Сторінка:Українська Гельсінкська Група 1978-1982. Документи і матеріяли (Торонто-Балтимор, 1983).djvu/212

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ний лад, на зовнішню і внутрішню політику радянської держави і КПРС — в 1-му документі, що радянська література ніби позбавлена вільного розвитку, письменники нібито підлягають переслідуванням і гонінням, наводиться конкретні завідомо неправдиві факти — в другому творі.

В серпні 1976 р. ознайомив в м. Чернівцях Круґлова В. А. з фотокопією книги О. Солженіцина «Архіпелаг ҐУЛаґ», виданою в Парижі, на сторінках якої завідомо неправдиво твердиться про те, що в Радянському Союзі ніби відсутні елементарні демократичні свободи, панує беззаконня і насильство, перекручується значення колективізації с/г, історію економічного розвитку країни, зводиться наклеп на Конституцію СРСР.

22 серпня 1976 передав у своїй квартирі в м. Чернівцях Бліттові Р. Л. для ознайомлення книгу кількох авторів «Из-под глыб», видану за кордоном, в якій робиться наклепницькі твердження і порівнювання радянської держави з фашистською, вільну працю радянських людей утотожнюється з рабською, кріпацькою працею, робиться спроби довести, що в нашій країні домінує неправда й насильство, нібито відбувається процес деґрадації суспільства й інші вигадки, що порочать радянський державний і суспільний лад.

Крім того, Зісельс Й. С. в 1977-78 рр. виготував для пізнішого розповсюджування твори, в яких містились завідомо неправдиві твердження, що порочать радянський суспільний і державний лад.

Так, ним були виготовлені тексти під загальною назвою «Звернення», в яких завідомо неправдиво твердиться про нібито наявний духовний гніт урядом СРСР радянських людей, про відсутність свободи й потоптання прав людини в Радянському Союзі, перекручується зовніня політика СРСР. Рукописний текст, що починається словами «В 1977-78 рр. заарештовані