Сторінка:Фаховий висновок щодо належності Арки дружби народів (Київ, Хрещатий парк) до символіки російської імперської політики.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

устремління Українського народу як «буржуазно-націоналістичні» та, згодом, з огляду на зовнішньополітичну кон'юнктуру — як «фашистські».

В умовах широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій та є складовою частиною інформаційно-пропагандистської кампанії, що провадиться Кремлем з метою формування у громадян України викривлених уявлень про нібито «історичну бездержавність» Українського народу як «уламка» «розділеного російського народу», «штучність» України як держави тощо. Отже, попри перейменування Київською міською радою в «Арку Свободи українського народу», монумент репрезентує виключно згадані вище радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України.

З огляду на викладене вище, розміщена у Хрещатому парку міста Києва Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов'язаним із здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена у 1982 р. з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу.