Сторінка:8 годин праці! (Полуботок, 1906).pdf/13

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

Отож без вільного часу у робочого люду не може бути народоправства (демократії), не може бути волі народньої, бо зморений працею та темний не може думати ні про що, крім одпочинку.

Отож домагаймося 8-ми годинного робочого дня для волі народньої і для повного визволення робочого класу із капиталістичної неволі!


8-ми годинний робочий день — це не химерна вигадка (утопія)!

І справді це не химерна вигадка!

Ось в Австралії законом заведено для всіх дорослих (взрослих) робітників і робітниць восьми годинний робочий день. В державі Вікторія (в Австралії) той день, коли вперше розпочалася боротьба робітників за такий робочий день, правительство назвало народнім сьвятом (21-е Апріля 1856 року).

В Америці вже в багатьох штатах (державах) заведено восьмигодинний робочий день на фабриках і заводах окремих капіталистів та фабрикантів а по всіх казенних фабриках, заводах та майстернях заведено теж такий робочий день!

В Англії вже більше, як четверть мілліона робітників мають восьмигодинний робочий день  В 1894 році війскове міністерство завело у себе в своїх майстернях восьми годинний робочий день, въ 1895 почтове (нерозбірливий текст) теж.

У Франції в 1901 році заведено восьми годинний робочий день в майстернях почтового, телеграфного та телефонного відомства.