Указ ПВР УРСР від 24.9.1943 «Про внесення змін та доповнень до кодексу законів про родину, опіку, подружжя і про акти громадянського стану УРСР»

Матеріал з Вікіджерел
ВВР/1944/5
Президія Верховної Ради Української РСР
Київ: 1943
Про внесення змін та доповнень до кодексу законів про родину, опіку, подружжя і про акти громадянського стану УРСР
Відомості Верховної Ради УРСР, 1944, № 5, с. 21-22
УКАЗ
Президії Верховної Ради УРСР
Про внесення змін та доповнень до Кодексу законів про родину, опіку, подружжя і про акти громадянського стану УРСР

На підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8-го вересня 1943 року «Про усиновлення», Президія Верховної Ради УРСР ухвалила:

І

Змінити ст. 44 Кодексу законів про родину, опіку, подружжя і про акти громадянського стану УРСР та викласти її в такій редакції:

«ст. 44. При усиновленні, за проханням про це усиновителя, усиновлюваному можна привласнити прізвище, а також назву по-батькові, по імені усиновителя».
II

Доповнити Кодекс законів про родину, опіку, подружжя і про акти громадянського стану УРСР статтями 44-1 і 44-2 та викласти їх в такій редакції:

«ст. 44-1 Усиновителі, за їх проханням, можуть бути записані в актових книгах про народження, як батьки усиновленого.
ст. 44-2. Усиновлення дітей, які досягли десятирічного зросту привласнення їм прізвища та по-батькові по імені усиновителя, а також запис усиновителів, як батьків таких, без згоди усиновлюваних — не припускається».


Голова Президії Верховної Ради УРСР

Секретар Президії Верховної Ради УРСР

м. Харків

24 вересня 1943 р.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).