Довідка:Посібник новачка зі сторінок Індекс:

Матеріал з Вікіджерел
Посібник новачка зі сторінок Індекс:
Як створювати «сторінки Індексу» у Вікіджерелах. Вони використовуються як частина системи вичитки. Для детальнішої інформації див. розширену сторінку довідки.
Знімок екрану сторінки Індексу
Приклад сторінки Індексу після того, як вона була створена із заповненими полями (англ.)
Для детальнішої інформації див. Довідка:Сторінки Індексу

Сторінки Індекс:, які використовуються у розширенні вичитки сторінок, є потужним інструментом посторінкової вичитки документів на Вікіджерелах. На цій сторінці описується найшвидший спосіб їх налаштування у Вікіджерелах.

Сторінки Індексу є головними у будь-якому проекті вичитки на Вікіджерелах. Кожна має посилання на усі окремі сторінки книги, випуску чи іншого документу, що вичитується. Ця сторінка також відображає процес вичитки і короткий виклад таких деталей про текст, як назва, автор тощо. За цими деталями можна перейти на інші сторінки, такі як кінцева версія в основному просторі назв і сторінка автора.

Коротко[ред.]

Вимоги: Сканований текст на Сховищі Вікімедіа. Наприклад, Файл:НазваФайлу.djvu.

Завжди старайтесь завантажувати повні вихідні файли, з якими можна працювати. Недороблені файли з відсутніми сторінками, розмитими зображеннями, повторами сторінок та подібними недоліками, що можуть завадити процесу вичитки, мають бути виправлені до того, як заливати.

Дії на Вікіджерелах:

 1. Замініть «Файл» на «Індекс» у назві сторінки і перейдіть на неї. Наприклад, якщо файл називається Файл:НазваФайлу.djvu, введіть назву сторінки Індекс:НазваФайлу.djvu.
 2. Створіть цю сторінку.
 3. Збережіть цю сторінку.

Примітки: Поля на сторінці Індексу також мають бути заповнені, але це можна зробити у будь-який час. На сторінці Індексу автоматично згенерується список сторінок і відобразиться перша сторінка файлу (зазвичай, обкладинка). І те, й інше можна змінити так, як описано нижче.

Усі відомі проблеми чи дефекти вихідного файлу треба занотувати або в розділі ремарок (зміст) сторінки Індексу, або на її сторінці обговорення.

Завантаження файлів на Сховище Вікімедіа[ред.]

 1. Завантажте свій файл PDF чи DjVu на Сховище Вікімедіа. Це найлегший крок з усіх: на Сховищі є чудовий Майстер завантажень. Якщо під час завантаження виникнуть якісь проблеми, напишіть про них на Commons' help desk.
  • Назвіть файл за повною назвою документа, як ви хочете, щоб він відображався на Вікіджерелах. Якщо повна назва занадто довга, можна використати скорочену. Непогано було б додати видання та рік публікації, щоб було легше завантажувати різні видання одного й того ж документу.
  • Використайте категорії, щоб категоризувати своє завантаження на Сховищі.
 2. Тепер у вас має бути PDF чи DjVu документ на Сховищі Вікімедіа. Деякі приклади таких документів: Файл:Іван Франко. Зівяле листя. Третє видання. 1922.djvu (DjVu) та Файл:Даніель Дефо. Робінзон Крузо (1919).pdf (PDF).

Створення сторінки Індекс: у Вікіджерелах[ред.]

 1. У своєму браузері (певне, в новій вкладці чи вікні) введіть http://uk.wikisource.org/wiki/Індекс:назва файлу, який ви щойно завантажили. Наприклад, якщо ви завантажили на Сховище документ Співомовки_(1921).djvu, тоді вам треба ввести http://uk.wikisource.org/wiki/Індекс:Співомовки_(1921).djvu. Найкраще буде копіювати-вставити назву файлу — щоб ніде не помилитись.
 2. Вікіджерела відреагують написом «Зараз на цій сторінці нема тексту. Ви можете пошукати цю назву на інших сторінках, пошукати в журналах або створити сторінку з такою назвою.» Натисніть на «створити сторінку з такою назвою», щоб створити цей документ.
 3. З'явиться сторінка з полями для введення інформації про цей документ. Див. приклад: Співомововки.
 4. Заповніть даними усі поля, як показано в таблиці нижче.
 5. Натисніть на кнопку «Попередній перегляд» унизу сторінки. Має з'явитись сторінка простору назв Індекс: із зображенням книги, яку ви щойно обрали. Якщо зображення не з'являється, переконайтесь, що назва сторінки ідентична назві файлу на Сховищі Вікімедіа. Коли впишете все необхідне і в попередньому перегляді воно нормально відображатиметься, тисніть «Зберегти сторінку».
 6. Вітаємо! Тепер у вас є сторінка Індекс: для роботи, яку ви хочете бачити у Вікіджерелах.
Поля сторінки Індекс:
Назва поля Опис Приклад
Автор Ім'я автора. Може бути вікіфіковане, щоб посилатись на сторінку Автор: у Вікіджерелах, напр. Автор:Степан Руданський. [[Автор:Степан Руданський|Степан Руданський]]
Назва Назва цієї роботи. Добре було б створити сторінку цієї роботи у Вікіджерелах (напр. Співомовки (1921)), і потім послатись на неї у цьому полі. [[Співомовки (1921)|Співомовки. Вибір]]
Рік публікації Оригінальний рік публікації цього видання цієї роботи. Це важливо для визначення того, під який варіант захисту авторським правом може підпадати ця робота. 1921
Видавець Видавець цієї роботи. Просвіта
Ключ Ключ сортування. Див. у Вікіпедії детальніше про використання сортування у категоріях. Часто це поле можна залишати пустим, якщо назва не починається з якихось дивних символів. Співомовки[1]
Сканування Тип файлу: djvu, pdf, jpg, jpeg, gif і т. д. djvu
Зображення обкладинки Номер сторінки документу, що містить зображення обкладинки. У більшості випадків це перша сторінка, але якщо зображення обкладинки знаходиться, скажімо, на останній сторінці, треба вказати її номер.

Зверніть увагу, що ви також можете ввести [[Зображення:Співомовки (1921).djvu|150px]], щоб відобразилось вказане зображення.

1
Сторінки Теґ Помилка: Тег списку сторінок можна використовувати лише в просторі імен Індекс: дуже навіть вдалий для того, щоб відобразити структуру сторінок у цій роботі. Ви можете використати просто <pagelist />, щоб вивести порядок сторінок у завантаженому файлі.

Крім того, ви також можете вказати сторінки, які нумерувати не треба, наприклад, якщо ввести <pagelist 1to2=- 3=1 />, то сторінки 1 і два будуть відображатись як ненумеровані («-»), а нумерація сторінок починатиметься з третьої сторінки цього документу, позначеної номером 1. З цим інструментом можна побавитись, використовуючи Попередній перегляд, щоб перевірити, як виглядає список сторінок.

Див. документацію розширення Proofread Page для детальнішої інфо.

<pagelist
  1to2=-
  3=1
  51to52=-/>
/>

Зміст Зміст тексту. Зазвичай це список посилань на розділи, як вони є в основному просторі.

Зміст можна ввести тут напряму. Одначе якщо в тексті є власний зміст, можна відобразити його замість «включення» сторінок тексту (скористайтесь назвами окремих сторінок, взятих у подвійні фігурні дужки).

{{Сторінка:Співомовки (1921).djvu/13}} {{Сторінка:Співомовки (1921).djvu/15}}

Див. також[ред.]

Посилання[ред.]

 1. Це означає, що документ сортуватиметься на літеру «С», а не «*» чи щось іще.