Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/118

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

106

Третя книга Мойсея 10. 11.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 10. 11.

жар кадила та й почали приносити перед Господом огонь чужоземній, чого він їм не заповідав.

 2. І вийшло сперед Господа поломята й пожерло їх, і померли вони перед Господом.

 3. 1 рече Мойсей Аронові: Оце ж і сталось те, що глаголав Господь: В тих, що приближаються до мене, осьвячусь, і перед усїм народом прославлюсь.

 4. 1 мовчав Арон. І покликав Мойсей Мизаїла та ЕльзаФана, синів Узіїла, дядька Аронового, і сказав їм: Приступіть і винесіть братів ваших із сьвятинї за табір.

 5. І приступили вони, та й віднеслиїх у хитонах їх 8а табір, як повелів Мойсей.

 6. 1 рече Мойсей Аронові і Єлеазарові й Ітамарові, синам його: Клобуків з голов ваших не скидайте і одежі вашої не шарпайте, щоб не померти вам, і Господь не розлютився на всю громаду; а нехай ваше браттє, ввесь дом Ізрайлів плачуть за погорівшими огнем, що запалив Господь.

 7. Із входу в соборний намет не виходити мете, щоб не вмерти вам; бо миропомазаннв Господнє на вас. І вчинили вони по слову Мойсейовому.

 8. 1 рече Господь Аронові:

 9. Вина й хмелевих напитків не пий,нї ти сам нї сини твої з тобою, як треба вам увійти в соборний намет, щоб не вмерти вам. Установа віковічна в роди ваші,

 10. І щоб розбирати вам між тим,що сьвяте, і тим, що не сьвяте, між тим, що чисте, і що не чисте,

 11. 1 навчати синів Ізрайлевих всіхустанов, що дав їх Господь вам через Мойсея.

 12. 1 рече Мойсей Аронові й Єлеазарові й Ітамарові, синам його, що зостались: Возьміте приніс хлібний, що віставсь од огняної жертви Господньої та й їжте його прісним коло жертівника; се бо велика сьвятощ.

 13. 1 їсти мете його в сьвятому місці: бо се пай твій і пай синів твоїх 8 огняних жертов Господеві; так бо заповідано менї.

 14. Погруддє ж жертви гойданої ілопатку жертви підношеної мусите їсти на чистому місці, ти й сини твої й дочки твої з тобою: се бо пай твій і пай синів твоїх, призначений із жертов мирних у синів Ізрайлевих.

 15. Лопатку жертви підношеної ігрудину жертви гойданої, пускауючи з димом жир, мусите приносити вкупі з огняними жертвами, щоб гойдати їх як жертву гойдану перед Господом, і буде се тобі і синам твоїм 8 тобою пай віковічній: так бо заповідав Господь.

 16. І Мойсей шукав пильно козла,що принесено як жертву за гріх, аж се його спалено. І розгнівався на Єлеазара та Ітамара, синів остальнїх Аронових і рече:

 17. Чом не ззїли ви жертви за гріхна місці сьвятому? се ж бо сьвятощ між сьвятощами, і він дав се вам, щоб узяли на себе гріхи громади та спокутували їх перед Господом.

 18. Ось крові з неї не внесено в сьвятиню; доконьче треба було вам звісти її в сьвятинї, як повелівав я.

 19. 1 сказав Арон до Мойсея: Дивись,приносили вони сьогодні жертву свою за гріх та всепаленнє своє перед Господом, і таке лучилось мені! А коли б я сьогодні їв жертву за гріх, чи гаразд воно було би в очах Господа?

 20. Вислухав се Мойсей, і було седобре в очах його.

Голова 11.

І рече Господь Мойсейові й Аронові:

 2. Промовте до синів Ізрайлевих іскажіть їм: Оце така скотина, що можна вам їсти 8 усьої скотини, що є на землі:

 3. Усяку скотину, що в неї ратицїрозколені і між ратицями ровколина глибока і вона ремигає, таку можна вам їсти.

 4. Ось яких тільки неможна вам їсти8 тих, що ремигають, а ратицї в них розділені: верблюда, дарма що ремигає, та ратицї у його нероздїлені; нечистий він вам буде.

 5. 1 крілика, що хоч і ремигав, танемає копит розділених; нечистий він вам буде;

 6. І зайця, що ремигає, та немаєратиць розділених; нечисий він вам буде.