Сторінка:Як лікувати та попереджати бджоляні хвороби. 1930.pdf/30

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

26

Щоб дезинфікувати щільники, найзручніше мати два баки з оцинкованого заліза на 6—10 або 16 і більше рямок кож ний . Бак мусить бути з крантом та щільно припасованою покришкою ( краще на гвинтах ). Баки з'єднують гумовою трубкою. Розпечатавши на щільниках всі до одної комірки з медом ,

викачують увесь мед ) . Далі розпечатують усі до одної ко мірки з червою , зрізуючи трошки верхи комірок нижче по крівельок дуже гострим ножем , який нагрівають у воді , і ставлять щільники стійла (придавивши їх до дна якоюсь планкою) в бак, що стоїть унизу. Потім відкривши крант, переливають повільно дезинфекційний розчин через гумову трубку з другого бака, що має істояти на табуреті ( вище по кришки нижнього бака ) . Баки найзручніше ставити на великі терези, на яких важать мішки з зерном ** ). Розчин на дезинфекцію щільників ( можна підчас усіх хво роб) треба неодмінно робити тільки такий : на одну частину продажного ( 40 °10) формаліну брати 4 частини звичайної води ( холодної). Вимочувати (дезинфікувати ) щільники в такому розчині , коли був американський гнилець, неодмінно треба дві доби ( 48 годин ) і коли інші хвороби ( европейський гнилець , кам'я . на черва , нозематоз ) теж для певности бажано дві доби. Продезинфікувавши одну партію щільників в першому нижньому бакові , закладають другий бак щільниками , і поставивши його нижче першого бака , переливають повільно розчин з першого бака в другий і доливають запасного роз чину , щоб покрити всі рямки з верхом . Далі вибризкують рештки розчину з вийнятих щільни ків на чистій медарці , промивають або вимочують ці щіль ники в чистій воді й потім просушують їх декілька день на продуві , доки з них не видихається дух формаліну. Після цього їх можна вже давати бджолам. Дезинфікувати краще надворі і бажано одягати протигаз, якщо доводиться дуже часто працювати з формаліном. Така дезинфекція щільників цілком рентабельна (вигідна) на великих пасіках , а особливо пасічницьких об'єднаннях, колгоспах , кущах , земгромадах , або ветпунктах в районах поширення заразливих бджоляних хвороб , і особливо амери :

  • ) Треба щоб усередині баків над крантами були прикріплені оцин

ковані густі решітки ( сита ), які перед тим , як наливати розчин , треба по кривати шматками полотна, щоб кранти та трубка не забивалися малень кими шматочками воску з щільників.

    • ) Після цього бажано вимочити щільники години дві у воді й воду

цю теж викачати на медарці та розлити на сонячому місці, де нема трави, щоб сонце висушило й знищило за разу.