Генеральний проект планування м. Сталіно був складений Гіпроградом УРСР в 1932 р. Однак, за час з 1932 по 1937 рік економіка м. Сталіно, як і всіеї нашої Радянської країни, значно пішла вперед.
Другий п'ятирічний план, величезний розвиток промисловості, стахановський рух, який різко відкинув старі норми продуктивності праці, культурний рівень, що дуже виріс, і вимоги населення до житла і комунальних послуг, значне збільшення народжуваності і, нарешті, історична постанова ЦК ВКП(б) РНК СРСР про реконструкцію столиці Союзу РСР, Москви, яка чудовим зразком для будівництва всіх міст, все це вимагало значного коректування соціально-економічних досліджень і основних передумов, на базі яких Гіпроградом УРСР був складений генеральний проект планування м. Сталіно.
Значним фактором, який спричинився до перегляду технічно-економічних настанов, а також часткового перепланування території, на основі генерального проекту, розробленого Гіпроградом, було утворення наприкінці 1932 року Донецької області з центром у м. Сталіно.
Здійснення завдання по переробці соціально-економічних настанов і уточненню генерального проекту було покладено на міськплан і архітектурно-планувальне управління сталінської міськради, які цю роботу закінчили на початку 1937 року.
Для м. Сталіно основними містоутворюючими факторами є промисловість: вугільна, металургійна, коксо-хемічна, металообробна, машинобудівельна та інші, а також необхідність перетворення цього міста в найбільший культурний, політичний і господарський центр всієї Донецької області.
В генплані населення м. Сталіно на проектний період (15-20 років) прийнято в 400.000 чоловік. Місто Сталіно являе собою надзвичайно складний об'ект з точки зору планування. При складанні генерального проекту планування довелося стикнутися з низкою трудношів, з яких основними є такі:
1. З одного боку, розташунання існуючих промислових підприємств, які, будучи зв'язаними з геологічними умовами залягання вугілля (шахти), не можуть бути перенесені на інші території, з другого боку, найбільший металургійний завод в центрі старого селиша технологічно зв'язаний з шахтами, коксо-хемічними заводами цілою сіткою залізничних шляхів, які перетинають територію в різних напрямках.
2. Місто цілком будується тепер і в майбутньому будуватиметься на поверхні землі, під якою вже вироблені або будуть вироблятися шари вугілля. Все міське будівництво, висота будинків, типи і конструкція