Сторінка:Тищенко Ю. Хто такий В. Винниченко (1917).pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
 
Хто такий В. Винниченко.

Велика російська революція, поваливши самодержавний лад, дала можливість народові будувати життя своє на нових демократичних основах. Разом з тим ця революція розбила вікові пута поневолених народів, що входили в склад так званої „єдиної неділимої Россії“ і покликала їх до відродження.

Українській народ, один з найбільш поневолених народів, скинувши кайдани неволі, напружує тепер всі сили свої, щоб утворити на своїй землі новий демократичний лад та зайняти таке становище, щоб не впасти знову в тяжкі кайдани неволі.

Для того ж, щоб утворити такі закони, він вибрав з поміж себе людей, яким вірить, і послав їх до Київа. Ці люди, депутати, мужі довіря народу, утворили „Українську Центральну Раду“, яка і являється законодавчим народнім органом. З поміж себе „Українська Центральна Рада“ вибрана людей, котрим доручила проводить в життя все те, що вона постановить, а також складати необхідні для добробуту народу закони і подавати їх на розгляд Центральної Ради. Ці вибрані люде і складають Генеральний Секретаріят Української Народньої Республіки.

Українська Центральна Рада і Генеральний Секретаріят віддають свої сили на утворення такого ладу на Україні, которий би забезпечив краще життя працюючих людей — селян та робітників. Але в своїй роботі зустрічають багато перешкод. Ті перешкоди йдуть