опуклий горб з діяметром до 200 метрів біля підніжжя, що здіймається до відносної височини 7 метрів над рівнем заплавини; його абсолютна височина виносить, згідно з моїми барометричними нівелюваннями, 73,0 сажня (№ 58, стор. 39, під № 813). Цей горб увесь зложений з величезних паралелепіпедальних скиб (заокруглених через звітрювання) дрібнозернястого, сірого амфіболового граніта, що виступають тут безпосередньо на поверхню; тільки схили горба вкриті поволокою безнаметньового польодовикового піску.
§ 194. На віддаленні півверстви на північний схід від описаного гранітового горба (§ 193) знаходиться обора на вершку піскуватого горба, що являє собою дуже типовий, невеликий, одиночний, підковуватий у плані бархан, орієнтований отвором дуги, згідно з законом гесперотропізма, на захід. Унутрішній схил гряди бархана досить стрімкий, а зовнішній схил (на схід) дуже положистий і ступнево розпливається в піскуваті поля розвіювання. Відносна височина голови бархана виносить 8 метрів; його галузі майже рівної довжини (до 100 сажнів завдовшки кожна). В самій оборі з піску бархана визирають великі, через звітрювання заокруглені, паралелепіпедальні скиби сірого звітрілого амфіболового граніта.
§ 195. На дуже низькому і положистому правому березі ріки Уборти, на віддаленні біля одної верстви на захід-північний захід від обори, що згадана вище (§ 194), знаходиться досить великий і дуже виразно виявлений у рельєфі одиночний польодовиковий бархан, що має у плані форму гострого кута (біля 50°), орієнтованого отвором на захід-північний захід. Ліва галузь цього бархана, три чверті верстви завдовшки, тягнеться майже по прямій лінії на захід; права його галузь неправильно-викрутаста, має довжину біля одної верстви і тягнеться на північний захід. Вершок голови бархана досягає відносної височини 11 метрів над заплавиною ріки Уборти або абсолютної височини 75,5 сажня, згідно з моїм барометричним нівелюванням (№ 58, стор. 39, під № 814). На цьому вершку і на гребені правої галузи бархана я знайшов великі скибові і щебіневі виступи звітрілого амфіболового граніта у звиклій формі заокруглених паралелепіпедальних скиб.
§ 196. Трохи нижче по течії ріки Уборти, на східньому краї урочища Запруддя, здіймається теж досить великий, підковуватий і симетричний у плані одиночний польодовиковий бархан, орієнтований отвором дуги на захід (гесперотропічний). Кожна з його галузів є півверстви завдовшки; відносна височина голови досягає 10 метрів. На вершку голови цього бархана я теж знайшов скибовий і щебіневий виступ звітрілого амфіболового граніта.
§ 197. У північній частині урочища Запруддя, за гирлом невеличкого безнайменного струмика, що впливає до ріки Уборти з правого боку, стоїть млин, що зветься хутір Боровий Млинок. Вище млинової гати правий беріг ріки Уборти невисокий, положистий і не має від-