення, дефекацію, менструацію, пульс, почервоніння шкури і инш.
Для терапевтичної мети гіпнози можна вживати не тільки самої по собі, а і разом з иншими лікарськими засобами, які в такому випадкові впливають виключно шляхом навіяння. Найкращий доказ цьому — електротерапія, яка впливає переважно навіянням.
Мозок, перебуваючи під впливом навіяння, силкується в межах можливосте реалізувати явища, що їх йому навіюють.
В стані навіяння мозок, дякуючи певному навіяному наказу, переймає ідею і переводить її в акт.
Візьмемо для прикладу лікування гіпнозою гістеричного параліжу.
При цій хоробі мозок і нерви надто чутливі й легко роздратовуються від усяких, навіть мало помітних причин і призводять до різних діяльних розладів з боку окремих органів і всього тіла.
Від такої причини вони навіть часто перестають працювати.
Щоб людина могла керувати рукою, або ногою з власної волі, потрібні здорові нерви. Так, наприклад, коли людина з власної волі хоче піднести руку, то для цього треба, щоб нервом, що йде від мозку до руки, пішов, так-би мовити, наказ.
При здорових нервах цей наказ виконується й м'ясні руки виконують завдання.
Коли-ж нерв захоріє, то м'ясні руки рухатись не будуть. Так само може статись, коли нерв перерізати, або захоріє те місце мозку, звідки починається руховий нерв. Отаке явище, коли мов паралізується рука або нога, буває у багатьох нервових або гістеричних людей.
Багатьох дивує, яким-же чином гіпнозою або навіянням можна вилікувати параліж на грунті гістерії.
При гістеричному параліжі, тій частці мозку, від якої йдуть рухові нерви до руки або до ноги, не вистачало потрібних роздратувань. Щоб рука або нога знову почала рухатися, треба нового роздратування мозку, відкіля йдуть нерви до руки, ноги, або инших органів, щоб ці шляхи по-