Довідка:Простори назв

Матеріал з Вікіджерел
Простори назв
Ця сторінка допомагає користувачам визначити призначення різних просторів назв у Вікіджерелах і в який простір додавати новий контент.

Про простори назв[ред.]

Сторінки у вікі MediaWiki групуються у так звані «простори назв» (англ. namespaces, ns), які розрізняють за призначенням сторінок. Сторінки у певному просторі назв також можуть мати особливі властивості чи поводитись по-різному. Простір назв вказаний у першій частині назви сторінки і відділений від решти двокрапкою. Наприклад, ця сторінка («Довідка:Простори назв») знаходиться у просторі «Довідка», в якому зібрані сторінки, що пояснюють принципи роботи Вікіджерел.

Кожен простір назв має відповідний простір «обговорення», де можуть відбуватись дискусії щодо вмісту сторінки.

Кожен простір назв також має номер, яким він репрезентується у базі даних. Теперішній список номерів можна подивитись тут.

Простори назв Вікіджерел[ред.]

Простір назв (префікс) Простір обговорення Підсторінки? Використання
(Основний) 0 Обговорення 1 так У цьому просторі назв знаходяться «сторінки контенту» Вікіджерел. Це простір, у якому роботи доступні читачам. Писати Основний: не треба.
Користувач 2 Обговорення користувача 3 так Кожен користувач має свою сторінку користувача. Вона використовується для короткого опису користувача і для особистих підсторінок з незавершеним чи експериментальним вмістом. Сторінка обговорення використовується, щоб зв'язатись з користувачем та щось із ним обговорити. Доступ до статистик користувача також звідси.
Вікіджерела 4 Обговорення Вікіджерел 5 так Сторінки Вікіджерел пов'язані з проектом, наприклад, Скрипторій, службові сторінки, наприклад з пропонованими вилученнями і подібне.
Файл 6 Обговорення файлу 7 ні Кожен файл, завантажений у Вікіджерела, має свою сторінку. На цій сторінці з допомогою шаблону {{information}} відображається інформація про файл (наприклад, розмір), перегляд і посилання на всі місця Вікіджерел, де він використовується. Якщо файл зберігається у Сховищі Вікімедіа (і більшість файлів насправді там), сторінка файлу тут також існуватиме, хоч і з посиланням на сторінку у Сховищі. Див. Довідка:Додавання зображень, Довідка:Аудіо, Довідка:Djvu
Mediawiki 8 Обговорення Mediawiki 9 ні Ці сторінки використовуються для технічних аспектів сайту Вікіджерел, таких як стилі CSS.
Шаблон 10 Обговорення шаблону 11 так Шаблони є повторно використовуваними шматками тексту, які можна включити на інших сторінках, щоб спростити їх будову і форматування.
Довідка 12 Обговорення довідки 13 так На сторінках цього простору знаходяться довідкові відомості щодо редагування Вікіджерел і описані процеси цього. Див. зміст сторінок довідки.
Категорія 14 Обговорення категорії 15 так Категорії призначені для збирання докупи подібних робіт. Сторінки додаються до категорій з допомогою вікітексту [[Категорія:Назва категорії]] на сторінці. Більше про категоризацію тут.
Автор 102 Обговорення автора 103 так Цей простір назв призначений для переліків усіх робіт людей або про людей, з посиланнями на роботи під питанням, а також на сестринські проекти (такі як Сховище чи Вікіпедія).
Архів 116 Обговорення архіву 117 так Цей простір назв призначений для сторінок архівних фондів, описів, справ.
Сторінка 250 Обговорення сторінки 251 ні Простір назв сторінок використовується для збереження транскрипту окремої сторінки роботи поряд з «оригінальною» відсканованою сторінкою роботи. Вміст цього простору назв не розрахований на прямий перегляд кінцевим читачем: замість цього від включений в основний простір. Більше про посторінкове редагування на сторінці Довідка:Вичитка.
Індекс 252 Обговорення індексу 253 ні Сторінки індексу використовуються для опису скану роботи (один файл DJVU чи PDF або збірка інших медіа-файлів). Вони містять посилання на кожну сторінки роботи, а також бібліографічну інформацію про цей конкретний скан, таку як дата, видавець, місце тощо.
Модуль 828 Обговорення модуля 829 ні Розширене кодування можна робити з допомогою реалізації Lua через розширення Scribunto
Gadget 2300 Обговорення Gadget 2301
Gadget definition 2302 Обговорення Gadget definition 2303
Спеціальна -1 N/A Цей простір назв використовується для групи спеціальних сторінок, звітів та інтерфейсів, які генеруються MediaWiki «на вимогу» і які не можна прямо редагувати. Неможливо створювати сторінки у цьому просторі назв, окрім як модифікуванням чи розширенням програмного забезпечення MediaWiki.
Медіа -2 N/A Цей простір назв є аліасом і використовується для прямих посилань на медіафайли: посилання [[Media:Wiki.png]] переходить одразу до зображення замість його сторінки опису, якою буде [[File:Wiki.png]]. Загалом, це не використовується у Вікіджерелах.

Посилання[ред.]