Сторінка:Журнал «Україна», 1924. – Кн. 1-2.djvu/7

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ріялу — крім того що безпосередньо належить до історії комуністичної партії та революції — бо се входить в сферу иньших видань. Також і статті на теми сучасного громадського життя в програму нашого журналу не входять. Пильно запрошує редакція як найширші наші наукові круги і до участи в відділі критики і бібліографії, — але звертає увагу, що невеликий обсяг журналу змушує до пильної економії в розмірах. Тому норма рецензії: від одної до двох сторін друку; тільки виїмково сі межі можуть бути переступлені.

Також і відділ наукової хроніки тільки широкою колективною працею зможе бути поставлений відповідно. Для сього редакція просить надсилати відомости про наукові відкриття, публікації і хід дослідів, наукові лекції (наукового, не популярного характера, що приносять якісь нові факти, або дають нове освітленнє), засновання нових наукових товариств і інституцій, огляд діяльности їх за останні роки (розуміється — в короткім і стислім викладі), некролоґи робітників на полі українознавства і т. п. В одній з дальших книг буде поданий помянник визначнійших робітників, померших за останніх пять літ, а в сій теж, як початок такої хроніки можна вказати огляд акад. Тутковського, написаний спеціяльно „на почин“ нашому виданню.

Нарешті редакція просить усіх прихильників української науки яко мога популяризувати й поширювати наш журнал, як орґан наукового єднання і плянового досліджування минулого й сучасного України — як реальный засіб утримування його в суцільности і звязку.

Адреса Редакції: Київ, Академія Наук.