ве викладання фактів. Оцінки й міркування не можуть кваліфікуватися як наклеп. На цій підставі я тверджу, що протокол огляду слідчим цього документу не може являтися доказом наявности в цьому документі наклепу, бо в цьому протоколі не згадуються жодні факти».
Зісельс домагався від суду запитання вголос усіх документів — речових доказів. Суд вирішив зачитувати тільли невеликі за об’ємом документи, а решту тільки переглядати. Крім того, в залі хтось вигукнув: «Не бажаємо слухати антирадянщину!»
«АРХІПЕЛАГ ГУЛАҐ»
Огляд фотокопії книги продовжувався кілька хвилин. Зісельс Й. С. попросив уваги суду на те, що свідки Круглова Н. В. й Круґлов В. А. вважають, що для ознайомлення із змістом книги необхідно не менше трьох днів. Слідчий склав протокол огляду за декілька годин.
Головуючий згодився з думкою слідчого про наявність у книзі завідомо неправдивих наклепницьких вигадок,які порочать радянський суспільний і державний лад, і невиразно пообіцяв ще повернутися до цієї книги.
«ИЗ-ПОД ГЛЫБ»
Зісельс Й. С. попросив знайти те місце в книзі, де СРСР порівнюється з фашистським режимом в Чілі.
Суд не зміг цього зробити, бо в протоколі огляду цієї книги слідчий не подає посилання на номер сторінки, на якій нібито робиться таке порівняння.
Суд вирішив, що збірник «Из-под глыб» містить наклеп на радянський суспільний і державний лад.
З приводу змісту збірника Зісельс Й. С. сказав, що в ньому зібрані твори різних авторів на релігійно-