Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 3 (2012).pdf/46

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

проведення багатьох міжнародних виставок, наукових форумів, мистецьких фестивалів.

Від часу проголошення 1991 незалежності Української держави К. налагодив співпрацю з численними міжнародними організаціями: Асоціацією європейських міст, Всесвітньою лігою історичних міст, Всесвітньою туристичною організацією, Конгресом місцевих і регіональних влад Європи, Міжнародною асоціацією міського розвитку, Міжнародною радою муніципальних екологічних ініціатив, Парламентською асамблеєю губернаторів і мерів столиць країн Причорномор'я, Союзом столиць Південно-Східної і Центральної Європи та ін. Починаючи з 2003 у К. кожної третьої суботи травня організовуються святкові заходи з нагоди Дня Європи. 2005 у місті відбувся 50-й ювілейний пісенний конкурс «Євробачення».

Важливим осередком розвитку міжнародних зв'язків є Національна академія наук України, яка співпрацює з державними установами, науковоосвітніми центрами, фірмами й підприємствами понад 50 іноземних країн, з понад 40 міжнародними організаціями. 22 жовтня 2011 у К. на спільному засіданні Ради Міжнародної асоціації академій наук і Ради Євразійської асоціації університетів президентом МААН на новий термін обрано академіка НАН України Б.Є. Патона.

У К. перебувають численні посольства іноземних держав, представництва ООН, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду, Європейської комісії та ін.

Від 1992 у К. регулярно проводяться Всесвітні форуми українців. У рамках головування України в Комітеті міністрів Ради Європи 2011 у К. було проведено форум міністрів освіти європейських країн «Школа ХХІ ст.: Київські ініціативи», а також засідання Бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. 19 грудня 2011 відбувся саміт Україна — ЄС.

Літ.: Шевченко Ф.П. Роль Києва в міжслов'янських зв'язках у ХVII– XVIII ст. — К., 1963; История Киева: В 2-х т. — К., 1963–1964; Історія міст і сіл Української РСР: Київ. — К., 1968; Толочко П.П. Киев и Киевская земля в эпоху феодальной раздробленности ХII–XIII веков. — К., 1980; Історія Києва: У 3-х т. — К., 1986–1987; Кирило-Мефодіївське товариство: У 3 т. / Гол. ред. П.С. Сохань. — К., 1990; Івакін Г.Ю. Історичний розвиток Києва ХІІІ — середини ХVІ ст. — К., 1996; Толочко П. Київська Русь. — К., 1996; Рибаков М.О. Невідомі та маловідомі сторінки історії Києва. — К., 1997; Оглоблин О. Гетьман Іван Мазепа та його доба. — Нью-Йорк–Київ–Львів– Париж–Торонто, 2001; Котляр М.Ф. Історія дипломатії Південно-Західної Русі. — К., 2002; Іванцов І.О. Стародавній Київ. — К., 2003; Нікітенко Н.М.

Свята Софія Київська: історія в мистецтві. — К., 2003; Яловий В. На рубежі Європи та Азії: київські сюжети міжнародних відносин // Україна дипломатична, 2004, вип. 4; Історія Києва: від княжої доби до сучасності: Зб. док.