Сторінка:Pidruchnyk-dlya-perenoshhykiv-ranenyh.pdf/24

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

85. Що таке перша поміч (Hilfsplatz)?

 Перша поміч знаходиться близько поза боєвою лінією на місці в тій ціли вже попередно вибранім. Туди переводиться ранених для уділення їм першої лікарської помочи,

86. По чім пізнаєся місце першої помочи?

 Місце першої номочи пізнаєся по двох хоругвах: одна синьожовта, друга біла з червоним хрестом на середині. В ночі пізнає ся місце першої помочи по ліхтарні з червоним хрестом.

87. Що таке Женевська конвенція?

 Се умова, яку поодинокі держави заключили ніж собою. Після неї: 1. не вільно острілювати тих місць, де лічиться ранених; 2. колиб санітетська служба була полонена, то в тім случаї належить з нею инакше обходитися, чим з иншими полоненими.

88. По чім пізнається санітетські відділи?

 Вояки (мужна) всіх санітетських відділів мають на лівім рукаві верхнього одіння білу опаску з червоним хрестом, як відзнаку жевевської конвенції.

89. В який спосіб відшукується ранених на поли битви?

 Перенощики ранених мають розложити ноші і так все мають іти з розложеними ношами на поле битви. Вони повинні перешукати ціле поле битви, рови, доли, гущавини і т. п. бо ранені криють ся часто в такі місця. В ночі можуть перенощники уживати ліхтарні, однак лиш на приказ. Перенощики мають очунати раненого. В тій ціли: 1. скроплюється голову і грудь раненого водою. Коли ранений може поликати, то треба йому дати напитися чистої води або води змішаної з вином або оцтом. Непритомним не треба ніколи напою вливати: 2. знати набір і