Сторінка:Як лікувати та попереджати бджоляні хвороби. 1930.pdf/13

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

9

5. Через дві доби ці бджоли в коробочках перевезти на основну пасіку і там переселити на рямки з машиновою во щиною ( краще на півлисти, коли є пожиток) в чисті вуликі , а ще через 2—3 доби можна випустити матки і додати за пасні ( від здорових родин ) або продезинфіковані щільники. Матки, оселюючи на нове гніздо, замінити на молоді плідні . 6. Коли через три тижні в родинах без маток, що зали шилися на лікпункті вилупиться вся черва , цю бджолу роз селити так же , як і раніш , або можна використати на підси лення родин . 5. Щільники , в яких була черва, дезинфікують у баках з формаліновим розчином ( Барбер вживав спирто - формалі новий розчин , але тепер доведено , що розчин з однії частини формаліну та 4 - х частин води знезаражує щільники ще кра ще ) . Можна також перетопити ці щільники на віск , а повер тати бджолам без дезинфекції не можна .

Европейський гнилець.

Европейський гнилець (викликає мікроб Bacillus pluton White) губить переважно незасклеплену черву , але майже завжди також чимало і засклепленої . Хворі бджоляні гро бачки спочатку жовтіють, потім перетворюються на жовто руду слизувату масу , що здебільшого не тягнеться ) і виси хае на на жовто -руду , темну шкуринку **), яку досить легко вийняти з комірки. Цим пояснюється те, що в сильних ро динах бджоли часто самі можуть вичистити з гнізда заразу і цим припинити розвиток хвороби.

Як лікувати европейський гнилець.

Щоб успішно лікувати й попередити европейський гни лець, як і взагалі успішно пасічникувати, насамперед, треба завжди утворювати і тримати на пасіці тільки сильні родини . Отже , малосилі родини треба недмінно , особливо повес ні , з'єднувати по дві , а то й по три докупи , або приеднувати до родини середньої сили малосилу родину , крім тих випадків , коли ця родина дуже заражена на нозематоз або акароз***), а середня навпаки не хворіє на ці хвороби. Якщо хворів на европейський гнилець одна родина и вона досить сильна, її краще переселити до чистого вулика

  • ) А коли тягнеться, то дуже товстими нерівними шматками.
    • ) Ця шкуринка в протилежність американському гнильцеві, може ле

жати не тільки на нижній стінці , а по всіх стінках комірки, часто перекру чена , 1 на денці комірки .

      • ) Коли бджоли не можуть літати (остаточно можна визначити хворобу

лабораторних дослідженням ).