Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/163

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



Серед птахів, на полюванні відмічають хижаків: великого та малого яструбів, канюка звичайного, які охороняються Бернською конвенцією. Окрім цього, на території регулярно реєструються лелека чорний та журавель сірий, занесені до Червоної книги України. Восени заплава р. Тетерів стає місцем прольоту качок багатьох видів водоплавних птахів, в тому числі червонокнижних гоголя та куликасороки.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Оранський». Укладачі: Іноземцева Д. М., Василюк О. В., Богомаз М. В.

48. Ландшафтний заказник місцевого значення «Тальський»

Територія проектованого заказника знаходиться у підпорядкуванні Пісківської, Мирчанської, Блідчанської сільських рад Бородянського та Іванівського районів та має площу 800 га. Об’єкт є водоохоронною зоною вздовж р. Таль, яка поєднує в собі старовікові мішані та листяні ліси, а також болота. Тут зустрічаються види рослин та тварин, занесені до Червоної книги України: любка дволиста, коручка чемерниковидна, гніздівка звичайна, пальчатокорінник м’ясочервоний, сон розкритий, плаун колючий, лелека чорний, змієїд.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Тальський». Укладачі: Богомаз М. В., Василюк О. В.

49. Ландшафтний заказник місцевого значення «Кобилицький ліс»

Територія проектованого заказника знаходиться у підпорядкуванні Леонівської сільської ради та має площу 500 га. Об’єкт є ділянкою неосушених евтрофних боліт, оточених листяним та мішаним деревостаном. Територія є місцезростанням пальчатокорінника м’ясочервоного – рослини, занесеної до Червоної книги України. Це також і місце гніздування журавля сірого.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Кобилицький ліс». Укладачі: Богомаз М. В., Василюк О. В.

50. Ландшафтний заказник місцевого значення «Леонівський»

Територія проектованого заказника знаходиться у підпорядкуванні Леонівської сільської ради та має площу 50 га. Об’єкт є евтрофними осоковими та вільховими болотами, старовіковими

161