Сторінка:Як лікувати та попереджати бджоляні хвороби. 1930.pdf/10

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

6

Американський гнилець. Американський гнилець ( викликає спороносний мікроб Bacillus larvae White) губить переважно засклеплену черву . Отже , щоб його не проrавити , особливо на початку хвороби , треба , оглядаючи бджоляні родини ( періодично хоча б 1—2 рази на місяць ) , розкривати по 10 – 15 комірок з засклепленою

Бактерії американського гнильця „, Вас. Іarvae “ .

червою на кожному щільнику . Гробачки , що найчастіше гинуть на 8- й день свого життя , спочатку рудіють , потім перетворюються на слизувату масу , кольору кави змо локом ( або ясно- шоколядний), що здебільшого досить сильно тягне ться (ниткою) . Потім ця маса виси хає на темну шкуринку , яка так міцно приліплюється ( завжди до ни жньої стінки комірки ) , що бджоли аж ніяк самі не можуть вичистити заразу із щільників. Ось через це саме цей гнилець ніколи сам не проходить *).

Як лікувати американський гнилець.

Щоб вилікувати родину від американського гнильця , треба неодмінно замінити все старе гніздо на нове . Для цього треба надвечір , зачинивши матку в кліточку , струсити всі бджоли ( гусячим пером, яке потім спалити) в порожню скри ньку з решіткою (або рійницю ) і залишити їх голодними (з маткою в клітці ) одну, а ще краще, дві доби в темному прохолодному місці. Через одну добу бджоли треба підгоду вати, щоб вони не осипалися, цукровим розчином або медом від здорових родин.

Через 1—2 доби , увечері, бджоли треба переселити в чистий вулик (через східці у вічко) на рямки з півлистами ( або хоч на цілі листи) машинової вощини, а коли її нема , на порожні рямки, підчас пожитку, а в крайнім разі , в без пожитковий час **), на запасну суш від здорових родин , або на продезинфіковані щільники. Тепер же треба дати й матку

  • ) Щождо покрівельок, то їх можна замінювати підчас обох гнильців,

але підчас американського , звісно, частіше ніж підчас европейського, при цьому покривeльки темніють, западають, а потім у них з'являються дірки . Ця ознака дуже пізня: вона з'я ' являється, коли гнилець уже давно поши рився в родині .

    • ) Коли нема пожитку, треба годувати, як сказано вище.