Сторінка:Ivan Ohienko Bible.djvu/960

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

956

Книга пророка Єремії 16, 17

 21 Тому́ то ось Я учиню́, що пізна́ють цим ра́зом вони, учиню́, що пізнають вони Мою руку та силу Мою, і пізнають, що Йме́ння Моє — це Господь!

Юдин гріх

17 Гріх Юдин напи́саний ри́льцем залізним, діяма́нтовим ві́стрям він ви́ритий на табли́ці їхнього серця, і на ро́гах жерто́вників їхніх.

 2 Як про синів своїх, так пам'ятають про жерто́вники свої та своїх Аше́р[1] при зеленому де́реві, на високих підгі́рках,

 3 про го́ру на полі. Багатство твоє й твої ска́рби на здо́бич віддам, пагірки жерто́вні твої — за гріх по всіляких границях твоїх.

 4 І опустиш ти руку свою спа́дку свого, що Я дав був тобі. І вчиню́, що ти бу́деш служити своїм ворогам у тім кра́ї, якого не знаєш, бо огонь запали́ли ви в гніві Моїм, й аж навіки пала́тиме він!

 5 Так говорить Господь: Прокля́тий той муж, що надію кладе́ на люди́ну, і робить раме́ном[2] своїм слабу плоть,[3] а від Господа серце його відступає!

 6 І він бу́де, як голий той кущ у степу́, і не побачить, щоб добре прийшло́, і він пробува́тиме в кра́ї сухому в пустині, у кра́ї солоному та незаме́шканому.

 7 Благослове́нний той муж, що поклада́ється на Господа, що Господь — то надія його!

 8 І він бу́де, як дерево те, над водою поса́джене, що над пото́ком пускає корі́ння своє, і не боїться, як при́йде спеко́та, — і його листя зелене, і в році посу́хи не буде жури́тись, і не перестане прино́сити пло́ду!

 9 Людське серце найлукавіше над все та невиго́йне, хто пізнає його?

 10 Я Господь, що досліджує серце,[4] що випробо́вує ни́рки,[4] щоб кожному дати згідно з пу́ттю його, за пло́дом учи́нків його́.

 11 Куропа́тва виси́джує я́йця, яких не прине́сла, — це той, хто багатство набув, та неправдою: він покине його в половині днів своїх, і стане безу́мним при своєму кінці́.

 12 Трон слави, висо́кий від віку, — це місце нашої святині!

 13 Надіє Ізраїлева, Господи, — посоро́млені будуть усі, хто Тебе залиша́є!

  1. Ашера — Астарта.
  2. Рамено — сила, міць.
  3. Плоть — тіло.
  4. 4,0 4,1 В біблійній мові серце — це центр мислення, це розум, так само й нирки, див. 12. 2. Серце й нирки — в Біблії це синоніми.