Україна в міжнародних відносинах/2/Договір між урядами РСФРР і УСРР та урядом Австрійської республіки 1920

Матеріал з Вікіджерел
Україна в міжнародних відносинах.
Енциклопедичний словник-довідник.
Випуск 2

під ред. Миколи Варварцева

Договір між урядами РСФРР і УСРР та урядом Австрійської республіки 1920
Київ: Інститут історії України НАН України, 2010

ДОГОВІР МІЖ УРЯДАМИ РСФРР І УСРР ТА УРЯДОМ АВСТРІЙСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ 1920. Підписаний 5 липня 1920 у Копенгагені від РСФРР і УСРР делегатом Ради Народних Комісарів М. Литвиновим, від Австрійської Республіки віце-президентом Державної комісії у справах військовополонених П. Ріхтером. Сторони зобов'язалися повернути на батьківщину військових та цивільних полонених, користуючись для цього всіма наявними в розпорядженні транспортними засобами. Цей пункт договору вважався виконаним після передачі полонених на російсько-естонському кордоні біля Нарви (Естонія). Надавалося право, в залежності від обставин, пропонувати інші місця передачі полонених. Сторони висловили принципову згоду, щоб полонені, які мають бажання залишитися за кордоном, не зустрічали в цьому перешкод. Обумовлювалося право допускати до кожної зі сторін по одному представникові від договірних урядів з правом екстериторіальності і безперешкодного зв'язку із своїми урядами «з метою захисту інтересів і забезпечення репатрійованих військових і цивільних полонених та для надання їм допомоги». Для сприяння у виконанні цих завдань взаємно надавалося право в'їзду до договірних країн до 5 делегатів від кожного уряду. Австрійський уряд зобов'язувався додержувати нейтралітету у радянсько-польській війні, повністю заборонити поставку і перевезення через свою країну зброї всіх видів, бойових припасів або військового майна. Він також мав надати право вільного пересування народним комісарам колишнього угорського радянського уряду, які перебували в країні, і по можливості швидше сприяти відправленню їх до Росії. Договір передбачав надання представникам особливих повноважень від своїх урядів для відновлення перерваних війною економічних зв'язків між країнами.

Договір набрав чинності від дня його підписання.

Літ.: Документы внешней политики СССР — М, 1959, т. 3; Українська РСР на міжнародні арені. (1917–1923 рр.). Зб. док. — К., 1966.

Н. В. Кривець.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи.