Указ Президента СРСР від 05.02.1991 № 1425

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Указ Президента СРСР від 05.02.1991 № 1425 (1991
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
[1]
State Emblem of the Soviet Union.svg
Указ Президента
Союзу Радянських Соціалістичних Республік
Про рішення Верховної Ради Литовської РСР від 16 і 18 січня 1991 року щодо проведення опитування жителів республіки

Верховна Рада СРСР на виконання рішення четвертого З'їзду народних депутатів СРСР, виходячи з того, що ніхто, крім самого народу, не може взяти на себе історичну відповідальність за долю Союзу РСР, і відповідно до законодавства про референдум СРСР ухвалила 16 січня 1991 року Постанову "Про організацію та заходи щодо забезпечення проведення референдуму СРСР про збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік ".

У той же день Верховна Рада Литовської РСР видала Постанову "Про опитування жителів Литовської Республіки", уточнивши її потім Постановою від 18 січня 1991 року. Зазначені Постанови Верховної Ради Литовської РСР не можна розцінити інакше, як намір блокувати виконання в республіці постанови Верховної Ради СРСР щодо проведення референдуму СРСР про збереження Союзу РСР. Користуючись загостренням соціально-політичної обстановки в республіці, її керівники намагаються за допомогою опитування організувати підтримку своїм сепаратистським прагненням.

З огляду на викладене, на підставі пункту 1 статті 127.3 Конституції СРСР постановляю:

1. Визнати опитування, що проводиться відповідно до Постанов Верховної Ради Литовської РСР від 16 січня 1991 року і від 18 січня 1991 року, і спроби оголосити його "плебісцитом про майбутнє Литовської держави", юридично недійсними.

2. Вищим і місцевим органам державної влади і управління Литовської РСР, відповідним міністерствам і відомствам СРСР забезпечити суворе виконання на території республіки Постанови Верховної Ради СРСР від 16 січня 1991 року "Про організацію та заходи щодо забезпечення проведення референдуму СРСР про збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік", а також законодавства про референдум СРСР, передбачені ним гарантії вільного волевиявлення всіх громадян під час проведення референдуму.

Президент СРСР М. Горбачов

Москва, Кремль. 5 лютого 1991 р.

№ УП—1425

Шаблон:PD-RU-exempt