Перейти до вмісту

Довідка:Вичитка

Матеріал з Вікіджерел
Вичитка
Вичитка у Вікіджерелах — це діяльність, яка можу виконати кожен. Вона основна на сканованих зображеннях вихідного документа роботи, який своєю чергою показаний поруч з текстовою версією. Якщо ви новачок у Вікіджерелах, подивіться, будь ласка Посібник новачка з вичитки. На цій сторінці вказані додаткові подробиці, до яких ви можете звертатись коли вам необхідно.
Вичитка файлу у Вікіджерелах з відповідністю тексту та оригіналу поруч

Вичитка у Вікіджерелах здійснюється на підставі сканованих сторінок робіт. Сканування (зацифрування) сторінок зазвичай виконується у форматах DjVu або PDF, які завантажуються у Вікісховище. Вичитка виконується у просторах імен Індекс та Сторінка до розміщення (включення) тексту в основний простір проєкту. Процес вичитки розділений на декілька етапів, які вказують статус кожної сторінки. У Вікіджерелах є покрокові описи редагування стилю, форматування та оформлення, які необхідно використовувати під час вичитки. Це зроблено для того, щоб переконатись що відтворення тексту джерела зі скану показані правильно та відповідно оригіналу. Ця можливість здійснена за допомогою розширення вичитки ProofreadPage.

Сканування сторінок використовується для вичитки у Вікіджерелах. На цій сторінці є опис того, як використовувати, переглядати, переміщати та редагувати скановані сторінки, а також різноманітні функції простору імен Індекс та Сторінка.

Створення індексної сторінки — це перший крок для вичитки нової роботи у Вікіджерелах. На цій сторінці є опис як налаштувати, використовувати, та керувати цими сторінками у просторі імен Індекс.

Сторінки фізичного документа зазвичай відмічають номерами. Ці номера використовують у полі «Сторінки» на сторінках, які вказують та у верхній або нижніх колонтитулах окремих сторінок. Вони також будуть автоматично розміщені в основному просторі імен разом з текстом.

Вичитка сторінки відбувається в три етапи з двома додатковими статусами сторінки для виконання цих умов. Статус сторінки можна відрізнити за кольором її блока на сторінці індексу, також і в основному просторі тексту. Ця сторінки описує ці статуси.

На цій сторінці описані умови та підстави того, що можна вважати найкращим прикладом до наслідування під час форматування сторінок в просторі імен Сторінка.

Після того, як текст роботи вичитаний у зображеннях на всіх сторінках, його необхідно включити в основний простір з простору імен Сторінка. Це робиться для того, щоб не копіювати та оновлювати тексту вручну після вичитки. Мета включення тексту — групування в логічні блоки розумного розміру, частіше за все глав та розділів. На цій сторінці описаний процес включення.

Вікіджерелах використовують розширення ProofreadPage для виконання функції вичитки у проєкті. На цій сторінці представлена декотра технічна інформація про це розширення.

Див. також

[ред.]