Указ Президії Верховної Ради УРСР від 22.10.1938 «Про віднесення населених пунктів Дніпропетровської області … і встановлення їх меж»

Матеріал з Вікіджерел
Указ Президії Верховної Ради УРСР від 22 жовтня 1938 року «Про віднесення населених пунктів Дніпропетровської області до категорії міст та селищ міського типу та встановлення їх меж»
Президія Верховної Ради Української РСР
Київ: 1938
Вісті Рад депутатів трудящих УРСР, 1938, № 246 (5436), 24 жовтня, с. 4.
Відомості Верховної Ради СРСР. — 1938. — № 21. — 15 грудня. — С. 4. (міста)
Відомості Верховної Ради СРСР. — 1938. — № 23. — 31 грудня. — С. 3–4. (смт)
ПРЕЗИДІЯ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УРСР
ПРЕЗИДИУМ
ВЕРХОВНОГО СОВЕТА УССР
 

 
УКАЗ
Президії Верховної Ради УРСР


Про віднесення населених пунктів Дніпропетровської області до категорії міст та селищ міського типу та встановлення їх меж.


I.

1. Віднести селища міського типу — Великий Токмак, Генічеськ, Оріхів та Синельніково до категорії міст, з перетворенням в них селищних рад у міські ради, підпорядковані районним виконавчим комітетам, із збереженням за ними існуючих найменувань.

2. До міської смуги міста Великий Токмак включити всі населені пункти Велико-Токмацької селищної ради та селища Левіна I, Леніна II і Шевченково, Велико-Токмацького району.

Ленінську I, Ленінську II 1 Шевченківську сільські ради ліквідувати.

Утворити нову сільську раду в складі населених пунктів племрадгоспу ім. К.Лібкнехта, Ленінської I сільської ради, та Ферстенау, Шевченківської сільської ради, з центром у хуторі Ферстенау, привласнивши їй найменування — Карл-Лібкнехтівська.

Утворити нову сільську раду в скаді населених пунктів: Чунгул, Ленінської I сільської ради, та Садовий, Ворошиловської сільради, з центром в селищі Чунгул, привласнивши їй найменування — Чунгульська.

3. Міські смути міст Генічеськ, Оріхів та Синельніково залишити в існуючих межах.

II.

Робітниче селище Комінтерн, Першотравневої селищної ради, Нікопольського району, віднести до категорії міст, з міською радою, підпорядкованою Нікопольській міськраді.

Включити до міської смуги всі населені пункти Першотравневої селищної та Миколаївської і Городищанської сільських рад, Нікопольського району, за винятком дільниць радгоспу №-33, Першотравневої селищної ради.

Привласнити місту найменування — Марганець.

Першотравневу селищну та Миколаївську і Городищанську сільські ради ліквідувати.

Дільниці радгоспу №-33: Велика Басанка, Мала Басанка, Прогрес та Кірносово, Першотравневої селищної ради, підпорядкувати Настасівській сільській раді Томаківського району.

III.

1. Віднести села: Молочанськ, Молочанського району, П'ятихатка, П'ятихатського району, Пологи (селище при станції) Пологського району, та Гуляй-Поле, Гуляйпільського району, — до категорії міст, з перетворенням в них сільських рад у міські ради, підпорядковані районним виконавчим комітетам, із збереженням за Ними існуючих найменувань.

2. До міської смуги міста Молочанська включити село Пришиб, Пришибської сільської ради, та всі населені пункти Молочанської сільської ради, за винятком селищ: Рот-Фронт (кол.Петергсгаген), Ладекоп, Найгейм та Найборн.

Утворити нову сільську раду в складі селищ: Рот-Фронт, Ладекоп, Найгейм та Найборн, Молочанської сільської ради, з центром у селищі Рот-Фронт, привласнивши їй найменування — Рот-Фронтівська.

Пришибську сільську раду ліквідувати.

Село Найдорф, Пришибської сільської ради, підпорядкувати Тіфенбрунській сільській раді.

3. Міську смугу міста П'ятихатки залишити в існуючих межах.

4. До міської смуги міста Пологи включити населені пункти: Кирилівський, Семенівський, артілі ім, Калініна та Аврора Пологської сільської ради.

5. До міської смуги міста Гуляй-Поле включити всі населені пункти Гуляй-Пільської та Красинської сільських рад.

Гуляй-Пільську та Красинську сільські ради ліквідувати.

IV.

Віднести такі села до категорії селищ міського типу, з перетворенням в них сільських рад у селищні ради, із збереженням за ними існуючих найменувань:

1. Апостолово, Апостолівського району, — в існуючих межах, за винятком хутора Ново-Костромка.

Хутір Ново-Костромка підпорядкувати Костромській сільській раді.

2. Ногайськ, Бердянського району, — включити до складу селищної ради всі населені пункти Обіточенської сільської ради.

Обіточенську сільську раду ліквідувати.

Вилучити із складу Ногайської селищної ради село Камишеватку.

Утворити в селі Камишеватка нову сільську раду, привласнивши їй найменування — Камишеватська.

3. Божедарівка, Божедарівського району, — в складі таких населених пунктів Божедарівської сільської ради, Божедарівка, Ленінський, Равенство, ст. Божедарівка, водокачки, роз'їзду Адамівка.

Утворити нову сільську раду в складі решти населених пунктів Божедарівської сільської ради, з центром в селі ім. Андре Марті (Олексіївка), привласнивши їй найменування — ім. Андре Марті.

4. Василівка, Василівського району, — в існуючих межах, за винятком хуторів, Перше Травня та Веселий Гай.

Хутори Перше Травня та Веселий Гай підпорядкувати Скельській сільській раді».

5. Просяна, Васильківського району, — в існуючих межах.

6. Чапліно, Васильківського району, — в існуючих межах, за винятком населених пунктів: Краснощоково, Касьяново-Тарасівка, роз'їзду Краснощоково та водокачки.

Утворити нову сільську раду в окладі населених пунктів: Краснощоково, Касьяново-Тарасівка, роз'їзду Краснощоково та водокачки, Чаплінської сільради, з центром в хуторі Краснощоково, привласнивши їй найменування — Краснощоківська.

7. Ново-Олексіївка, Генічеського району, — в складі селищ при ст. Ново-Олексіївка та Ново-Українка, Ново-Олексіївського сільської ради.

Ново-Олексіївську сільську раду ліквідувати.

Утворити нову сільську ралу в складі населених пунктів: Ново-Олексіївка, Бойовий, Добре Утро, дільниці №-7 та Ярошки, Ново-Олексіївської сільської ради, привласнивши їй найменування — Єжовська.

Утворити нову сільську раду в складці населених пунктів: Привольний, станції та села Сальково, Пересип, Ясна Поляна, Круча, Балка №-5 та виселок №-6, Ново-Олексіївської сільської ради, привласнивши їй найменування - Червонопрапорна.

8. Балабіно, Запорізького ра2ону, — в існуючих межах.

9. Кушугум, Запорізького району, — існуючих межах.

10. Мало-Катеринівка, Запорізького району, — в існуючих межах.

11. ім. Карла Маркса, Дніпропетровського приміського району, — в існуючих межах.

12. Одинаківка, Дніпропетровського приміського району, — в існуючих межах.

13. Підгородне, Дніпропетровського приміського району, — в існуючих межах.

14. Сухачівка, Дніпропетровського приміського району, — в існуючих межах.

15. Таромське, Дніпропетровського приміського району, — в існуючих межах.

16. Лоцмано-Кам'янка, Дніпропетровського приміського району, — в існуючих межах.

17. Краснопілля, Дніпропетровського приміського району, — включити до складу селищної ради селище «Промінь ДПУ», Димитрівської сільської ради.

18. Аули, Дніпродзержинського району, — в існуючих межах.

19. Верховцево, Дніпродзержинського району, — вилучити із складу селищної ради населені пункти: Ново-Семенівку, Червоний, Адолімово, Петрівку та роз'їзду Граново. Включити до складу селищної ради село Козінку, Козінської сільської ради.

Козінську сільську раду ліквідувати.

Населені пункти: Ново-Семенівку, Червоний, Адолімово, Петрівку та роз'їзду Граново, Верховцевської сільської ради, підпорядкувати Мало-Олександрівській сільській раді.

20. Карнаухівка, Дніпродзержинського району, — в існуючих межах.

21. Кам'янка на Дніпрі, Кам'янського на Дніпрі району, — в існуючих межах.

22. Розівка, Люксембургського району, — в існуючих межах.

23. Кулебівка, Новомосковського району, — включити до складу селищної ради населені пункти: Гончарівку, Скотувате, дільниці радгоспу №-1 та підсобного господарства військової частини, виключивши їх з міської смуги міста Новомосковська.

24. Орджонікідзе, Нікопольського району, — включити до складу селищної ради село Олександрівку, Перевізько-хуторської сільської ради.

Вилучити село Олександрівку з підпорядкування Перевізько-хуторській сільській раді.

25. Червоно-Григорівка, Нікопольського району, — в існуючих межах.

26. Павлоградські Хутори № 1, Павлоградського району — в існуючих межах.

27. Курилівка, Петриківського району, — в існуючих межах, за винятком хутора Високого.

28. Миколаївка, Петриківського району, — включити до складу селищної ради хутір Високий, Курилівської сільської ради.

Вилучити хутір Високий з підпорядкування Курилівській сільській раді.

29. Шевченко №-2, Пологського району, — в існуючих межах.

30. Жовта Ріка, П'ятихатського району вилучити із складу селищної ради населені пункти: Ново-Іванівку, Червону Поляну та Петровський. Включити до складу селищної ради населені пункти: Ярових та Хрисанфополь, Мар'янівської сільської ради.

Селища Ново-Іванівку та Червону Поляну підпорядкувати Саврівській сільській раді, П'ятихатського району.

Населений пункт Петровський підпорядкувати Йосипівській сільській раді, Петрівського району, Миколаївської області.

Населені пункти Ярових та Хрисанфюполь вилучити з підпорядкування Мар'янівській сільській раді.

31. Славгород, Синельніковського району, — в існуючих межах, за винятком населених пунктів: Демченко, Бочарово, Літвіна та Шумакера.

Населені пункти: Демченко, Бочарово, Літвіна та Шумакера, підпорядкувати Рудєво-Миколаївській сільській раді.

32. Широке, Широківського району, — в існуючих межах, за винятком населених пунктів: Подидар, Целіка, Крива Балка та зернорадгосп.

Утворити нову сільську раду в складі населених пунктів: Подидар, Целіка, Крива Балка і зернорадгосп, Широківської сільської ради, та населених пунктів: Чапаєвка (Охримівка), Ново-Українка, Григорівка, Оленівка і Отрадне, Запорізької сільської ради, привласнивши їй найменування Чапаєвська.

Вилучити населені пункти Чапаєвка (Охримівка), Ново-Українка, Григорівка, Оленівка та Отрадне з підпорядкування Запорізькій сільській раді.

33. Інгулець, Широківського району, — в існуючих межах, за винятком населеного пункту при шахті №-7.

Населений пункт при шахті №-7 підпорядкувати селищній раді селища Зелене.

V.

1. Села: Березанівку та Лизавето-Кам'янку, Дніпропетровського приміського району, об'єднати в селище міського типу, з утворенням в ньому селищної ради, привласнивши йому найменування — Фрунзенське.

Підпорядкувати Фрунзенській селищній раді населений пункт артілі «Перемога», Ломівської сільської ради.

Березанівську та Лизавето-Кам'янську сільські ради ліквідувати.

2. Села: Обухівку та Сугаківку, Дніпропетровського приміського району об'єднати в селище міського типу, з утворенням в ньому селищної ради, привласнивши йому найменування — Кіровське.

Обухівську та Сугаківську сільські ради ліквідувати.

3. Села Стара Огрінь та Рибальське, Дніпропетровського міського району, об'єднати в селище міського типу з утворенням в ньому селищної ради, привласнивши йому найменування — Червоноармійське.

Старо-Огрінську та Рибальську сільські ради ліквідувати.

4. Село Камиш-Зоря, Куйбишевської сільської ради, Куйбишевського району, віднести до категорії селищ міського типу, з утворенням в ньому селищної ради, зберігши за ним існуюче найменування.

Підпорядкувати селищній раді Камиш-Зоря селище Ворошилівку (ст. Токмачка), Куйбишевської сільської ради.

Населені пункти Камиш-Зоря та Ворошилівку вилучити з підпорядкування Куйбишевській сільській раді.

5. Село Іларіоново, Іванівської сільської ради, Синельніковського району, віднести до категорії селищ міського типу, з утворенням в ньому селищної ради, зберігши за ним існуюче найменування.

Підпорядкувати Іларіоновській селищній раді всі населені пункти Іванівської сільської ради.

Іванівську сільську раду ліквідувати.

6. Село Червоноармійське, Софіївської сільської ради, Червоноармійського району, віднести до категорії селищ міського типу, з утворенням в ньому селищної ради, зберігши за ним існуюче найменування.

Підпорядкувати Червоноармійській селищній раді такі населені пункти Софіївської сільської ради: Ворошилівське, станції Софіївки, допоміжного господарства заводу ім.Шевченка, Запорізької МТС та сільгоспколонії НКВС.

Софіївську сільську раду ліквідувати.

Утворити нову сільську раду в складі решти населених пунктів Софіївської сільської ради, з центром в хуторі Біляєвка, привласнивши їй найменування — Шевченківська.

7. Село Зелене, Зеленівської сільської ради, Широківського району, віднести до категорії селищ міського типу, з утворенням в ньому селищної ради, привласнивши їй найменування — Зеленівська.

Підпорядкувати Зеленівській селищній раді населений пункт при шахті №-7, вилучивши його з підпорядкування Інгулецькій сільській раді.

Вилучити село Зелене з підпорядкування 3еленівській сільській раді. Центр Зеленівської сільської ради перенести в селище Червоне, привласнивши їй найменування — Червона.

VI.

Здійснення цього указу покласти на Дніпропетровський обласний виконавчий комітет.


м.Київ

22 жовтня 1938 р.

Голова Президії Верховної Ради УРСР

Л.Корнієць

Секретар Президії Верховної Ради УРСР

О.Межжерін


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).