Сторінка:Pidruchnyk-dlya-perenoshhykiv-ranenyh.pdf/37

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

5. через се, що онучки часто зміняється; 6. через часте мить ніг (особливо в літі, коли ноги сильно потятьса); 7. через натирання внуч перед більшим походом милом, лоєм, товщем.

VII. Роблення першої помочи,
а також приготовання звичайних
возів до перевозу ранених.

Перенощнкя ранених, особливо їх підстаршини, також савітетські помічники повинні підчас походів в війні звертати пильну увагу на студні, солому, лати, драбини, плоти, щоб в случаї потреби роблення першої помочи або возів до перевозу ранених, мати під рукою потрібний матерял без значної страти часу.

126. Який матерял служить до роблення першої помочи?

До того служить матерял взятий з возів першої помочи (Hilfsplatzwagen) i матерял язятий від перенощиків перепасок.

127. Що мають робити вояки (мужва) санітетських відділів при закладанні першої помочи?

1. Принести води; 2. приготовити для ранених постелі з соломи; 3. приготовити їду, напої і средства до перевозу ранених; 4. заварити як пайскорше воду; 5. приготовити місця для доїзду і виїзду возів; 6. поставитн шатра з плахт, які перенощики ранених мають з тобою або взати від ранених; 7. зробити постіль, подібну до ліжок, для тих тяжко ранених, які через довший час мають лишитись на місці першої помочи[1].
 


  1. На тих постелях можна тяжко раненого також перевозити; отже не треба їх часто перестелювати; в той спосіб уникаеся стрясень тажко раненого.