Сторінка:Як лікувати та попереджати бджоляні хвороби. 1930.pdf/24

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

20

Родини, що захворіли на акароз ще взимку, часто не доживають до весни , або після виставляння сходять на нівець. Ті ж родини, що заражуються повесні та влітку , здебільшого знесилюються і інколи бувають безприбуткові . Але , коли в родині добре розвивається червління , тобто, коли в неї добра матка , достатня кількість бджоли і запасів , особливо повесні , хвора родина може сама одужати і дати деякий прибуток , за сприятливих умов пожитку.

ІІІ . ЯК ПОПЕРЕДЖАТИ ТА ЛІКУВАТИ ХВОРОБИ ДОРОСЛОЇ БДЖОЛИ

Що робити з хворими родинами взимку.

1. Коли , зимуючи , родина захворіє *) на незаразливу бігунку або на нозематоз, найголовніший засіб допомогти — це дати бджолам яко - мога скоріше облетітися надворі пер шого теплого дня (не нижче 12° за Цельсієм. **) 2. Серед зими ж , коли такого обліту зробити не можна, на які хвороби бджоли не захворіли б , треба насамперед з'ясувати й усунути усі ненормальні , шкідливі умови зимівлі . Треба неодмінно прочищати вічка від осипки, зменшувати або збільшувати утеплення, залежно від температури зимов Ника та сили родини, забезпечити нормальну вентиляцію (в дуже сильних родинах , коли їм тісно й душно, зробити горішні вічка ) . 3. Далі треба перевірити якість запасів ***) і замість скис лого або зацукрованого меду, чи цукрового розчину, та за мість падєвого меду треба дати рямки дві , або хоч одну доб ротного засклепленого меду. 4. Якщо нема добротного засклепленого меду, або за склепленого цукрового розчину з білого цукру , що раніше згодували і засклеплений бджолами , можна годувати бджоли цукровим розчином білого цукру : одну або півтори частини

  • ) Треба раз-у-раз перевіряти , як зимують бджоли і стежити за здо

ров'ям родин насамперед по осипці , збираючи і зважуючи її один або два рази на місяць; коли буде, порівнюючи, велика осипка або ознаки поносу, треба надіслати до лябораторії по 40-50 хворих . ще живих, бджіл або з свіжого підмору від найпідозріліших родин , щоб визначити хворобу (ака роз, нозематоз тощо).

    • ) Обліт, штучно влаштований у приміщенні , навряд чи може допо

могти врятувати родину, бо перемазані калом бджоли дуже важко зібрати й до того багато їх гине .

      • ) Оглядати родини , а також і переселяти або з'єднувати підчае зи

мівлі в крайнім разі можна, але бажано, щоб температура підчас цього оула між 09 та 6-8 ° за Цельсієм.