Тимчасовий Закон Ради Міністрів від 1.8.1918 «Про верховне управління Державою на випадок ознаки тяжкої хвороби..»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тимчасовий Закон Ради Міністрів від 1.8.1918 «Про верховне управління Державою на випадок ознаки тяжкої хвороби і перебування по-за межами Державами Ясневельможного Пана Гетьмана Всіеі України» (1918
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
УХВАЛЕНИЙ РАДОЮ МІНІСТРІВ
ТИМЧАСОВИЙ ЗАКОН
ПРО ВЕРХОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВОЮ НА ВИПАДОК
СМЕРТИ, ТЯЖКОЇ ХВОРОБИ І ПЕРЕБУВАННЯ ПО-ЗА
МЕЖАМИ ДЕРЖАВИ ЯСНОВЕЛЬМОЖНОГО ПАНА ГЕТЬМАНА
ВСІЕІ УКРАЇНИ.


І. В разі тяжкої хвороби або смерти ЯСНОВЕЛЬМОЖНОГО ПАНА ГЕТЬМАНА Верховне Управління Деряавою,тимчасово,аж до одужання або до вступлення нового ГЕТЬМАНА,в порядкові,який встановлено буде окремим законом,належить Колегії Верховних Правителів Держави.

2. Колегія Верховних Правителів Держави складається З трьох осіб: одного правителя заздалегідь визначає сам ПАН ГЕТЬМАН /див. ст.З і 4/, одного вибірае Державний Сенат /див.ст.7/ і одного вибірае Рада Міністрів /ст.7/.

3. Про згадане в попередній /2/ статі заздалегідне визначення — ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ власноручно складаеться грамота в трьох примірниках,які, ПАН ГЕТЬМАН особисто вкладає в окремі конверти за власною і перстеневою Його ЯСНОВЕЛЬМОЖНОСТИ печатями при чому перші два примірника для схову урочисто доручаються Державному Сенату і Голови Ради Міністрів,а третій примірник передається в Київський Катедральний Собор св.Софії.

4. В грамоті /ст.З/ ПАН ГЕТЬМАН визначає дві особи, а саме — першою визначеного ним Верховного Правителя, а другою — особу, яка має стати Верховним Правителем,як що перша помре,тяжко ванедужае або складе свої вповноваження.

5. Про передачу зазначених в ст.З примірників грамоти складається Державним Секретарем акт,який підписується ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ і особою,що прийняла грамоту,і скріплюється Державним Секретарем. Згадай і тут акти переховує Державний Сенат,а копії з їх Державний Секретаря. 6. Негайно,як тільки стане неможно для ПАНА ГЕТЬМАНА правити Державою через тяжку хворобу,або коли ПАН ГЕТЬМАН помре, Державний Сенат в складі на той час будучих сенаторів,під проводом Презідента, а за, його відсутністю — старшого з Предсідателів Генеральних Судів або осіб,що їх заступають /ст. 29 закона 8 липня 1918 року про утворення „Державного Сенату/, одкривае конверт з грамотою ПАНА ГЕТЬМАНА Той,що переховується Державним Сенатом,а також і конверти, з двома другими примірниками грамоти,які негайно мають бути приставлені в Державний Сенат, і оголошує наймення визначеного ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ Верховного Правителя і його заступника /ст.4/;відсутність котроїсь 8 грамот не спинає оголошення наймення визначеного ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ Правителя та його заступника.

Примітка. Визначення, моменту,коли сам ПАН ГЕТЬМАН через тяжку хворобуне матиме вже змоги правити Державою,належить самому ПАНУ ГЕТЬМАНУ,а як що воля ПАНА ГЕТЬМАНА через хворобу не Аможе бути ним виявлена,то Державному Сенату в купі з Радою Міністрів.

7. Два инші члени Колегії Верховних Правителів після зазначеного в попередній / б / статі оголошення,негайно вибіраються Державним Сенатом і Радою Міністрів / ст.2 / закритим голосуванням,звичайною більшістю присутніх.

8. Про склад Колегії Верховних Правителів Державний Сенат того ж самого дня оповіщає до загального відома.

9. Колегія Верховних Правителів вступає в правління Державою негайно,не дожидаючись оповіщення Державного Сенату./ст.8/

I0. Колегія Верховних Правителів вступає в усі законом встановлені права й обов'язки ПАНА ГЕТЬМАНА,одначе Колегії Верховних Правителів не належить право знимати питання про зміну законів,виложених в грамоті ПАНА ГЕТЬМАНА від 29 Квітня 1918 року.

I1. Головою Колегії Верховних Правителів е правитель,визначений ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ.

I2. Всі оправи в Колегії Верховних Правителів вирішуються більшістю голосів.

I3. На випадок смерти, або тяжкої хвороби Верховного Правителя,

визначеного ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ,або зложення цим Правителем в себе уповноважень,в Колегію вступає його заступник /ст.4 / На випадок же смерти або тяжкої хвороби прочих Верховних Правителів,або зложення ними своїх уповноважень,заступники їх вибіраються в порядкові,встановленному в ст.7 цього закону.

I4. На випадок смерти,або тяжкої хвороби котрого з наступників Верховних Правителів,новий його заступник негайно вибіраеться в порядкові ст.7 цього закону,при чому вибори робляться або Державним Сенатом,як що вибув з Колегії обібраний ним заступник,або Радою Міністрів в иншіх випадках.

I5. Про ветуплення кожного заступника до Колегії Державний Сенат незабаром оповіщає до загального відома,але заступники вступають до Колегії негайно не дожидаючись цього оповіщення.

I6. При виїзді по-за межи Держави ПАН ГЕТЬМАН,як-що знайде потрібним, передає на час своєї відсутности управління Державою Колегії з трьох осіб,з яких одну визначає сам ПАН ГЕТЬМАН,а два иншіх вибіраються в порядкові.зазначеному в ст.7 цього закону,-


ГОЛОВА РАДИ МІНІСТРІВ /підпис/

ДЕРЖАВНИЙ СЕКРЕТАРЬ /підпис/