Довідка:Посібник новачка з достовірності

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Посібник новачка з достовірності
Як перевірити, чи книга, яку ви читаєте, є достовірною копією.

Є три речі, які допоможуть вам перевірити достовірність розміщеної у Вікіджерелах роботи.

Індикатор стану вичитки[ред.]

Достовірність сторінок позначається стрічкою «індикатора стану вичитки» під заголовком сторінки. Ось вам кольоровий код, що використовується на сторінках у просторах назв Індекс та Сторінка.

Індикатор стану вичитки
Приклад Опис
 
Змішані стани. Текст цієї сторінки на 20% перевірена (зелений колір), 15% вичитана (жовтий), 25% проблематична (блакитний), 10% не вичитана (червоний) і 10% без тексту (сірий). 20% ще не існують.


 
Текст у процесі вичитки. Усі сторінки завершені і нема жодної проблематичної. Він наполовину не вичитаний, але половина вже вичитана, а половина з того — перевірена.


 
Майже повністю вичитаний текст. Більшість сторінок вичитані, а більшість з вичитаних повністю перевірені. 
Повністю перевірений і достовірний текст.

Скани оригінальних книг[ред.]

До кожної сторінки доступні оригінальні скани на підтвердження того, що текст, який ви читаєте, співпадає з оригінальною друкованою версією. Є два шляхи доступу до сканів:

  1. Вкладка «зображення», додана у верхній частині кожної сторінки після вкладок «Сторінка» й «Обговорення». Натискання на неї приведе вас на сторінку Індексу роботи, звідки можна подивитись текст кожної сторінки.
  2. Номери сторінок видимі зліва від тексту роботи в основному просторі. Наведення курсора на ці цифри дасть підсвічування відповідного тексту. Натискання на ці номери сторінок приведе вас на сторінку у просторі Сторінка, звідки береться текст.

Якщо ви знайшли помилку, ви можете виправити її, відредагувавши текст у просторі Сторінка. Будь ласка, зауважте, що будь-які помилки в оригіналі мають зберігатись у Вікіджерельній версії.

Ліцензія[ред.]

Унизу всіх сторінок має бути вказана ліцензія, яка б засвідчувала легальність розміщення і поширення кожної роботи. Цей шаблон також містить і певну інформацію щодо достовірності роботи. Шаблони ліцензій здебільшого описують легальність розміщення роботи на основі дати публікації та дати смерті автора.

Шаблонів ліцензій є чимало, але у більшості ситуацій робота перебуває у суспільному надбанні за давністю, що ілюструє шаблон {{PD-auto}}: як, наприклад, на сторінці роботи «Зів'яле листя», де він виглядає як

Суспільне надбання

Ця робота перебуває в суспільному надбанні в усьому світі.


Цей твір перебуває в суспільному надбанні в усьому світі, тому що він опублікований до 1 січня 1929 року і автор помер щонайменше 100 років тому.

Для детальнішої інформації, див. Довідка:Шаблони авторських прав