Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/155

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



звичайна та фіолетова, махаон. Територія об’єкту дуже сприятлива для збереження популяцій лісових та болотяних амфібій, плазунів, птахів та серед яких багато видів, що охороняються Бернською конвенцією. Із ссавців в урочищі поширені заєць сірий, нориця водяна та цілий ряд рідкісних лісових видів кажанів.

Джерело: Наукове обгрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Гайок у Глевасі». Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І., Парнікоза І. Ю., Борейко В. Є.

32. Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Ключ-Трава»

Пам’ятка природи є балкою, яка знаходиться на околицях с. Велика Бугаївка Васильківського району. Загальна площа об’єкта становить 1500 га.

Рослинність проектованого заказника представлена залишками листяних лісів та степовою рослинністю. Втім найбільшу цінність становить виявлена тут популяція рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України – гронянки напівмісяцевої. Збереженість степового флористичного ядра, а також деревостанів є причиною поширення таких видів, занесених до Червоної книги України, як махаон, пістрянка весела, джміль яскравий, ксилокопа звичайна та фіолетова.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ботанічної пам’ятки місцевого значення «Ключ – трава». Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І., Парнікоза І. Ю., Борейко В. Є.

33. Ландшафтний заказник місцевого значення «Змієві Вали»

Урочище «Змієві вали» площею 7 га знаходиться в історичному центрі м. Василькова. Дана територія є комбінацією природної височини з крутими насипними валами часів Київської Русі. Урочище зайняте переважно степовою трав’янистою рослинністю. Тут наявні штучні насадження з липи серцелистої та дуба північного. Головну природну цінність урочища становить степовий флористичний комплекс, що зберігся у верхній та середній частині схилів у дуже багатому вигляді, що нараховує понад 100 видів. Основу його складають угруповання костриці скельної та пирію проміжного. У верхній частині схилів поширені фрагменти асоціації ковили волосистої. Популяції невеличкі та перебувають під загрозою деградації. На схилах та гребені одного з валів виявлено також значні популяції регіонально-рідкісноих видів – анемони лісової та первоцвіту весняного.

 

153