Україна в міжнародних відносинах/4/Шрі-Ланка

Матеріал з Вікіджерел
Україна в міжнародних відносинах.
Енциклопедичний словник-довідник.
Випуск 4

під ред. Миколи Варварцева

Шрі-Ланка
Київ: Інститут історії України НАН України, 2013

ШРІ-ЛАНКА, Демократична Соціалістична Республіка ШріЛанка (Ceilгo) — держава в Південній Азії на острові тієї ж назви в Індійському океані. Територія 65 тис. 610 км2. Населення 21 млн. 338 тис. осіб (2012). Офіційна мова — сингальська. Столиця м. Коломбо. ШріЛанка — парламентсько-президентська республіка. Глава держави — президент. Шрі-Ланка — член ООН з 1945. У 16 ст. острів захопили португальці, у 17 ст. їх витіснили голландці.

У 1802–1948 він був британською колонією під назвою Цейлон. 22 травня 1972 було скасовано статус британського домініону та проголошено Республіку Шрі-Ланка. У 1975 загострилися відносини між сингальською більшістю й тамільською меншістю населення. У 1978–2009 між ними тривала громадянська війна, в якій сингали здобули вирішальну перемогу. Українсько-ланкійські відносини були започатковані 14 липня 1992, коли сторони визнали одна одну та встановили дипломатичні відносини.

Громадянська війна на Ш.-Л. перешкоджала розвитку двосторонніх відносин. 2004 з першим офіційним візитом в Україні перебував президент Ш.-Л. Відтоді активізувалися туристичні зв'язки України із Шрі-Ланкою.

У галузі торгівлі найбільшу статтю українського експорту до Ш.-Л. становить військова техніка та пшениця. Зі Ш.-Л. Україна імпортує цейлонський чай.

Літ.: Ігнатьєв П. Шрі-Ланка. — К., 2008.

А.Ю. Мартинов.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи.