Сторінка:Ivan Ohienko Bible.djvu/120

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

116

Книга Вихід 30

він поправлятиме лямпадки, то буде кадити його.

 8 І при запа́ленні лямпадок під, вечір він буде кадити його. Це постійне кадило перед Господнім лицем на ваші покоління!

 9 Не запалите на ньому чужого кадила, ані цілопа́лення, ані жертви хлі́бної, і жертви рідинної не бу́дете лити на ньому.

 10 І складе́ Аарон о́купа на роги його, раз у році, — з крови жертви за гріх раз у році дня Оку́плення складе́ він окупа на нього на ваші покоління. Це найсвятіше для Господа!“

Пере́лік Ізраїлевих синів для збору Божого прино́шення

 11 І промовив Господь до Мойсея, говорячи:

 12 „Коли будеш робити пере́лік Ізра́їлевих синів за тими, кого повинно лічити, то дадуть вони кожен викупа за душу свою Господе́ві при переліку їх, — і не буде між ними моровиці при переліку їх.

 13 Оце дасть кожен, що переходить на переліку: половину ше́кля, на міру шеклем святи́ні, — двадцять ґер[1] той шекель;[1] половина цього шекля — прино́шення для Господа.

 14 Кожен, хто переходить на переліку, від віку двадцяти літ і вище, дасть прино́шення для Господа.

 15 Багатий не побільши́ть, а вбогий не зме́ншить від половини шекля, даючи прино́шення Господе́ві для склада́ння окупу за ваші душі.

 16 І ві́зьмеш гроші окупу від Ізраїлевих синів, та й даси їх на роботу скинії заповіту. І буде воно Ізраїлевим синам на пам'ять перед Господнім обличчям для оку́плення за ваші душі“.

Умива́льниця

 17 I Господь промовляв до Мойсея, гово́рячи:

 18 „І зробиш умивальницю з міді, і підстава її — мідь, на вмива́ння. І поставиш її між скинією заповіту й між же́ртівником, і наллєш туди води.

 19 І бу́дуть Аарон та сини його мити з неї свої руки та ноги свої.

 20 Коли вони вхо́дитимуть до скинії заповіту, то будуть мити в воді, — щоб їм не вмерти, або коли будуть відходити до же́ртівника на слу́ження, щоб спалити огняну́ жертву для Господа.

 21 І будуть вони вмивати руки свої та ноги свої, — щоб їм не вмерти. І бу́де це для них вічна постанова, — для нього й для наща́дків його на їхні покоління!“

Святе пома́зання (миро)

 22 І Госпо́дь промовляв до Мойсея, гово́рячи:

 23 „А ти візьми собі найкращих пахощів: самотечної мірри п'ять сотень шеклів, і запашно́го цинамону половину його: двісті й п'ятдеся́т, і запашної очере́тини — двісті й п'ятдеся́т,

 24 і касії п'ять сотень шеклів на міру шеклем святині, та гін оли́вкової оливи.

 25 І зробиш її миром святого пома́зання, масть скла́дену, робота робітника масти. Це буде миро святого пома́зання.

 26 І намасти́ш ним ски́нію запові́ту, і ковче́га свідо́цтва,

 27 і стола та всі речі його, і свічника та речі його, і жертівника кадила,

 28 і жертівника цілопа́лення та всі речі його, і вмивальницю та підставу її.

  1. 1,0 1,1 Шекель-монета вартости біля 3 центів; Гер — 1/20 шекля.