Єжовщина

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Звільнення Ягоди, призначення Єжова[ред.]

ТЕЛЕГРАМА

ШИФРОМ

МОСКВА. ЦК ВКП(б).

Т.т. Кагановичу, Молотову і іншим членам Політбюро ЦК.

Перше. Вважаємо абсолютно необхідною і терміновою справою призначення тов. Єжова на пост НКВС. Ягода явно виявився не на висоті свого завдання в справі викриття Троцкістсько-Зинов'євського блоку. ОГПУ спізнився в цій справі на 4 роки. Про це говорять всі партробітники й більшість обласних представників НКВС. Замом Єжова в НКВС можна залишити Агранова.

Друге. Вважаємо за необхідну й термінову справу зняти Рикова по Наркомзв'язку і призначити на пост Наркомзв'язку Ягоду. Ми думаємо, що справа це не має потреби в мотивуванні, тому що вона і так зрозуміла.

Третє. Уважаємо абсолютно терміновою справою зняття Лобова й призначення на пост Наркомлісу тов. Іванова, секретаря Північного крайкому. Іванов знає лісову справу, і людина він оперативний, Лобов як нарком не справляється зі справою й щороку її провалює. Пропонуємо залишити Лобова першим замом Іванова по Наркомлісу.

Четверте. Що стосується КПК, то Єжова можна залишити по сумісництву, а першим заступником Єжова по КПК можна було б висунути Яковлєва Якова Аркадійовича.

П'яте. Єжов згодний з нашими пропозиціями.

Шосте. Саме собою зрозуміло, що Єжов залишається секретарем ЦК.

Сталін. Жданов.

№ 44

25/IX.36 г.

Дивіться також[ред.]