Сторінка:Товариство «Міщанське брацтво» в Тернополі. З нагоди 40-ліття його істнування. 1891—1931 (1931).djvu/37

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

темпом. Щойно тепер зрозуміли міщани всю вагу і значіння власної домівки. При цьому не забули вони відповідно подякувати тим членам Товариства, які найбільше понесли труду і старань в справі будови, іменуючи найбільш діяльних членів комітету будови а саме о. крилошанина Володимира Громницького та міщан Матвія Бриковича і Павла Демчука Почесними Членами Товариства.

Між міщанами почався живий культурноосвітній рух; они стали численно сходитися в Товаристві на читання ґазет-журналів, прислухуватись дебатам на актуальні теми дня. Кождої неділі і свята відбувалися в Товаристві популярні відчити-реферати а нова простора саля Товариства стала з того часу одиноким пристановищем, де тернопільська громада могла свобідно давати свій вислів у всіх виявах нашого суспільного та національно-культурного життя.

При Товаристві відновив свою діяльність також аматорський гурток, який маючи у свойому розпоряджені власну салю а також потрібне театральне приладдя, розпочав наново давати аматорські вистави. Його персональний склад поповнили нові аматорські сили (пр. міщани Степан Кучерський, Осип Остапюк, Осипа Постригачівна і и.), що виявили безперечний хист до театральної справи і зуміли з успіхом віддати нераз доволі тяжкі драматичні ролі.

Товариство приступило рівнож до скомплетування відповідної бібліотеки для вжитку своїх членів. Її поповнено виданнями Укр. Видавничої Спілки, впорядковано (богато праці вложили в ту справу міщани Петро Брикович і Павло Постригач) і бібліотека виказувала вже до-