Сторінка:Труди Інституту зоології та біології. Том. XVI-XIX. 1937-1938.pdf/188

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

№ 174, рис. 6. (Зафіксовано через 46 днів після операції). Трансплантацію зроблено на 5-й сегмент. Трансплантат знаходиться на рівні спинного мозку. Бічна мускулатура в ділянці трансплантації майже зовсім вирізана. Лабіринт хоч і малого розміру, але добре розвинений: поділяється на два відділи, має зачатки півколових каналів і ductus endolymphaticus. Добре розвинувся чутливий епітелій, який зв'язаний з нервовою системою. Так як і в попередніх випадках, хрящ від хребта росте вбік трансплантанта, але такого великого розвитку, як у попередніх випадках, не набуває; проте, добре видно ріст хряща вбік трансплантата.

№ 253, рис. 7. (Зафіксовано через 56 днів після операції). Трансплантат зроблено на 6-й сегмент. Трансплантат міститься на рівні між хордою та спинним мозком, відносно далеко від цих органів, але не зовсім під епітелієм. Спинна мускулатура вирізана тільки в серединній її частині. Лабіринт досяг значних розмірів і поділяється на відділи. Цей випадок я наводжу наприкінці опису спроб гетеропластичної трансплантації, бо, хоч він і дає добрий приклад розростання аксіальної мезенхіми вбік лабіринту, але разом являє зразок хряща-хімери. Хрящ від невральних дуг росте вбік лабіринту, розростається на його поверхні і, зустрівши трансплантований хрящ, зростається з ним. На зрізах цієї личинки видно, що в тих місцях, де лежить місцевий хрящ, він утворює грубі хрящові маси, і поруч, де тільки ми бачимо хрящ, який тонким шаром розпластується по поверхні трансплантата, він завжди буває пересаджений.

Скелетогенна мезенхіма хазяїна при ксенопластичних трансплантаціях так само реагує на вплив з боку, слухового пухирця, як і при гетеропластичних пересадках. Ми спостерігаємо те саме притягання матеріалу до поверхні трансплантата і скупчення його тут. Так само мезенхіма, яка пізніше хрящевіє, не розпластується по поверхі лабіринту, а лише розростається в вигляді скупчення. Наводжу кілька випадків. При дослідженні зрізів у 8 випадків трансплантата не було, а в решти (13 випадків) навколо трансплантата в тій чи іншій мірі розвинулись хрящі.

C-47, рис. 8. (Зафіксовано через 50 днів після операції). Трансплантацію зроблено на 7-й сегмент. Трансплантат міститься на рівні хорди на чималій віддалі від аксіальних органів, зараз же під епітелієм. Спинну мускулатуру вилучено тільки частково, зверху і знизу від трансплантата вона збереглась. Лабіринт хоч і невеликих розмірів, але розчленований на відділи і має півколові канали. Чутливий епітелій розвинувся добре. Хрящ росте від ділянки хорди та невральних дуг убік трансплантата і розростається по його певерхні. Він робить при цьому вигин, який відповідає формі стінки лабіринту, але хрящ не розпластується на поверхні, а лишається товстою масою, що нагадує скорше ребро, ніж капсулу. Зовні від слухового пухирця під епітелієм лежать тонкі капсулоподібні хрящі, які розвинулись з пересадженого матеріалу.

Різницю в характері хрящів, які виникли з місцевого і з трансплантованого матеріалу, особливо добре видно на реконструкції (рис. 9).

C-57, рис. 10. (Зафіксовано через 51 день після операції). Трансплантацію зроблено на 7-й сегмент. Трансплантат знаходиться на рівні спин-