Чин миропомазання
Чин миропомазання |
|
Чин миропомазання
Диякон: Благослови, владико. Священик: Благословенне царство Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.
Царю небесний, утішителю, Душе істини, * що всюди єси і все наповняєш, * скарбе дібр і життя подателю, * прийди і вселися в нас, * і очисти нас від усякої скверни, * і спаси, благий, душі наші.
Мирна єктенія
Диякон: В мирі Господу помолімся. Люди, кожне прошення: Господи, помилуй. За мир з висот і спасення душ наших Господу помолімся. За мир всього світу, добрий стан святих божих церков і з’єднання всіх Господу помолімся. За святий храм цей і тих, що з вірою, благоговінням і страхом божим входять до нього, Господу помолімся. За святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, і за блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і за преосвященнішого архиєпископа й митрополита нашого кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого кир (ім’я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей Господу помолімся. За Богом бережений народ наш, за правління і все військо Господу помолімся. Щоб помазанням всесвятого, добродійного і вседовершуючого мира подалась новопросвященному рабу божому (новопросвіщенній рабі божій) [ім’я] божественна сила на перемогу і знищення всіх супротивних диявольських підступів і нападів, що походять чи то від тіла, чи від світу, Господу помолімся. Щоб був він хоробрим і переможним подвижником (була вона хороброю й переможною подвижницею) Христа Бога нашого, силою, діянням, благодаттю і пришестям Святого Духа, помазанням всесвятого мира, Господу помолімся. Щоб був віна твердим, і кріпким, і непохитним (була вона твердою, і кріпкою, і непохитною) у православній вірі, любові й надії, помазанням всесвятого мира, всі дні життя свого, Господу помолімся. Щоб йому (їй) дана була благодать помазанням всесвятого мира, щоб він (вона) завжди хотів (хотіла) зі сміливістю, без страху і незастидно ісповідувати перед усіма ім’я Христа Бога нашого, і йго ради страждати, і з любов’ю вмерти, Господу помолімся. Щоб він зростав (вона зростала) в усіх чеснотах і мав (мала) успіхи у заповідях Христа Бога нашого, помазанням всесвятого мира, Господу помолімся. Щоб спасенним страхом у чистоті і правді душу його (її) зберегти, помазанням всясвятого мира, Господу помолімся. Щоб він дозрів (вона дозріла) в людину досконалу в міру росту повноти Христової, силою, діянням, благодаттю і зшестям Пресвятого Духа, помазанням всесвятого і вседовершуючого мира, Господу помолімся. Щоб ізбавитися нам від усякої скорби, гніву й нужди, Господу помолімся. Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, твоєю благодаттю. Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо. Л.: Тобі, Господи.
Молитва святого миропомазання
Господу помолімся. Л.: Господи, помилуй. Свящ.: Благословен єси, Господи Боже, вседержителю, джерело добра, сонце правди, що засвітив сущим у темряві світло спасення явленням єдинородного твого Сина і Бога нашого і дарував нам, недостойним, блаженне очищення у святій воді і божественне освячення у животворчому помазанні. Ти й нині благоізволив знову родити раба твого новопросвіщенного (рабу твою новопросвіщенну), [ім’я], водою і духом, і дарував йому (їй) відпущення гріхів, вольних і невольних. Сам, Владико, всіх царю добросердний, даруй йому (їй) і печать дару святого, і всесильного, і поклоняємого твого Духа, і причастя святого тіла і чесної крови Христа твого. Охорони його (її) у твоїм освяченні, утверди в православній вірі, визволи його (її) від лукавого і від усіх починань його. Душу його (її) збережи спасенним твоїм страхом у чистоті і правді, щоб він (вона), у всякому ділі і слові вгодивши тобі, став сином і наслідником (стала дочкою і наслідницею) небесного твого царства. Бо ти єси Бог наш, Бог, що милує і спасає, і тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.
Миропомазання
Священик помазує охрещеного святим миром, роблячи образ хреста на чолі, очах, ніздрях, устах, вухах, грудях, руках і ногах, кажучи:
Печать дару Святого Духа. Амінь.
Люди: Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Алилуя (3).
Прокімен
Диякон: Будьмо уважні. Свящ.: Мир всім. Диякон: Премудрість. Будьмо уважні. Прокімен, глас 3: Господь просвіщення моє і спаситель мій, кого убоюся? (Пс. 26,1). Стих: Господь захисник життя мого, кого устрашуся? (Пс. 26,1).
Апостол
Диякон: Премудрість. Читець: До Римлян послання святого апостола Павла читання. Диякон: Будьмо уважні. Читець читає апостол до Римлян 6,3-11: Браття, всі ми, що в Христа Ісуса охрестилися, у смерть його хрестилися. Ми поховані з ним через хрещення на смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, і ми теж жили новим життям. Бо, якщо ми з’єднані з ним подобою його смерти, то будемо і подобою воскресення. Знаємо ж, що старий чоловік став розп’ятий з ним, щоб було знищене це гріховне тіло, щоб нам гріхові більше не служити; бо, хто вмер, той від гріха звільнився. Коли ж ми вмерли з Христом, віруємо, що й житимемо з ним, знаючи, що Христос, воскресши з мертвих, вже більше не вмирає: смерть над ним більше не панує. Вмираючи бо, він умер для гріха раз назавжди, а, живучи, живе для Бога. Так само й ви вважайте себе мертвими для гріха, а живими для Бога в Христі Ісусі. Свящ.: Мир тобі. Диякон: Премудрість, будьмо уважні. Л.: Алилуя.
Євангеліє
Диякон: Премудрість, прості, вислухаймо святого євангелія. Свящ.: Мир всім. Л.: І духові твоєму. Свящ.: Від Матея святого євангелія читання. Л.: Слава тобі, Господи, слава тобі. Диякон: Будьмо уважні. Священик читає євангеліє Матея 28,16-20: У той час одинадцять учинів пішли в Галилею на гору, куди їм призначив Ісус. Побачивши його, вони вклонились йому; але деякі сумнівались. Ісус приступив і промовив до них: Дана мені всяка влада не небі і на землі. Ідіть, отже, навчіть усі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав. Ось я з вами по всі дні аж до кінця віку. Амінь. Л.: Слава тобі, Господи, слава тобі.
Єктенія усильного благання
Диякон: Помилуй нас, Боже, по великій милості твоїй, молимось тобі, вислухай і помилуй. Люди, на кожне прошення: Господи, помилуй (3). Ще молимось за святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, і за блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і за преосвященнішого архиєпископа й митрополита нашого кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого кир (ім’я), за тих, що служать і послужили у святім храмі цім, і за отців наших духовних, і всю во Христі братію нашу. Ще молимось за Богом бережений народ наш, за правління і за все військо. Ще молимось за новопросвіщенного раба божого (новопросвіщенну рабу божу) [ім’я], щоб він зберігся (вона збереглася) у вірі чистого ісповідання, і в усякім благочесті, і у сповнюванні заповідей Христових по всі дні життя його (її). Свящ.: Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.
Відпуст
Свящ.: Слава тобі, Христе Боже, уповання наше, слава тобі. Л.: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови. Христос, істинний Бог наш, що в Йордані хреститися зволив від Івана, спасення нашого ради, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилує і спасе нас як благий і чоловіколюбець. Л.: Амінь.
Многоліття
Новопросвіщенному рабу божому (новопросвіщенній рабі божій) [ім’я] сотвори, Господи, у здоров’ї і спасенні – многії і благії літа. Л.: Многая літа (3).