Перейти до вмісту

Довідка:Посібник новачка з догляду

Матеріал з Вікіджерел
Посібник новачка з догляду
Речі, над якими треба працювати, і як це робити.

Де знайти сторінки, що потребують обслуговування?

[ред.]

Перш за все, загляньте в категорію Підтримка Вікіджерел.

Крім цього, сторінки, що потребують допомоги, можуть просто трапитися вам, коли гуляєте по сайту чи шукаєте щось іще.

Загальне

[ред.]

У шаблоні {{заголовок}} може бракувати деяких речей. Автор, перекладач, назва

Рік

[ред.]

В усіх роботах в основному просторі має бути вказаний рік публікації у заголовку, але в деяких роботах ця інформація може бути відсутня. У заголовку для року є параметр:

| рік =.

Якщо його нема, його можна додати. Тут треба вказати лише рік публікації. Якщо відома повна дата з днем, її можна вказати у параметрі notes, щоб користувачі могли прочитати.

Якщо немає можливості вписати рік, можна натомість вказати десятиріччя або століття (напр., «1920-ті» або «19 століття»). Хоча, звісно, краще писати рік, як тільки це можливо.

Усі роботи з невказаним роком знаходяться тут: Категорія:Роботи без року.

Ліцензії

[ред.]

В усіх роботах має бути вказана ліцензія, щоб було видно, що вони цілком легально знаходяться на Вікіджерелах, і тому читачі можуть ними користуватися.

Найбільш вживані:

Усі роботи без ліцензій перераховані тут: Категорія:Роботи з проблемами ліцензування.

Для детальнішої інформації див. Довідка:Шаблони авторських прав

Категорії

[ред.]

Зазвичай, кожна робота міститься у хоча б чотирьох різних категоріях; інколи більше, інколи менше. Якщо робота не категоризована, як годиться, ви можете додати категорії.

Загальні категорії такі:

  1. Що це таке.
  2. Коли опубліковано. Додайте рік (або десятиріччя чи століття) у шаблон заголовку, шаблон категоризує роботу автоматично. Категорія:Роботи за датою‎.
  3. Чому робота вільна. Чи текст у суспільному надбанні, чи на нього надано дозвіл тощо. Категорія:Роботи за ліцензією. Ці категорії додаються шаблонами ліцензій, див. #Ліцензії вище.

Дерево категорій починається тут: Категорія:Роботи.

Для деяких робіт ще знадобляться такі категорії:

Інколи такі категорії можна об'єднувати в одну (напр. Категорія:Оповідання жахів). Категорії також можуть відображати країну походження творів (напр. Категорія:Американська поезія) та інші групи, на які можна поділити роботи.

Для детальнішої інформації див. Довідка:Категоризація

HotCat

[ред.]

HotCat — це корисний додаток для швидкого додавання, зміни чи вилучення категорій зі сторінки.

Щоб увімкнути його, перейдіть до своїх налаштувань і у вкладці Додатки, розділ Редагування, поставте галочку поряд з рядком «HotCat: дозволяє швидко категоризувати сторінку, не використовуючи безпосереднє редагування»; збережіть.

Для детальнішої інформації див. Help:Gadget-HotCat (ця сторінка довідки знаходиться в іншому вікіпроекті).

Вікіфікація

[ред.]

У довідник стилю Вікіджерел описано, як має виглядати сторінка. Деякі сторінки на Вікіджерелах не відповідають настановам стилю, їх треба відредагувати.

Деякі сторінки скопійовані з «помилками оцифрування» (помилками, які робить комп'ютер при розпізнаванні символів) та іншими проблемами. Часто ці сторінки не підкріплені сканованим джерелом.

Інші сторінки

[ред.]

Для багатьох авторів, роботи яких є у Вікіджерелах, може не бути сторінки у просторі Автор; тоді її варто створити. На такій сторінці не обов'язково давати перелік усіх творів автора, однак варто подати список робіт, що уже є у Вікіджерелах, тих, які ви хочете тут бачити, та зробити помітку для робіт, які, попри свою популярність, не можуть бути розміщені тут, оскільки на них ще розповсюджується дія авторського права.