Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/37

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Комісія поділяється на 3 підкомісії: 1) бібліографічну — для складання повного покажчика літератури з звичаєвого права Росії й України; 2) для збирання та досліджування матеріялів що-до звичаєвого права України; 3) для виучування норм сьогочасного звичаєвого права в народніх судах міста Київа та Київщини.

Закінчено вже роботи: 1) вироблено програму для збирання матеріялів із звичаєвого права; 2) виготовлено бібліографічного покажчика літератури звичаєвого права. Почато нині працю над кодифікацією українського звичаєвого права (земельне право, спадщина, карне, то-що), а також студії над його історією та еволюцією. Окрім того, співробітники Комісії розробили монографічно низку питаннів з історії та сучасного звичаєвого права України, а саме: про заставне володіння, про карне право, договір про наймання пастуха, продаж нерухомого майна, про інститут парубоцтва, про шлюбний інститут, то-що.

Всі наукові установи Відділу систематично збирають бібліографію і з початку складали свої книгозбірні, які в 1921 р. об'єднані були в єдину бібліотеку, що нараховує тепер по-над 10.000 томів.

В-осени 1924 р. Відділ випустив I том своїх «Записок», що друкувався майже 2 роки. Центральне Статистичне Управління України надрукувало I том «Праць Демографічного Інституту»; «Природній рух населення України. 1867—1914»