Перейти до вмісту

Рішення Тернопільської обласної ради від 15 березня 2014 року №1595 Про затвердження Положення і національно-визвольної символіки

Матеріал з Вікіджерел
Рішення Тернопільської обласної ради від 15 березня 2014 року №1595 Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Тернопільської області і національно-визвольної символіки
Тернопільська обласна рада
2014
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П'ЯТЕ СКЛИКАННЯ
СОРОК СЬОМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 15 березня 2014 року №1595
м. Тернопіль


Про затвердження Положення про зміст,
опис та порядок використання символіки
Тернопільської області
і національно-визвольної символіки


Розглянувши пропозицію депутатської фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» у Тернопільській обласній раді, враховуючи рекомендації постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, відповідно до пункту 14 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Тернопільська обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Тернопільської області і національно-визвольної символіки, що додається.

2. Відповідно до частини п'ятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» опублікувати дане рішення у газеті «Свобода» і встановити, що воно набирає чинності з дня офіційного оприлюднення у вказаному друкованому засобі масової інформації.


Голова Тернопільської обласної ради

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Тернопільської обласної ради
від 15 березня 2014 року № 1595


ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис та порядок використання символіки
Тернопільської області
і національно-визвольної символіки


1. Зміст символіки Тернопільської області.


Герб і прапор є офіційною символікою Тернопільської області.

Меч і ключ на гербі відображають історичну роль краю в захисті українських земель та Європи від нашестя завойовників з прадавніх часів.

Три фортечні вежі уособлюють три історичні землі, з частин яких сформована сучасна Тернопільська область — Галичину, Волинь і Поділля, та характеризують один з найважливіших історичних факторів регіону, у якому зосереджено найбільшу кількість оборонних замків України.

На прапорі історичні символи розміщені на синьому фоні, що визначає давню традицію становлення державності.


2. Опис герба Тернопільської області.


2.1. Малий герб.

Герб являє собою заокруглений знизу щит синього фону, який обрамлено золотою каймою.

У главі щита — три срібних (білих) вежі з відкритими воротами, в яких золотий цоколь і золоті бійниці. У кожної вежі по три бланки.

У центральній частині щита — навхрест золоті меч (вертикально, вістрям вниз) та ключ (горизонтально, вушком вліво, борідкою вниз).

2.2. Великий герб.

Складається з малого герба та допоміжних позащитних елементів: щит, накладений на пшеничне колосся, декоративні гілки українського орнаменту і малинову стрічку девізу, які увінчані золотим тризубом.


3. Опис прапора Тернопільської області.


Прямокутне полотнище зі співвідношенням 2:3 синього кольору, обрамлене по периметру смужкою золотистого кольору.

У центрі, перпендикулярно до горизонтальної довшої сторони, розміщені символи герба області в кольорах, аналогічних гербу.

Загальний розмір символів становить 4/5 вертикальної коротшої сторони прапора.

 

4. Порядок використання герба та прапора Тернопільської області.


4.1. Герб та прапор Тернопільської області є офіційною символікою органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади Тернопільської області.

4.2. Власником герба та прапора Тернопільської області є Тернопільська обласна рада. Еталонні зображення та оригінали герба і прапора в авторському виконанні, а також дане Положення зберігаються в обласній раді.

4.3. Репродукування та тиражування символіки Тернопільської області здійснюються у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а герба — об'ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій), у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

4.4. Зображення герба Тернопільської області встановлюється:

– на фасаді будівлі Тернопільської обласної ради;

– у залі засідань обласної ради;

– у службових кабінетах голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації;

– на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких і виконавчих органів;

– на офіційних виданнях обласної ради;

– на центральних магістралях при в'їзді на територію Тернопільської області;

– на штандарті (хоругві) голови Тернопільської обласної ради.

4.5. Прапор Тернопільської області вивішується на будівлі або піднімається на щоглі перед будівлею Тернопільської обласної ради та обласної державної адміністрації. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Тернопільської області.

Інші установи, організації, підприємства, громадські об'єднання, фірми тощо можуть піднімати прапор Тернопільської області у таких випадках:

– у дні державних свят;

– під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України та прапора Тернопільської області останній не повинен перевищувати за розмірами Державний Прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

При одночасному піднятті чи вивішуванні прапора Тернопільської області та прапора установи, організації, підприємства, громадські об'єднання, фірми тощо останній не повинен перевищувати за розмірами прапор Тернопільської області і розміщується справа від нього (з боку глядача).

4.6. Зображення герба та прапора Тернопільської області можуть використовуватися:

– як елементи святкового оформлення населених пунктів області під час урочистих церемоній та обласних свят (фестивалі, виставки тощо);

– на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих документах, дипломах обласних творчих премій, обласних відзнаках престижу у різних сферах;

– під час проведення обласними організаціями регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

– офіційними делегаціями Тернопільської області в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту.

4.7. Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Тернопільської області, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) — лише з дозволу Тернопільської обласної ради на підставі угоди з нею.

4.8. Дозвіл на використання зображення офіційної символіки Тернопільської області передбачає моральну відповідальність користувача символіки за якість товару, на якому вона зображена. У разі втрати популярності товару через погіршення якості власник символіки (обласна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.

4.9. Виключне право на використання герба та прапора Тернопільської області належить Тернопільській обласній раді.

4.10. Не дозволяється використання герба та прапора Тернопільської області без згоди обласної ради у випадках, не передбачених цим Положенням.


5. Зміст, опис та порядок використання національно-визвольної символіки.


5.1. Не підлягає найменшому сумнівові, що власне «Україна, яка бореться», символізована червоно-чорними кольорами, надихнула учасників II Великого Збору ОУН у квітні 1941 року прийняти окрему постанову «Україна уживає свойого окремого організаційного прапора чорної і червоної краски».

Український народ йшов до своєї незалежності саме із червоно-чорним стягом. Прапор активно використовувався Українськими повстанцями під час їхньої боротьби в середині XX століття. УПА використовувала його під час Другої світової війни та партизанської боротьби з окупаційними військами. Революційний прапор ОУН (Прапор УПА, Прапор ОУНр, Бандерівський прапор) — прапор Організації українських націоналістів — українського громадсько-політичного руху, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

5.2. Прапор складається з двох кольорів — червоного та чорного.

5.3. З урахуванням Указу Президента України від 28 січня 2010 року №75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» національно-визвольна символіка на території Тернопільської області вивішується у такі дні:

– 1 січня — день народження Степана Бандери;

– 22 січня — День Соборності та Свободи України;

– 28 червня — День Конституції України;

– 30 червня — Акт відновлення Української Держави;

– 23 серпня — День Державного Прапора України;

– 24 серпня — День незалежності України;

– 14 жовтня — Покрова Пречистої Богородиці, День Українського козацтва, створення Української Повстанської Армії;

– в інші дні відзначення дат національно-визвольної боротьби українського народу, а також згідно з окремим розпорядженням голови Тернопільської обласної ради.

5.4. Національно-визвольна символіка вивішується на будівлі або піднімається на щоглі перед будівлею Тернопільської обласної ради.

5.5. При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України, прапора Тернопільської області та національно-визвольної символіки останні не повинні перевищувати за розмірами Державний Прапор України і розміщуються справа від нього (з боку глядача).


6. Контроль за виконанням Положення.


Контроль за виконанням Положення покладається на голову Тернопільської обласної ради.


Керуючий справами виконавчого апарату
Тернопільської обласної ради


І.Б. Дулеба

Див. також

[ред.]


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).