Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/205

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

193

Пята книга Мойсея 21. 22.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 21. 22.


 15. Коли будуть в чоловіка дві жінки, одна люблена, друга ненавидна, і вони породили Зому синів, люблена й ненавидна, та син ненавидної вродиться перше:

 16. То як оддавати ме в наслїддв синам своїм, що мав, не можна буде йому обявити первенцем сина любленої перед первородним сином ненавидної;

 17. А первородного сина ненавидноїмусить він признати, і віддасть йому дві пайки 8 усього, що мав; він бо первенець сили його, йому належить право первородження.

 18. Коли в кого буде син непокірливий і бутний, що не слуха голосу батька свого і голосу матері своєї, і вони покарають його, та він не послухав їх:

 19. Так батько-мати вхоплять йогой виведуть до громадських мужів міста свого і до воріт свовї оселї,

 20. І скажуть громадським мужамміста свого: Сей син наш непокірливий і бутний, і не слухав голосу нашого, гульвіса і пиячила!

 21. 1 всї люде міста його закидаютьйого каміннєм, так щоб він вмер. Сим робом викорінювати меш 8ЛО зміж людей твоїх. І чути ме ввесь Ізраїль та й бояти меться.

 22. 1 коли на кому буде гріх смертельний, і ти вбеш його і повісиш на дереві,

 23. То не годиться трупові черев нічбути на дереві, а мусиш його поховати того ж таки дня; бо шибеник, се прокляттв Боже; а ти не опоганюй вемлї твоєї, що Господь, Бог твій, дав тобі в наслїддв.

Голова 22.

Коли бачити меш вола братового чи барана, що блукав, так не покинеш їх; на всякий раз вернеш їх братові твому.

 2. Коли ж брат твій не близько, чине знавш його, так прилучиш до господарства твого, і будуть вони в тебе, покіль шукати ме брат твій; тоді вернеш йому.

 3. Так само вробиш 8 ослом його,1 так само вробиш 8 одежею його, і так само вробиш 8 усім, що пропаде в брата твого, а ти внайдеш. Не можна тобі задержувати.

 4. Як побачиш осла братового чивола, що впаде на дорозі, так не покинеш їх; на всякий рав мусиш помогти йому підняти.

 5. Жінка нехай не зодягається як чоловік, а чоловікові не подоба вдягатись у жіночу одїж: се бо гидота перед Господом, Богом твоїм, коли хто се чинить.

 6. Коли трапиться тобі по доровіпташе гніздо, на якому дереві чи на землї, 8 пташенятами чи з яйцями, і мати седить на пташенятах чи на яйцях, не бери матері з маленькими.

 7. Мусиш коньче пустити матір, адїток можна тобі взяти собі; щоб тобі було добре і довго жив ти на сьвітї.

 8. Як будувати меш нову домівку,так зроби на криші ворінки,* щоб не навести крові на домівку, коли хто з неї впаде.

 9. Не засівати меш виноградникатвого двома насіннями; щоб плід насіння, що ти посіяв, і вроджай виноградника не були, 8а кару, присьвячені сьвятинї.

 10. Не будеш орати волом і ослом укупі.

 11. Не носити меш одежини, зробленої з двох не однаких тканин, вовняної і льняної разом.

 12. Кутаси мусиш поробити собі начотирох кіньцях покривала твого, що накидаєш на себе.

 13. Коли чоловік возьме жінку і,ввійшовши до неї, зненавидить її,

 14. І дасть причину, щоб люде говорили ледачі речі про неї, і роспускати ме про неї недобру славу, і казати ме: Узяв я сю женьщину й приступив до неї та не знайшов у неї ознак дівування,

 15. Тоді батько дївицї і мати її винесуть ознаки дівування її в царину, до громадських мужів міста того,

 16. І скаже дівчин батько громадським мужам: Оддав я дочку за сього чоловіка, а він зненавидів її.

 17. І се дав він причину, щоб людеговорили про неї ледачі речі, сказавши : Не знайшов я в твоєї дочки ознак дівування. Так ось вам ознаки дїву* примурок, поручв.

13