Сторінка:Panmunjom Declaration.pdf/1

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
Пханмунджомська декларація за мир, процвітання і об'єднання Корейського півострова

У цей знаменний період історичної трансформації на Корейському півострові, що відображає стійке прагнення корейського народу до миру, процвітання і об'єднання, Президент Південної Кореї Мун Чже Ін і Голова Комісії у справах держави Корейської Народної Демократичної Республіки Кім Чен Ин 27 квітня 2018 року провели міжкорейську зустріч на вищому рівні в «Будинку миру» в Пханмунджомі.

Два лідери урочисто заявили перед 80 мільйонами корейців і всім світом, що на Корейському півострові більше не буде війни, і, таким чином, почалася нова ера миру.

Два лідера, що поділяють тверду прихильність швидкому відновленню пережитку довготривалого поділу і конфронтації в період Холодної війни, сміливо підходять до нової ери національного примирення, миру і процвітання, а також вдосконалення і розвитку міжкорейських відносин в більш активній манері, оголошеної на цьому історичному місці в Пханмунджомі наступним чином:

I. Південна і Північна Корея знову з'єднають кровні стосунки людей і висунуть майбутнє спільне процвітання і об'єднання на чолі з корейцями, сприяючи всебічному і новаторському просуванню в міжкорейських відносинах. Поліпшення і розвиток міжкорейських відносин — це переважне бажання всієї нації і термінове покликання часу, яке не можна стримувати далі.

ⓛ. Південна і Північна Корея підтвердили принцип визначення долі корейської нації самостійно і домовилися про створення переломного моменту для поліпшення міжкорейських відносин шляхом повного здійснення всіх існуючих угод і заяв, прийнятих між двома сторонами.

②. Південна і Північна Корея домовилися вести діалог і переговори в різних областях, у тому числі на високому рівні, і вживати активних заходів для здійснення угод, досягнутих на Зустрічі на вищому рівні.

③. Південна і Північна Корея домовилися створити спільне відділення зв'язків з представниками-резидентами обох сторін в регіоні Кесон, щоб сприяти проведенню тісних консультацій між владою, а також плавному обміну і співпраці між народами.

④. Південна і Північна Корея погодилися заохочувати більш активну співпрацю, обміни, візити та контакти на всіх рівнях, щоб омолодити почуття національного примирення і єдності. Між Півднем і Північчю обидві сторони заохочуватимуть