кому приземкуватому горбі, в елювіяльному піску знову видкі в досить значній кількості різноманітні наметні, що складаються переважно з граніта, почасти з різних відмін пісковика, до 30 сантиметрів у прогоні. Цей елювіяльний пісок є продукт перетворення моренового суглинку і лежить безпосередньо на цьому суглинку, як це доведено моїми пробними розкопами на глибину метра; елювіяльний пісок є тільки 10-15 сантиметрів завгрубшки.
Далі геть до берега річки Сколодинки, що є правим допливом Прип'яти і має довжину 29 верстов (№ 45, стор. 6; № 35, ч. 2, стор. 86;.№ 11, стор. 127; № 84, т. X, стор. 690; № 9, стор. 209), тягнеться грузьке лісове болото, по якому річка Сколодинка тече в низьких, заболочених берегах без відслонень.
§ 404. У хуторі Сколодинській Буді (№ 84, т. X, стор. 690) і малому селі Рудні Сколодинській, де за давніх часів існував був чавунотопний завод, що переробляв залізні руди з місцевих болот (№ 84, т. X, стор. 690), наметні трапляються у поверхневому піску (елювіяльного походження) досить зрідка і в невеликій кількості; наметні тут мають малі розміри; переважають серед них знову кристалічні породи (здебільшого різноманітні граніти) та пісковики. Пірамідальних наметнів я тут не знайшов.
Трохи на північний захід від села Рудні Сколодинки, на узліссі, здіймається невеликий і невисокий мореновий горбок, що досить густо усіяний різноманітними наметнями менших і середніх розмірів; на захід від цього горба наметнів вже зовсім нема ані на поверхні, ані до глибини 2 метрів (це встановлено моїм свердлуванням).
§ 405. На просторі між селом Руднею Сколодинською і селом Глинницею тягнеться грузьке лісове болото з великим числом прикрих бродів і з рідкими островками сипкого, безнаметньового польодовикового піску.
У селі Глинниці, ще розташоване на правому березі довгого та вузького проточного озера (що в нього тут перетворюється річка Сколодинка), — на берегах цієї річки відслонень нема; ці береги положисті і задерновані. На вулицях села подекуди видко біля воріт і перелазів в невеликій кількості середніх розмірів наметні, що привезені з півночи. Ґрунт села є, як здається, глинястий, водонепроникальний, — на ньому затримується чимало дощових калюж, але глини тут ніколи не копали. Ймовірно, що тут під по льодовиковим піском лежить глиняста відміна моренового суглинна.
§ 406. На східній закраїні села Глинниці видкі безформні піскуваті горби, що скидаються на руїни барханів, але вже втратили виразні обриси. На північний схід від села знаходиться видатний у рельєфі невисокий мореновий горб, що має грядувату форму і тягнеться приблизно із заходу на схід на протязі біля одної верстви. Положисті схили і увесь вершок цього горба, що зайняті полями, дуже густо усіяні наметнями різних відмін граніта і пісковиків діяметром до