Указ Президента України від 20.08.2007 №715/2007

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Указ Президента України від 20 серпня 2007 року № 715/2007 «Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня незалежності України»
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg


УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня незалежності України


За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 16-ї річниці незалежності України п о с т а н о в л я ю:

у місті Києві:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БОРОДАЯ
Василя Захаровича
— скульптора, народного художника України
КОЗЮБРУ
Миколу Івановича
— завідувача кафедри Національного університету «Києво-Могилянська академія», суддю Конституційного Суду України у 1996—2003 роках
ПИРОГА
Любомира Антоновича
— завідувача кафедри Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
СКЛЯРЕНКА
Віталія Григоровича
— академіка-секретаря НАН України, директора Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, академіка НАН України

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

ГУЦАЛА
Віктора Омеляновича
— генерального директора — художнього керівника Національного оркестру народних інструментів України
ПОПЛАВСЬКОГО
Михайла Михайловича
— ректора Київського національного університету культури і мистецтв

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

КАДОЧНИКОВУ
Ларису Валентинівну
— народну артистку України, артистку Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки
ЯКИМЕНКА
Юрія Івановича
— першого проректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БОГУЦЬКОГО
Олександра Андрійовича
— генерального директора Міжнародної комерційної телерадіокомпанії «ICTV»
ГАЙОВОГО
Григорія Титовича
— письменника, члена громадської організації «Київське товариство політв’язнів та жертв репресій»
ГОНЗУ
Володимира Михайловича
— генерального директора спільного українсько-польського підприємства «Укрпольреставрація»
ДАНІЄЛЯНА
Єрванда Жоресовича
— віце-президента Спілки вірмен України
ДУБАСА
Богдана Йосиповича
— керівника секретаріату Центральної контрольно-ревізійної комісії Народного Союзу «Наша Україна»
ЗОРЮ
Івана Володимировича
— священнослужителя Української православної церкви Київського (Євстратія) патріархату, прес-секретаря Київської патріархії
ЛОЗИЦЬКОГО
Володимира Сергійовича
— директора Центрального державного архіву громадських об'єднань України
КОНОНЕНКА
Віталія Григоровича
— генерального директора акціонерного товариства «Київське автотранспортне підприємство — 2240»
МАДЯРА
Арпада Йосиповича
— президента представництва Міжнародної благодійної організації «Тріумф серця»
СІДЕРСЬКОГО
Володимира Зіновійовича
— члена громадської організації «Київське товариство політв’язнів та жертв репресій»
СІЧКАРЕНКА
Сергія Вадимовича
— голову спостережної ради холдингової компанії «Системні інвестиції»
СЛЄПЧЕНКА
Володимира Павловича
— художника-живописця
УСАЧЕНКО
Ларису Михайлівну
— народного депутата України IV скликання
ХАЛТАГАРОВА
Костянтина Омеляновича
— голову правління Спілки бурятської культури
ХОДАКОВСЬКОГО
Сергія Миколайовича
— генерального директора спільного підприємства «Інтертехнодрук»
ХОДАКОВСЬКОГО
Сергія Миколайовича
— генерального директора спільного підприємства «Інтертехнодрук»
ЧУНІХІНА
Олександра Натановича
— віце-президента, головного режисера Асоціації діячів естрадного мистецтва

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

ШЕВЧЕНКА
Володимира Івановича
— заступника голови Товариства сприяння обороні України, народного депутата України II скликання

Нагородити орденом княгині Ольги I ступеня

ДМИТРІЄНКО
Марію Федорівну
— старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, доктора історичних наук, професора

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ВАРИЧ
Наталію Наумівну
— президента асоціації «Корейці Києва»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КОВАЛЬСЬКОГО
Леоніда Івановича
— налагоджувальника друкарського цеху Банкнотної фабрики Банкнотно-монетного двору Національного банку України

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
ІЛАЩУКУ
Василю Степановичу
—ведучому концертних програм Національного телебачення України
КОШУБІ
Володимиру Вікторовичу
— артистові-солісту-інструменталісту Національного будинку органної та камерної музики України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
АВДЄЄВУ
Сергію Григоровичу
— артистові театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр оперети»
ОПЕНЬКУ
Володимиру Васильовичу
— солістові оперної трупи Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка
СЛАВИНСЬКОМУ
Ігорю Миколайовичу
— артистові театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний драматичний театр на Подолі»
ЦЕСАРЕНКО
Зінаїді Василівні
— артистці Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
БАБІЙЧУКУ
Георгію Євдокимовичу
— художникові-акварелісту
КАСЬЯНОВІЙ
Вікторії Олександрівні
— викладачеві Київського педагогічного коледжу імені К. Д. Ушинського
ЛУНЮ
Роману Остаповичу
— представникові Українського фонду культури в США та Канаді
МОЗГОВІЙ
Віолеті Борисівні
— заступникові генерального директора з творчих питань — головному режисеру-постановнику Державного підприємства «Національний палац мистецтв „Україна“»
СИВОКОНЮ
Євгену Яковичу
— режисерові та художникові анімаційних фільмів студії «Укранімафільм»
ЧЕГУСОВІЙ
Зої Анатоліївні
— науковому співробітникові Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
БАРАНОВУ
Георгію Леонідовичу
— заступникові директора державного підприємства «Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління», доктору технічних наук, професору
КУЛЬЧИЦЬКОМУ
Олегу Костянтиновичу
— заступникові директора Інституту геронтології Академії медичних наук України, доктору медичних наук, професору
МОСКАЛЕНКУ
Віталію Федоровичу
— ректорові Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, доктору медичних наук, професору
СУРМІНУ
Юрію Петровичу
— першому заступникові директора Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України, доктору соціологічних наук, професору
ФЕДОРОВСЬКОМУ
Олександру Дмитровичу
— головному науковому співробітникові Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України, доктору фізико-математичних наук, члену-кореспонденту НАН України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»
ЮРКІНУ
Олександру Валентиновичу
— голові Федерації професійних спілок України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
ЗАГОРОДНЬОМУ
Олександру Васильовичу
— кореспондентові телевізійної служби новин студії «1+1»
ІЛЬЄНКО
Валентині Володимирівні
— коментаторові головної редакції новин творчо-виробничого об'єднання телевізійних програм державної організації «Київська державна регіональна телерадіокомпанія»
КАРАЗІЮ
Сергію Ігоровичу
— телеоператорові Київського представництва агентства «REUTERS»
КОПИЛЕНКО
Марії Любимівні
— головному редакторові інтернет-газети «Daily UA»
МИЛОСЕРДОВІЙ
Олені Володимирівні
— керівникові відділу Українського незалежного інформаційного агентства новин (УНІАН)
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
АРСЕНЮК
Тамарі Михайлівні
— лікареві, директору Київського міського центру судово-психіатричної експертизи
ОПАНАСЕНКУ
Миколі Степановичу
— завідувачеві відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського Академії медичних наук України
ХОМЯКУ
Ігорю Васильовичу
— лікареві, старшому науковому співробітнику Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова АМН України
ШИПУЛІНУ
Вадиму Петровичу
— директорові Національного музею медицини України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»
КОЗІКУ
Євгену Михайловичу
— генеральному директорові Української національної зовнішньоекономічної корпорації «Важмашімпекс»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
КОСЮКУ
Олександру Прокоповичу
— головному редакторові державного підприємства «Державне спеціалізоване видавництво „Україна“»
КУЧЕРУКУ
Олександру Сергійовичу
— директорові бібліотеки імені О. Ольжича громадської організації «Фундація імені О. Ольжича»
МАКОВСЬКІЙ
Наталії Василівні
— директорові Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
ПОДШИБІТКІНІЙ
Олені Костянтинівні
— завідувачеві відділу державного підприємства «Державне спеціалізоване видавництво „Мистецтво“»
РАДІК
Вікторії Олександрівні
— керівникові Київського польського національно-культурного товариства «Згода»
САГАЙДАК
Ользі Станіславівні
— генеральному директорові товариства «Естамп»
ТОПІШКО
Ніні Олександрівні
— директорові Центрального державного кінофотоархіву України імені Г. С. Пшеничного
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
БУТКУ
Анатолію Дмитровичу
— деканові факультету Київського національного торговельно-економічного університету
ОБОЛОНСЬКОМУ
Олексію Юрійовичу
— першому віце-президентові Національної академії державного управління при Президентові України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»
МИШАК
Софії Іванівні
— старшій медичній сестрі Інституту кардіології імені академіка М. Д. Стражеска АМН України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
МУЗИЦІ
Валентину Павловичу
— директорові державного підприємства «Поліграфічний комбінат по виготовленню цінних паперів „Україна“»
ЮРЧЕНКУ
Миколі Михайловичу
— майстрові дільниці акціонерного товариства «Інструментальний завод» Державної акціонерної холдингової компанії «Артем»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»
НОВІЦЬКОМУ
Леоніду Панасовичу
— першому заступникові виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
АНДРУЩАКЕВИЧУ
Мирославу Володимировичу
— начальникові Представництва Іллічівського морського торговельного порту у місті Києві
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»
ЩИРИЦІ
Олексію Степановичу
— голові Всеукраїнської секції охорони надр Українського товариства охорони природи
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
СОЛОДОВНИКОВУ
Олексію Павловичу
— художникові-живописцю
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
БОРЩЕВСЬКОМУ
Юрію Васильовичу
— адвокатові, заступникові голови адвокатського об'єднання «Українська юридична колегія „Міжнародна правова допомога“»

в Автономній Республіці Крим:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БЕРНАДСЬКОГО
Валентина Даніловича
— художника-живописця, м. Сімферополь
КОРНІЄНКА
Валентина Миколайовича
— голову правління акціонерного товариства «Радгосп „Весна“», Нижньогірський район
ПАНЧЕНКА
Володимира Григоровича
— директора сільськогосподарського акціонерного товариства «Начало», Чорноморський район
ПОЛАПУ
Миколу Олексійовича
— керівника Секретаріату Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ЛЕВЧЕНКА
Олександра Михайловича
— заступника Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
АГЄЄВУ
Віктору Миколайовичу
— голові Постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку і паливно-енергетичного комплексу
САЛІЄВУ
Серверу Ібрагімовичу
— голові Кримського республіканського комітету у справах міжнаціональних відносин та депортованих громадян
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
НЕФЬОДОВІЙ
Ользі Павлівні
— викладачеві Керченського республіканського навчально-виховного комплексу-інтернату-ліцею мистецтв
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
СТАРОСКОЛЬЦЕВІЙ
Даніїлі Мар’янівні
— головному режисерові державної телерадіокомпанії «Крим», м. Сімферополь
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
ПИЛУНСЬКОМУ
Леоніду Петровичу
— головному редакторові газети «Острів Крим», м. Сімферополь
ШМАТОВУ
Михайлу В’ячеславовичу
— генеральному директорові державної телерадіокомпанії «Крим», м. Сімферополь
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»
ІЛЬЇНУ
Олександру Сергійовичу
— термістові акціонерного товариства «Завод „Сімферопольсільмаш“»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ПУРІМУ
Юрію Мойсейовичу
— почесному голові правління Кримського республіканського культурно-просвітницького товариства кримчаків «Кримчахлар», м. Сімферополь
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ДЕВЛЕТОВУ
Серверу Сейтумеровичу
— голові правління акціонерного товариства «Бахчисарайський завод „Доріндустрія“»
РОНІНІЙ
Людмилі Петрівні
— головному економістові акціонерного товариства «Сімферопольський консервний завод імені С. М. Кірова»

у Вінницькій області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

КАЛЕНИЧА
Павла Євгенійовича
— директора сільськогосподарського товариства «Агрофірма „Ольгопіль“», Чечельницький район
КУГАЯ
Івана Захаровича
— члена Калинівської районної організації ветеранів України
ЛЕГУНА
Віктора Антоновича
— голову наглядової ради акціонерного товариства «Вінниця-млин»

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

АНТОНЕЦЬ
Тетяну Іванівну
— головного лікаря Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні
ПАШИНІНУ
Тетяну Семенівну
— директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
ДОНЧИК
Тамарі Василівні
— першому заступникові головного редактора обласного комунального підприємства «Редакція газети Вінницької обласної ради „Вінниччина“»
РЕДЬКО
Тетяні Василівні
— головному редакторові «Молодіжної газети Вінниччини», м. Вінниця
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
АЗАРОВУ
Олексію Дмитровичу
— директорові Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, завідувачу кафедри Вінницького національного технічного університету
ШЕСТОПАЛЮКУ
Олександру Васильовичу
— ректорові Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
БЕЗБАХ
Наталії Владленівні
— завідувачеві відділу Вінницького обласного художнього музею
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
БРОВАРНІЙ
Олесі Василівні
— головному конструкторові акціонерного товариства «Володарка», м. Вінниця
ВОЛОШИНУ
Миколі Васильовичу
— генеральному директорові асоціації «Укрцукоркамінь», м. Вінниця
ПАНЧУКУ
Валентину Івановичу
— директорові акціонерного товариства «Крижопільський цукровий завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
АНДРУШКУ
Івану Івановичу
— голові правління акціонерного товариства «Птахокомбінат „Бершадський“»
МЕЛЬНИКУ
Миколі Івановичу
— директорові рибоводного підприємства «Прогрес», Барський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
КОЗЮКУ
Володимиру Євгенійовичу
— художникові, м. Вінниця
ЧУЛКУ
Миколі Федоровичу
— художникові, м. Вінниця
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
СЛИШИНСЬКОМУ
Володимиру Івановичу
— заступникові Вінницького міського голови

у Волинській області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ТРОФИМ’ЯКА
Маркіяна Миколайовича
— керуючого Луцькою дієцезією Римсько-католицької церкви

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ЯНЧУК
Катерину Павлівну
— оператора машинного доїння сільськогосподарського виробничого кооперативу «Вільна Україна», Іваничівський район

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
САВОШУ
Петру Павловичу
— артистові Волинського обласного театру ляльок
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»
САХАРУКУ
Петру Мойсейовичу
— директорові державного підприємства «Старовижівське лісове господарство»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
НАЗАРЕНКО
Ірині Борисівні
— лікареві Волинської обласної клінічної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ХАНЗЕРУКУ
Адаму Максимовичу
— генеральному директорові державного підприємства «Волинський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»
КРАВЧУКУ
Ярославу Федоровичу
— директорові Волинської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
ДРУЧИКУ
Володимиру Даниловичу
— старшому викладачеві кафедри Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
КРИХТЕНКУ
Михайлу Захаровичу
— правовому інспекторові праці Волинської обласної організації профспілки працівників державних установ

у Дніпропетровській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

КІЦАЯ
Івана Степановича
(Єфрема)
— керуючого Криворізькою єпархією Української православної церкви
КОПОТІЄНКА
Ігоря Йосиповича
— історика, дослідника Голодомору 1932—1933 років в Україні
СТАРИНУ
Валентина Єгоровича
(Адріана)
— керуючого Дніпропетровською єпархією Української православної церкви Київського патріархату

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ВОЛОШЕНКО
Марію Федорівну
— голову Криворізького міського товариства політичних в’язнів і репресованих
ТИМОШЕНКО
Лідію Михайлівну
— завідувача кафедри Дніпропетровського національного університету

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КОЩИНА
Григорія Івановича
— начальника дільниці плавильного цеху-9 акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів»
ЛИТОВЧЕНКА
Сергія Олександровича
— механізатора товариства «Агрофірма „Дружба“», Новомосковський район
ТРЕТЯКА
Олександра Васильовича
— тракториста механізованого загону № 1 товариства «Лан», Юр'ївський район
ХАХАЛЄВУ
Тетяну Іванівну
— директора дитячого клубу юних техніків Будинку культури молоді «Україна», м. Першотравенськ

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
КЛИМЕНКУ
Федору Максимовичу
— художникові-живописцю
«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
ШУЛЬМАНУ
Володимиру Юзиковичу
— солістові, концертмейстерові групи гобоїв симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
ПОПОВІЙ
Ірині Степанівні
— деканові факультету Дніпропетровського національного університету
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
БАБАЧЕНКО
Наталії Володимирівні
— власному кореспондентові телеканалу «Інтер» у Дніпропетровській області
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
ХИТРИКУ
Олександру Львовичу
— головному лікареві комунального закладу «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»
ЧЕКРИЗОВУ
Юрію Петровичу
— вальцювальникові трубопрокатного цеху № 4 акціонерного товариства «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод», м. Дніпропетровськ
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
АЛІВАНЦЕВІЙ
Олені Валентинівні
— завідувачеві відділу обласного комунального закладу культури «Дніпропетровський історичний музей імені Д. І. Яворницького»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ГАРАФОНОВІЙ
Ніні Савеліївні
— виховательці Василівської загальноосвітньої середньої школи-інтернату, Солонянський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
БОРОВИКУ
Олександру Миколайовичу
— начальникові цеху акціонерного товариства «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат»
БУРАВЛЬОВУ
Ігорю Борисовичу
— генеральному директорові об'єднання «Укрметиз», м. Дніпропетровськ
ТРУШ
Наталії Миколаївні
— заступникові директора акціонерного товариства «Швейно-торговельна фірма „Дніпро“», м. Дніпропетровськ
ШАРЕНКУ
Володимиру Вікторовичу
— складальникові виробів державного підприємства «Науково-виробниче об'єднання „Павлоградський хімічний завод“»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
ЗОЦУ
Олексію Івановичу
— голові Межівської районної ради
ЛЕВЧЕНКУ
Анатолію Івановичу
— голові фермерського господарства «Калаус», Софіївський район

у Донецькій області:

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

ПОВАЖНОГО
Станіслава Федоровича
— ректора Донецького державного університету управління

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ДЕНИСЕНКА
Євгена Івановича
— директора Донецького обласного краєзнавчого музею
ЛУК’ЯНЧЕНКА
Олександра Олексійовича
— Донецького міського голову

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГАРМАША
Олексія Миколайовича
— директора з охорони праці, виробничої та екологічної безпеки акціонерного товариства «Концерн Стирол», м. Горлівка
ДУБОГРАЯ
Віктора Олександровича
— голову правління Південно-східного відділення Міжнародного благодійного фонду Української православної церкви «Святого Великомученика Георгія Побідоносця», м. Донецьк
ПРИДВОРОВА
Вадима Анатолійовича
— голову правління, директора акціонерного товариства «Слов’янський механічний завод»
ТЕРНАВСЬКОГО
Юрія Івановича
— заступника генерального директора — начальника управління акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КРЮЧКА
Валерія Івановича
— Зеленоярського сільського голову, Володарський район
ПІЛЮШЕНКА
Віталія Лаврентійовича
— проректора з наукової роботи Донецького державного університету управління

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
ПАВЛІЧЄВУ
Сергію Валерійовичу
— генеральному директору товариства «Фінансово-промислова група „АЛЬТКОМ“», м. Донецьк
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
БУРДУКУ
Віктору Івановичу
— голові Донецького регіонального відділення Спілки майстрів ковальського мистецтва України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
АЙЗЯТУЛОВУ
Рушану Фатіховичу
— завідувачеві кафедри Донецького державного медичного університету імені М. Горького, доктору медичних наук, професору
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»
ВАГНЕРУ
Володимиру Леонтійовичу
— електромонтерові служби релейного захисту та автоматики Маріупольських магістральних електричних мереж
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
КОБЦЮ
Валентину Григоровичу
— лікареві, завідувачеві відділення Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання
ЛОБІНЦЕВІЙ
Вікторії Григорівні
— головному лікареві Центральної міської клінічної лікарні № 16 міста Донецька
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»
ПІТЕЦЬКОМУ
Анатолію Дмитровичу
— слюсареві акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
КАРПОВСЬКОМУ
Віталію Абрамовичу
— директорові-розпоряднику Донецького обласного академічного українського музично-драматичного театру
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ГОРШКОВІЙ
Асі Семенівні
— голові Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
КИРИЛЬЧЕНКУ
Анатолію Миколайовичу
— механізаторові агроцеху № 5 дочірнього підприємства «Ілліч-Агро-Донбас», Новоазовський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»
ШЕЙЦІ
Сергію Олександровичу
— директорові Східного територіального управління акціонерного товариства «Український мобільний зв’язок», м. Донецьк
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
КІРБАБІ
Віктору Івановичу
— начальникові управління з питань фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»
ХОХЛОВУ
Олегу Миколайовичу
— забійникові структурного підрозділу «Шахтоуправління імені В. І. Леніна» державного підприємства «Артемвугілля», м. Горлівка

у Житомирській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ЗУБКА
Григорія Івановича
— голову правління акціонерного товариства «Житомирський завод огороджувальних конструкцій»
КРИСАНА
Федора Васильовича
— голову правління акціонерного товариства «Ліктрави», м. Житомир
ТРОЯНА
Валерія Миколайовича
— голову Олевської районної ради
ЮЩЕНКА
Олександра Миколайовича
— генерального директора підприємства «Меблева фабрика „Мірт“», м. Новоград-Волинський

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ЛАЗЕБНОМУ
Дмитру Васильовичу
— директорові Гришковецької гімназії, Бердичівський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
ЗІНОВЧУКУ
Віталію Володимировичу
— завідувачеві кафедри Державного агроекологічного університету, доктору економічних наук, професору, м. Житомир
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
КЛИМЧУКУ
Василю Васильовичу
— головному лікареві Чоповицької дільничної лікарні, Малинський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»
АВРАМЕНКУ
Леоніду Григоровичу
— директорові державного підприємства «Малинське лісове господарство»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ГОСТЯЄВУ
Юрію Михайловичу
— директорові Дмитрівської загальноосвітньої школи I—II ступенів, Бердичівський район
КРАВЧУКУ
Віктору Дмитровичу
— директорові Попільнянської гімназії № 1
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»
КОВАЛЬЧУК
Ларисі Василівні
— старшій медичній сестрі Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
КІМЛИКУ
Володимиру Васильовичу
— директорові акціонерного товариства «Пиво-безалкогольний комбінат „Радомишль“»
УДАВЧЕНКО
Ніні Андріївні
— заступникові головного збагачувача відділу управління філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» акціонерного товариства «Кримський титан», Володарсько-Волинський район

у Закарпатській області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

РЯБИЧА
Василя Андрійовича
— генерального директора українсько-австрійського підприємства «Фішер-Мукачеве»

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БАНИКА
Михайла Івановича
— майстра народного мистецтва, м. Ужгород
КУШІЛКУ
Василя Васильовича
— голову Тячівської районної ради
МАРТИНА
Михайла Михайловича
— заступника голови Закарпатської обласної ради

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
САДВАРІЮ
Олександру Васильовичу
— солістові Закарпатської обласної філармонії
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ШКРОБИНЕЦЬ
Христині Миколаївні
— учительці гімназії-інтернату міста Хуста
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
УРОВСЬКОМУ
Олександру Аркадійовичу
— завідувачеві відділення Ужгородської центральної міської клінічної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»
ДЕЛЕГАНУ
Івану Андрійовичу
— лісничому Загатянського лісництва, Іршавський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»
БУЧИНІ
Ладиславу Ладиславовичу
— майстрові-різьбяреві, м. Мукачеве
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»
ДЕРКАЧ
Євгенії Михайлівні
— дільничній медичній сестрі Мукачівської центральної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»
ПЕНТЕК
Анастасії Юріївні
— начальникові головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»
РУСИНУ
Ігорю Івановичу
— директорові Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
ПАВЛІЧЕНКО
Олені Василівні
— адвокатові, голові Закарпатської обласної асоціації адвокатів

у Запорізькій області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ВОЛКОВА
Анатолія Анатолійовича
— голову правління акціонерного товариства «Племзавод „Степной“», Кам’янсько-Дніпровський район

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГОРДЄЄВА
Андрія Івановича
— вальцювальника стану гарячої прокатки акціонерного товариства «Електрометалургійний завод „Дніпроспецсталь“ імені А. М. Кузьміна», м. Запоріжжя
РУЖИНА
Юрія Миколайовича
— голову ради засновників товариства «Запорізький виробничий комбінат „Спецгазпром“»
ТУМАНОВА
Олега Леонідовича
— сталевара акціонерного товариства «Електрометалургійний завод „Дніпроспецсталь“ імені А. М. Кузьміна», м. Запоріжжя
ЧАБАНЕНКА
Віктора Антоновича
— завідувача кафедри Запорізького національного університету

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

КОСТЮКА
Володимира Ніконоровича
— заступника керівника Енергодарської міської організації «Союз Чорнобиль»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
ЛИСЕНКУ
Олександру Микитовичу
— голові правління акціонерного товариства "Будівельно-монтажне управління «Запоріжстальбуд-1»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
ТИХОНОВУ
Сергію Олександровичу
— виконавчому директорові Запорізької незалежної телерадіокомпанії «ТВ-5»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
СТРАШНОМУ
Володимиру Яковичу
— голові правління акціонерного товариства «Бердянська міська стоматологічна поліклініка»
ШАПОВАЛ
Ніні Леонідівні
— завідувачеві відділення Запорізького клінічного пологового будинку № 5
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ЗАХАРОВУ
Володимиру Опанасовичу
— директорові комунального підприємства «Центральний парк культури і відпочинку „Дубовий гай“», м. Запоріжжя
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
АРАБАДЖИ
Олені Семенівні
— проректорові, завідувачеві кафедри Мелітопольського державного педагогічного університету
ЄРЬОМІНІЙ
Тамарі Іванівні
— директорові Запорізького міського дитячого ботанічного саду
ТИМЧЕНКУ
Сергію Михайловичу
— ректорові державного вищого навчального закладу «Запорізький національний університет»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
МАЛІБОРСЬКОМУ
Василю Богдановичу
— головному інженерові товариства «Гайчур», Новомиколаївський район
ЧЕХОВУ
Анатолію Васильовичу
— директорові Інституту олійних культур Української академії аграрних наук
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
ЗІСКУНУ
Івану Петровичу
— начальникові дочірнього підприємства «Запорізький річковий порт» акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот»
ЧЕРНЕНЬКОМУ
Михайлу Івановичу
— начальникові Запорізької дирекції залізничних перевезень Придніпровської залізниці
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
ВУЛЮ
Григорію Семеновичу
— виконавчому директорові громадського об'єднання «Баскетбольний клуб „Козачка-ЗАлК“» акціонерного товариства «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»
ЯМЩИКОВУ
Володимиру Петровичу
— директорові спортивного комплексу акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат „Запоріжсталь“»

у Івано-Франківській області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

СЕМКІВА
Петра Васильовича
— директора бази відпочинку «Карпати», м. Яремча

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГОЛУБЧАКА
Олексія Івановича
— начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства
СТАШКІВА
Богдана Михайловича
— генерального директора Івано-Франківської мистецької агенції «Захід-шоу», м. Тисмениця
ШКУТЯКА
Зіновія Васильовича
— Івано-Франківського міського голову у 1998—2006 роках, народного депутата України V скликання
ЮРКЕВИЧА
Михайла Олександровича
— лікаря Івано-Франківського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
ЧЕРЕПАНИНУ
Мирону Васильовичу
— завідувачеві кафедри Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»
РОМАНІВУ
Мирону Степановичу
— директорові Бурштинської ТЕС акціонерного товариства «Західенерго»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
БЕНЗАРУ
Роману Михайловичу
— завідувачеві відділення Івано-Франківського обласного кардіологічного диспансеру
ДМИТРІВ
Лідії Іванівні
— лікареві, завідувачеві відділення Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
СЛОБОДЯН
Зої Романівні
— художниці Івано-Франківського художньо-виробничого комбінату
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
БОЛЮК
Зінаїді Андріївні
— начальникові управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ДУТЧАКУ
Василю Іллічу
— голові правління акціонерного товариства «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
ШИНКАРУКУ
Ярославу Івановичу
— доцентові Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

у Київській області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БАЛАГУРУ
Олега Вікторовича
— директора державного підприємства «Дослідне господарство „Шевченківське“», Тетіївський район

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ХОМ’ЯКОВА
Анатолія Олексійовича
— заступника директора — начальника дільниці акціонерного товариства «Ветропак Гостомельський склозавод»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

РУБЛЬОВСЬКОГО
Романа Степановича
— директора Вишгородської філії акціонерного товариства «Крафт Фудз Україна»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»
ШПИЛЕВСЬКОМУ
Івану Івановичу
— начальникові управління містобудування і архітектури та розвитку інфраструктури Київської обласної державної адміністрації
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
ЗУБЕНКУ
Петру Григоровичу
— завідувачеві відділу редакції газети «Київська правда»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
РЕМЕННИКУ
Олегу Ісаковичу
— головному лікареві Київського обласного онкологічного диспансеру
ШКОБІ
Ярославу Васильовичу
— лікареві, завідувачу відділення комунального закладу охорони здоров’я «Київська обласна клінічна лікарня»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
БАТОВУ
Бату Муртазовичу
— директорові сільськогосподарського підприємства «Колос», Бородянський район
ГУТНИК
Інні Федорівні
— ветеранові агропромислового комплексу, смт Згурівка
ФУРДИЧЦІ
Миколі Григоровичу
— директорові сільськогосподарських підприємств «Дубівське» та «Петрівське», Таращанський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»
БОРЗАКІВСЬКОМУ
Миколі Дмитровичу
— державному інспекторові рибоохорони Верхньодніпровського державного басейнового управління охорони водних живих ресурсів
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
КРУПОДЬОРОВУ
Ігорю Володимировичу
— директорові Києво-Святошинської районної дитячо-юнацької спортивної школи

у Кіровоградській області:

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

КАРАТАША
Володимира Михайловича
— колишнього політичного в’язня, смт Побузьке, Голованівський район

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БІЛОШАПКУ
Василя Вікторовича
— завідуючого фондами Олександрівського районного краєзнавчого музею
ДАВИГОРУ
Василя Михайловича
— директора Бобринецького сільськогосподарського технікуму імені В. Порика

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ПЕННЕРУ
Олександру Володимировичу
— учителеві Павлиської загальноосвітньої школи I—III ступенів № 1 імені В. О. Сухомлинського, Онуфріївський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
БОНДАРЮ
Василю Васильовичу
— журналістові, голові Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
САМЧЕНКО
Людмилі Борисівні
— лікареві, завідувачеві відділення міського комунального лікувально-профілактичного закладу «Міська лікарня № 1», м. Олександрія
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»
ПИЛИПИШИНУ
Володимиру Миколайовичу
— голові правління акціонерного товариства «Гайворонський тепловозоремонтний завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
МАРТИШЕВСЬКОМУ
Костянтину Костянтиновичу
— професорові кафедри Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
СУХОМЛИН
Ларисі Миколаївні
— завідувачеві дошкільного навчального закладу № 31 міста Кіровограда
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
БАРАНОВСЬКОМУ
Михайлу Васильовичу
— керівникові народного аматорського колективу української народної пісні «Веселка» Новомиргородського районного будинку культури
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ТАРШИНУ
Станіславу Івановичу
— голові наглядової ради акціонерного товариства «Кіровоградолія»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
ОНОШЕНКУ
Сергію Пантелійовичу
— директорові товариства імені Фрунзе, Новоукраїнський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
КУЦЕНКО
Світлані Володимирівні
— тренерові-викладачу спортивної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Надія», м. Кіровоград

у Луганській області:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ЛЕСНІЧЕВСЬКОГО
Аркадія Олексійовича
— генерального директора товариства «Компанія „Транспеле“», м. Луганськ

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГОРІЛОГО
Володимира Івановича
— прохідника акціонерного товариства «Трест „Луганськшахтопроходка“», м. Олександрівськ
СЛЮСАРЯ
Анатолія Павловича
— викладача Луганського державного коледжу економіки і торгівлі

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

КОЗЛОВУ
Тетяну Іванівну
— директора з економіки державного підприємства «Антрацит»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ДІДОРУ
Петра Григорійовича
— заступника начальника цеху структурної одиниці «Луганська ТЕС» товариства «Східенерго»
КОЧЕТКОВА
Василя Семеновича
— завідувача кафедри Луганського національного аграрного університету
МАРАХОВА
Миколу Тимофійовича
— слюсаря комунального теплопостачального підприємства «Алчевськтеплокомуненерго»
ШАЛУНОВА
Ігоря Євгеновича
— оператора поста управління цеху № 2 акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ПІДТИННІЙ
Аллі Аркадіївні
— директорові комунального закладу «Луганська спеціалізована школа I—III ступенів № 60 імені 200-річчя м. Луганська»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
ДАВИДЕНКУ
Володимиру Андрійовичу
— завідувачеві кафедри Донбаського державного технічного університету, кандидату технічних наук, професору, м. Алчевськ
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
МЕЛЬНИКУ
Сергію Вікторовичу
— директорові державної установи «Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин», м. Луганськ
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
ГОРБАТЕНКУ
Олександру Вікторовичу
— головному лікареві Луганського обласного кардіологічного диспансеру
ПЕПЕНІНУ
Володимиру Разумніковичу
— професорові Луганського державного медичного університету
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ДЗЮБІ
Любові Валентинівні
— деканові факультету Луганського національного аграрного університету
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ЛАСЮЧЕНКУ
Володимиру Михайловичу
— директорові Ровеньківського професійного гірничого ліцею
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ДОРОШОК
Ніні Василівні
— директорові товариства «Старобільська швейна фабрика»
КАЗАКОВУ
Валентину Васильовичу
— голові правління акціонерного товариства «Сєверодонецьке об'єднання „Азот“»
ШЕВЧУКУ
Анатолію Зіновійовичу
— електрогазозварювальникові акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
БАЛАНУ
Володимиру Олександровичу
— машиністові тепловоза депо Кіндрашівська-Нова Донецької залізниці, смт Станично-Луганське
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
КІКІНЬОВУ
Василю Матвійовичу
— художникові-живописцю, м. Луганськ
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»
УГРІКУ
Анатолію Михайловичу
— бригадирові прохідників відокремленого підрозділу «Шахта Вергелівська» державного підприємства «Луганськвугілля»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
МЕЛЬНІКОВУ
Олександру Абрамовичу
— адвокатові, голові кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Луганської області

у Львівській області:

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

ФРАНКА
Петра Михайловича
— голову Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ЗАВІЙСЬКОГО
Ігоря Михайловича
— начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БУРЯКА
Петра Юрійовича
— ректора Львівської державної фінансової академії
ЗАЛІСКА
Василя Семеновича
— голову наглядової ради акціонерного Ігоря Ігоровича товариства «Дрогобицький завод автомобільних кранів»
КУРПІЛЯ
Степана Володимировича
— секретаря Національної спілки журналістів України, народного депутата України V скликання

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
МАМЧУР
Світлані Анатоліївні
— солістці опери Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»
СМУКУ
Ростиславу Теодоровичу
— генеральному директорові підприємства «Науково-виробниче комерційне підприємство „Спаринг-Віст Центр“», м. Львів
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
КРАВЧЕНКО
Наталії Стефанівні
— учительці Червоноградської загальноосвітньої школи I—III ступенів № 1
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
СІКОРСЬКОМУ
Вадиму Івановичу
— режисерові-постановнику Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
ВАКІВУ
Миколі Михайловичу
— генеральному директорові науково-виробничого підприємства «Карат» — дочірнього підприємства акціонерного товариства «Концерн-Електрон», кандидату технічних наук, м. Львів
ОСАДЧУКУ
Василю Антоновичу
— завідувачеві кафедри Інституту інженерної механіки та транспорту Національного університету «Львівська політехніка», доктору фізико-математичних наук, професору
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
БАГЛАЙ
Євгенії Іванівні
— завідувачеві відділення Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Ю. Липи
ЯЦКЕВИЧУ
Зорію Володимировичу
— завідувачеві відділення 4-ї Львівської міської клінічної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
СТЕФАКУ
Василю Федоровичу
— письменникові, члену ради Львівської обласної організації Національної спілки письменників України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ЧАПЛИЗІ
Вячеславу Михайловичу
— завідувачеві кафедри Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
МИХАЙЛЯКУ
Володимиру Володимировичу
— директорові Великолюбінського державного спиртового заводу
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
ПЕТРИШИНУ
Петру Васильовичу
— голові сільськогосподарського товариства «Горуцьке», Миколаївський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
КРОХМАЛЮКУ
Олександру Петровичу
— художникові-живописцю, м. Львів
ШИМІНУ
Ярославу Васильовичу
— доцентові Львівської національної академії мистецтв
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
КУЛЯВЦЮ
Зіновію Федоровичу
— директорові з правових та соціальних питань акціонерного товариства «Західенерго», м. Львів
МАЦЬКУ
Михайлу Антоновичу
— доцентові кафедри Львівської комерційної академії
ПАВЛИШИНУ
Богдану Яковичу
— адвокатові, голові президії Львівської обласної колегії адвокатів


у Миколаївській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ТРИГУБА
Петра Микитовича
— завідувача кафедри Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

МУСЦЯЦЮ
Василя Михайловича
— інспектора організації інвалідів Центрального району міста Миколаєва «Союзу організації інвалідів України»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
ФАРДМАНУ
Леву Семеновичу
— голові наглядової ради акціонерного товариства «Миколаївський монтажно-заготівельний завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
ЩУРІКОВУ
Миколі Олександровичу
— першому заступникові начальника державного підприємства «Дніпро-Бузький морський торговельний порт»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
ЗАЙЧЕНКО
Валентині Павлівні
— головному лікареві Кривоозерської центральної районної лікарні
КОСТИНЕНКО
Тетяні Володимирівні
— завідувачеві відділення гемодіалізу Миколаївської обласної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»
ТИЖНЕВОМУ
Ігорю Олександровичу
— учителеві Доманівської вечірньої (змінної) школи, майстрові народної творчості
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ЗАХАРОВІЙ
Ларисі Павлівні
— головному бібліотекареві Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гмирьова
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ІЛЬЇНУ
Олексію Олексійовичу
— директорові загальноосвітньої школи I—III ступенів № 19 міста Миколаєва
ОСТАПЕНКО
Галині Феліксівні
— начальникові управління освіти виконавчого комітету Первомайської міської ради
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
БОЙКО
Зінаїді Іллівні
— голові правління акціонерного товариства «Дружба», Новоодеський район
ДОВГАНЮ
Павлу Михайловичу
— голові фермерського господарства «Мазурівське», Кривоозерський район
КУГЛЯРУ
Петру Михайловичу
— директорові приватно-орендного сільськогосподарського підприємства імені Суворова, Снігурівський район

в Одеській області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ВОРОТИНСЬКОГО
Сергія Євгеновича
— голову правління товариства «Добро», м. Одеса
ЗАХАР'ЄВА
Миколу Йосиповича
— директора приватного сільськогосподарського підприємства «Маяк», Ширяївський район

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БУЗЬКА
Юрія Івановича
— генерального директора товариства «Глобус-Юг», м. Іллічівськ
ГОЛІКОВА
Володимира Антоновича
— проректора Одеської національної морської академії
МЕЛЬНИЧУК
Тетяну Василівну
— генерального директора товариства «Лібра», Овідіопольський район
ЧИКЛІКЧИ
Георгія Гавриловича
— голову сільськогосподарського кооперативу «Дружба», Саратський район

Нагородити орденом княгині Ольги I ступеня

БОТУШАНСЬКУ
Ольгу Федорівну
— директора Одеської державної наукової бібліотеки імені М. Горького

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ГОЛОВАТЮК-ЮЗЕФПОЛЬСЬКУ
Ірину Ліонеліївну
— головного лікаря пологового будинку № 1, м. Одеса

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ДЕМБСЬКУ
Євгенію Михайлівну
— солістку-вокалістку Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ЛЮБЕРАНСЬКОГО
Михайла Івановича
— голову ради організації ветеранів села Лисогірка, Кодимський район
СТЕЛЬМАХА
Василя Миколайовича
— машиніста котельної установки Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
ГЕРАЩЕНКУ
Ігорю Борисовичу
— артистові Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
СЕЙФУЛЛІНІЙ
Інні Йосипівні
— завідувачеві кафедри Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, докторові хімічних наук, професорові
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
ВАСИЛЬКОВСЬКОМУ
Василю Миколайовичу
— начальникові головного управління Державного казначейства України в Одеській області
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
СІРІЙ
Ользі Іванівні
— заступникові редактора громадсько-політичної газети «Чорноморські новини», м. Одеса
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
НІКІРУЮ
Михайлу Івановичу
— керівникові ансамблю української народної музики та пісні «Веселка» Білгород-Дністровського центру культури та дозвілля
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
МАРЦИНКОВСЬКІЙ
Наталії Вадимівні
— завідувачеві відділення Одеського обласного онкологічного диспансеру
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
КОЛЬЧАКУ
Олександру Вікторовичу
— суднокорпусникові-ремонтнику товариства «Іллічівський судноремонтний завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
КОПЙОВУ
Олексію Володимировичу
— художникові-скульптору, м. Одеса
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
МОНОХІДІ
Дмитру Іллічу
— радникові Одеського міського голови з правових питань

в Полтавській області:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ЗАГІРНЯКА
Михайла Васильовича
— ректора Кременчуцького державного політехнічного університету

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

БЕРЕЗОВСЬКОГО
Миколу Давидовича
— завідувача відділу Інституту свинарства імені О. В. Квасницького Української академії аграрних наук
ГАРМАША
Петра Петровича
— голову Полтавської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу
ЗУБАЧА
Василя Анатолійовича
— виконроба акціонерного товариства «Лубниводбуд»
ІВАНЯКОВА
Валерія Яковича
— дослідника Голодомору в Україні у 1932—1933 роках, с. Селещина, Машівський район

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ЗОЗУЛІ
Олександру Олексійовичу
— директорові Гадяцької гімназії
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
ДЕРЯБІНУ
Володимиру Івановичу
— головному художникові Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»
ІВАХНЕНКУ
Миколі Васильовичу
— донорові, інженеру акціонерного товариства «Полтавський автоагрегатний завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
УДОВІЧЕНКУ
Олександру Васильовичу
— голові Полтавської обласної ради
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
ГАВЛОВСЬКОМУ
Олександру Даниловичу
— генеральному директорові акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ФЕСИК
Катерині Борисівні
— директорові Полтавського краєзнавчого музею
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
СТОВБІ
Василю Івановичу
— викладачеві Аграрно-економічного коледжу Полтавської державної аграрної академії
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ГРИНЧАКУ
Ростиславу Івановичу
— заступникові голови правління — головному інженеру акціонерного товариства «Полтавагаз»
ШВИРЬОВУ
Василю Миколайовичу
— заступникові начальника цеху акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», м. Комсомольськ
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
ЦИБЕНКО
Катерині Іванівні
— директорові державного підприємства «Дослідне господарство імені Декабристів», Миргородський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
ДЯЧЕНКО
Ользі Семенівні
— начальникові Полтавської дирекції залізничних перевезень — заступникові начальника Південної залізниці

у Рівненській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

МАРУЩАКА
Віктора Семеновича
— художнього керівника заслуженого ансамблю танцю України «Полісянка» Рівненського міського будинку культури

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ВЕРЕМЧУК
Ганну Володимирівну
— тепличницю акціонерного товариства «Агроконцерн», Рівненський район

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
ВОРОЧУКУ
Володимиру Дмитровичу
— начальникові Рівненського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
ТУРОВСЬКІЙ
Людмилі Валентинівні
— директорові фірми «Експерт-Рівне»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
МЕЛЬНИЧУКУ
Анатолію Володимировичу
— лікареві, завідувачеві відділення Рівненської обласної клінічної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ПАСТУШЕНКУ
Андрію Семеновичу
— проректорові Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
КОПЕРІ
Степану Михайловичу
— директорові Ясениницького дитячого будинку спеціального призначення, Рівненський район
МАРЧУКУ
Миколі Михайловичу
— деканові факультету Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
МАЛИХІНУ
Володимиру Костянтиновичу
— директорові дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс», м. Рівне
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»
КУЧЕРЯВОМУ
Іларіону Сергійовичу
— голові Рівненської обласної профспілкової організації працівників державних установ
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
МЕЛЬНИЧУКУ
Володимиру Оксентовичу
— водієві автобуса акціонерного товариства «Рівнепасважтранс»

у Сумській області:

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

ГАЛУ
Віктора Григоровича
— голову асоціації приватних сільськогосподарських підприємств «Козацька», Конотопський район

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

ГОЛУБНИЧОГО
Володимира Степановича
— олімпійського чемпіона, заслуженого тренера України

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГОЛОБОРОДЬКА
Павла Арсентійовича
— директора Інституту луб’яних культур Української академії аграрних наук, м. Глухів
САВЧЕНКА
Григорія Тимофійовича
— генерального директора обласного комунального лісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс»

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
ЛАСТОВЕЦЬКОМУ
Миколі Миколайовичу
— артистові Сумського обласного театру драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна
«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
МИКИТЕНКО
Людмилі Григорівні
— артистці Сумського обласного театру для дітей та юнацтва
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ГЕРАСИМОВСЬКІЙ
Ніні Володимирівні
— учительці Тростянецької спеціалізованої школи I—III ступенів № 2
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
ФОМЕНКУ
Олександру Васильовичу
— заступникові начальника управління — начальнику відділу Управління Національного банку України в Сумській області
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
КУПИНІ
Віктору Васильовичу
— головному лікареві Сумського обласного центру медичної та фізичної реабілітації хворих і інвалідів з пошкодженнями функції опорно-рухового апарату та нервової системи
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»
КИРИЛЕНКО
Катерині Василівні
— лісничій Тростянецького лісництва державного підприємства «Тростянецький лісгосп»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
БІЛОДІДУ
Миколі Макаровичу
— директорові Липоводолинської дитячої школи мистецтв, смт Липова Долина
ПОКИДЧЕНКО
Людмилі Анатоліївні
— начальникові відділу Державного архіву Сумської області
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ТКАЧЕНКО
Світлані Миколаївні
— директорові Шосткинської спеціалізованої школи I—III ступенів «Ліцей»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
ЖЕРЬОБКІНУ
Дмитру Панасовичу
— директорові сільськогосподарського підприємства «Дружба», Великописарівський район
СОЛОВЕЙ
Наталії Іванівні
— інженерові акціонерного товариства «Сумирибгосп»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»
МАХАНЬКОВУ
Миколі Васильовичу
— директорові комунального підприємства «Глухівський тепловий район»

у Тернопільській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ДРАГАНА
Ореста Маркіяновича
— голову правління — генерального директора акціонерного товариства «Ватра», м. Тернопіль
РИБАКА
Тимофія Івановича
— колишнього політичного в’язня, проректора, завідувача кафедри Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя
ЮХНОВСЬКОГО
Юрія Михайловича
— радника керуючого Тернопільською єпархією Української православної церкви Київського патріархату

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
ГЕРМАНУ
Олегу Михайловичу
— директорові Інституту національного відродження імені Ігоря Герети, м. Тернопіль
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ШЕЛІЗІ
Богдану Йосиповичу
— директорові Козівської загальноосвітньої школи I—III ступенів № 2
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
КИРИЧУК
Галині Григорівні
— головному редакторові районного інформаційного центру «Новини Шумщини»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
КОРИЦЬКОМУ
Григорію Івановичу
— головному лікареві Тернопільської обласної комунальної дитячої клінічної лікарні
СЛІВІНСЬКІЙ
Ганні Василівні
— головному лікареві Тернопільського обласного комунального Центру здоров’я
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ІВАШКУ
Івану Васильовичу
— директорові Підгаєцького професійного аграрного ліцею
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
КОЦІРУ
Степану Євгеновичу
— голові сільськогосподарської агрофірми «Нічлава», Гусятинський район
КУБАНТУ
Мирославу Михайловичу
— директорові сільськогосподарського товариства «Стегниківське», Тернопільський район

в Харківській області:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

МАРЧЕНКА
Володимира Олександровича
— головного наукового співробітника Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

ШЕЙКА
Василя Миколайовича
— ректора Харківської державної академії культури

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АКУЛОВА
Василя Володимировича
— генерального директора сільськогосподарського підприємства «Виселок», Дворічанський район
БЕРЕЖНОГО
Леоніда Вікторовича
— Чемужівського сільського голову
ЛИСЯКА
Володимира Івановича
— директора товариства «Комбікормовий завод», Близнюківський район
ОРЛОВА
Віталія Григоровича
— генерального директора орендного сільськогосподарського підприємства «Гарант», Лозівський район
ПОНОМАРЕНКА
Володимира Степановича
— ректора Харківського національного економічного університету
САЛА
Сергія Архиповича
— начальника філії «Зачепилівський райавтодор» державного підприємства «Харківський облавтодор»
СТРЕЛЬЧЕНКА
Валерія Васильовича
— директора державного підприємства «Балаклійський ремонтний завод»
ШИНКАРЕНКА
Олексія Артемовича
— дослідника Голодомору в Україні у 1932—1933 роках

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
БОЛДИРЄВУ
Володимиру Олександровичу
— солістові Харківського державного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
МІЩЕНКО
Тамарі Сергіївні
— завідувачеві відділу Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України, доктору медичних наук
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
ВІННІКОВІЙ
Любові Григорівні
— головному лікареві Борівської центральної районної лікарні
СОЛЯР
Галині Анатоліївні
— заступникові головного лікаря Харківської міської клінічної лікарні № 27
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
МАЩЕНКО
Олені Миколаївні
— головному зберігачеві фондів Центрального державного науково-технічного архіву України, м. Харків
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
МАРКОВУ
Геннадію Миколайовичу
— директорові загальноосвітньої школи I—III ступенів N 3 м. Лозової
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ЗАХАРЕНКУ
Михайлу Івановичу
— директорові державного підприємства «Караванський спиртовий завод»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
БОРИСЕНКУ
Михайлу Олексійовичу
— директорові товариства «Лан», Коломацький район
ГУЛОМУ
Івану Михайловичу
— генеральному директорові аграрно-орендного підприємства «Промінь», Красноградський район
МОРГУНУ
Володимиру Олексійовичу
— генеральному директорові сільськогосподарського підприємства «Агрофірма „Прогрес“», Сахновщинський район
ХВЕСИКУ
Андрію Єрмійовичу
— директорові підприємства «Агропрогрес», Кегичівський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
БЕРВЕНУ
Сергію Миколайовичу
— голові постійної комісії Харківської обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою

в Херсонській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

КРАВЦЯ
Олександра Павловича
— викладача Станіславської дитячої музичної школи, Білозерський район

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ГУК
Лідію Ларіонівну
— голову районної організації Суспільної служби України, колишнього політичного в’язня, м. Скадовськ
МАРЕНЧУК
Ольгу Миколаївну
— директора Херсонської загальноосвітньої школи I—III ступенів № 39

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
СЄРОВУ
Валерію Анатолійовичу
— директорові товариства «Олеся», м. Нова Каховка
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
БОЯНЖУ
Валерію Марксовичу
— шеф-редакторові інформаційно-економічного часопису «Гривна», м. Херсон
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ЛЕВЧЕНКУ
Миколі Григоровичу
— деканові факультету Херсонського державного університету
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ЛОПУШИНСЬКОМУ
Івану Петровичу
— голові Суворовської районної у місті Херсоні ради
ТРУШУ
Володимиру Євдокимовичу
— завідувачеві кафедри Херсонського національного технічного університету
ФЕДЯЄВІЙ
Валентині Леонідівні
— проректорові Херсонського державного університету
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
ШУЛІКУ
Віктору Григоровичу
— голові приватного сільськогосподарського підприємства «Новогригорівське», Генічеський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»
ПОПОВЧУКУ
Євгенію Сергійовичу
— директорові Азово-Сиваського національного природного парку, м. Генічеськ

у Хмельницькій області:

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

ФРІДМАНА
Артура Давидовича
— генерального директора акціонерного товариства «Об'єднання „Прогрес“», м. Славута

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ФІЛІНЮКА
Володимира Романовича
— голову правління акціонерного товариства «Славута-Папір», м. Славута

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
БОРОВИКУ
Володимиру Олександровичу
— начальникові пересувної механізованої колони управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз», м. Красилів
КІПЕРМАНУ
Михайлу Семеновичу
— генеральному директорові приватної фірми «Діта», м. Хмельницький
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
СВІТЛОВСЬКІЙ
Ларисі Володимирівні
— власному кореспондентові творчого виробничого об'єднання «Новини» Національної телекомпанії України по Хмельницькій області
ХОРОШЕНЮКУ
Павлу Івановичу
— першому заступникові генерального директора Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-Центр»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
АЛЕШКУ
Анатолію Петровичу
— лікареві, завідувачеві відділення Хмельницької обласної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»
ГУДЛОВСЬКОМУ
Володимиру Васильовичу
— директорові державного підприємства «Ярмолинецьке лісове господарство»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ПОПОВИЧ
Тамарі Василівні
— директорові Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи I—III ступенів № 1
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
КОЗЛОВУ
Олександру Івановичу
— начальникові Хмельницької обласної державної хлібної інспекції
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»
МАЛИШИНУ
Руслану Анатолійовичу
— директорові товариства «Альма-Шкіргалантерея», м. Хмельницький

в Черкаській області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ЖМУДА
Миколу Павловича
— директора агрофірми «Золотий колос», м. Умань
КРОТІКА
Миколу Михайловича
— тракториста Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, м. Умань
КРАВЧЕНКО
Ніну Володимирівну
— директора з обліку та фінансів акціонерного товариства «Шполянський завод продтоварів»
НЕГОДУ
Миколу Тодосійовича
— письменника, м. Черкаси
РЯБЕНКА
Володимира Дмитровича
— директора сільськогосподарського підприємства «РВД-Агро», Черкаський район

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ВОЛОЩЕНКО
Ірину Василівну
— головного лікаря Черкаського міського реабілітаційно-оздоровчого центру «Астра»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»
НАГОРНОМУ
Анатолію Івановичу
— головному архітекторові проектів акціонерного товариства «Черкасцивільпроект»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ЛІСОВІЙ
Людмилі Василівні
— учительці Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I—III ступенів № 7 — колегіум»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
ЖУКУ
Петру Миколайовичу
— керівникові редакційно-видавничої групи з підготовки видань серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
СОКИРЦІ
Івану Михайловичу
— лікареві, завідувачу відділення Звенигородської центральної районної лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
БУШИНУ
Миколі Івановичу
— завідувачеві кафедри Черкаського державного технологічного університету
ЖАЛДАК
Ользі Дем’янівні
— голові Черкаської обласної організації профспілки працівників освіти і науки
СТОЛЯРЧУК
Ніні Олексіївні
— заступникові директора з навчальної роботи Черкаського медичного коледжу
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
СЕРГЕЄВІЙ
Тетяні Олексіївні
— викладачеві Черкаської дитячої музичної школи № 1 імені М. В. Лисенка
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
БОБОВУ
Геннадію Борисовичу
— генеральному директорові товариства «Панда», Корсунь-Шевченківський район
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
БЄЛОВУ
Олександру Івановичу
— голові правління акціонерного товариства «Чорнобайптиця»
КОХАНІВСЬКОМУ
Івану Арсентійовичу
— голові правління сільськогосподарського виробничого кооперативу «Росішки», Христинівський район

в Чернівецькій області:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ГОНЧАРА
Віктора Васильовича
— президента виробничо-комерційного товариства «Арго», Хотинський район

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

КОЗЬМИК
Ольгу Василівну
— учителя спеціалізованої базової школи № 9 міста Чернівців

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БАЛТУ
Лідію Іванівну
— доярку агропромислового комплексу «Несвоя», Новоселицький район

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
КАРВАЦЬКОМУ
Володимиру Іллічу
— голові правління акціонерного товариства «Пересувна механізована колона № 311»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»
КУЄКУ
Мирославу Івановичу
— завідувачеві відділу редакції газети «Вільне життя», м. Кіцмань
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
АНДРОНАТІЮ
Івану Васильовичу
— лікареві Чернівецької обласної клінічної лікарні
ПОЛОСУ
Василю Михайловичу
— завідувачеві відділення Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»
ВОРОБЧУКУ
Василю Дмитровичу
— директорові Берегометського державного лісопромислового господарства
«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»
ГАФІЙЧУК
Ярославі Дмитрівні
— керівникові студії художньої вишивки Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
МАЗУРИК
Любомирі Іванівні
— завідуючій методичним кабінетом методичного центру культури Буковини
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»
ДУТЧАКУ
Володимиру Васильовичу
— директорові товариства «Українська продовольча група», Кіцманський район

в Чернігівській області:

Нагородити орденом «За заслуги» I ступеня

КОЛЕСНИКА
Костянтина Івановича
— голову правління — президента акціонерного товариства «Чернігівський завод радіоприладів»

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

КОВАЛЕНКА
Олександра Борисовича
— декана факультету Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ФЕДОРОВУ
Світлану Віталіївну
— голову правління Чернігівського міського громадського об'єднання інвалідів «Шанс»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БУЛИГУ
Галину Олександрівну
— доярку приватного підприємства «Фортуна», Ічнянський район
ВОРОЖБИТА
Григорія Федоровича
— машиніста автомобільного крана Гнідинцівського газопереробного заводу акціонерного товариства «Укрнафта»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
НАГАЛЮКУ
Сергію Івановичу
— начальникові Деснянського басейнового управління водних ресурсів
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
КОНОНЧУКУ
Миколі Івановичу
— директорові загальноосвітньої школи I—III ступенів № 20 міста Чернігова
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
ПАСЮ
Василю Івановичу
— керуючому філією акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» у місті Чернігові
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
ВОВКУ
Олександру Васильовичу
— головному лікареві Прилуцької міської дитячої лікарні
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
БЕЛЬМАНУ
Семену Григоровичу
— голові правління Чернігівського обласного об’єднання єврейських общин та громад
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ІВАЩЕНКУ
Михайлу Васильовичу
— директорові Бахмацької зразкової автомобільної школи
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
МЕЛЬНИКУ
Анатолію Івановичу
— директорові Чернігівського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»
КОЗІНУ
Анатолію Григоровичу
— заступникові начальника управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради
ФЕДЬКУ
Олександру Івановичу
— голові товариства «Комунальник», м. Новгород-Сіверський

у місті Севастополі:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ПРОЗОРОВА
Віктора Івановича
— начальника — головного конструктора державного підприємства «Центральне конструкторське бюро „Чорноморець“»

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

КАРА-ГЯУР
Людмилу Борисівну
— артистку Севастопольського академічного російського драматичного театру імені А. В. Луначарського

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ОМЕЛЬЯНЕНКА
Олександра Івановича
— слюсаря електроцеху акціонерного товариства «Балаклавське рудоуправління імені О. М. Горького»
ПАРАМОНОВА
Валентина Миколайовича
— вибухівника акціонерного товариства «Балаклавське рудоуправління імені О. М. Горького»

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»
КОВАЛЬСЬКОМУ
Василю Леонідовичу
— артистові балету державного концертно-гастрольного об'єднання «Чорне море»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»
ТІМЧЕНКУ
Ігорю Євгеновичу
— завідувачеві відділу Морського гідрофізичного інституту НАН України, доктору фізико-математичних наук, професору
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
АРАБАДЖИ
Володимиру Іллічу
— комерційному директорові акціонерного товариства «Стівідорна компанія „Авліта“»
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
МАЛАЧЛИ
Олександрі Костянтинівні
— директорові загальноосвітньої школи I—III ступенів № 24 міста Севастополя
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
ЖЕРНОВОМУ
Анатолію Володимировичу
— члену юридичної ради при Севастопольській міській державній адміністрації, генеральному директорові юридичної фірми «Джерело»

в органах державної влади:

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БІЛОВОЛА
Олександра Миколайовича
— першого заступника Міністра охорони здоров’я України
МОТРЕНКА
Тимофія Валентиновича
— Начальника Головного управління державної служби України

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

КЛЮШКЕ
Станіслава Миколайовича
— заступника Голови Державного комітету фінансового моніторингу України
МАЙМЕСКУЛА
Миколу Івановича
— заступника Міністра закордонних справ України
НАГОРЯНСЬКОГО
Анатолія Олексійовича
— директора державного підприємства "Санаторій «Конча-Заспа»"
НОВИЦЬКОГО
Володимира Станіславовича
— заступника Міністра промислової політики України
ТИМОФЄЄВА
Ігоря Володимировича
— Надзвичайного і Повноважного Посла України в Державі Ізраїль

Нагородити орденом Данила Галицького

ДЯЧИШИНА
Миколу Дмитровича
— завідувача відділу Головної служби Секретаріату Президента України
ШИКУЛА
Юрія Володимировича
— начальника Першого управління Секретаріату Кабінету Міністрів України

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

БІДНУ
Ганну Василівну
— завідувача сектору Секретаріату Кабінету Міністрів України

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»
ЗАХАРЧУКУ
Миколі Івановичу
— заступникові начальника управління — начальнику відділу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
ГРИЦЕНКУ
Олександру Андрійовичу
— директорові Українського центру культурних досліджень Міністерства культури і туризму України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»
ВІТРЕНКУ
Юрію Миколайовичу
— директорові департаменту Міністерства економіки України
ВОВЧЕНКО
Оксані Леонідівні
— директорові департаменту Міністерства фінансів України
ЛЕВЧЕНКО
Валентині Петрівні
— заступникові Голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг
НЕТРЕБІ
Віті Іванівні
— головному консультантові Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента України
ЧЕЧУЛІНІЙ
Олені Олександрівні
— заступникові Голови Державного казначейства України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
КОЗИЦЬКІЙ
Тамарі Андріанівні
— головному консультантові Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»
МЕЛЬНИКУ
Юрію Федоровичу
— Міністрові аграрної політики України
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»
КИРИЛЕНКУ
Ігорю Івановичу
— начальникові Юридичного управління Державного управління справами
РОГУЛЬСЬКОМУ
Ростиславу Олександровичу
— завідувачеві відділу служби Секретаріату Президента України
ЦИГАНОВУ
Георгію Костянтиновичу
— першому заступникові начальника управління Секретаріату Кабінету Міністрів України


В.ЮЩЕНКО

Президент України
м. Київ, 20 серпня 2007 року
№ 715/2007


Посилання[ред.]


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).