Довідка:Посібник новачка з навігації

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Посібник новачка з навігації
Де і що знаходиться у бібліотеці Вікіджерел та як його шукати.

У цій бібліотеці 207 042 сторінок, і знайти серед них те, що вам треба, може бути складно. На цій сторінці подана базова інформація, як освоїтись у бібліотеці.

Як читач, ви можете шукати щось конкретне або ж шукати за автором чи темою. Ви також можете відкрити випадкову сторінку або знайти роботу кількома іншими способами.

Пошук[ред.]

Пошук можна робити на спеціальних сторінках, переважно на сторінці Спеціальна:Пошук, або з використанням зовнішнього пошукового рушія, наприклад Google. Поле пошуку, що знаходиться у верхній правій частині кожної сторінки, використовує Спеціальна:Пошук.

Використовуючи сторінку Спеціальна:Пошук, ви можете написати у полі вводу ключові слова. Можна шукати у конкретних просторах назв (усі роботи самої бібліотеки знаходяться в основному просторі). Щоб обмежити пошук заголовком, можна дописати «intitle:» перед ключовим словом. Це треба буде поставити перед кожним словом, яке має бути у заголовку, бо в іншому випадку система шукатиме по всьому тексту, як звично.

Пошуковий запит Опис
Борсук Це задасть пошук усіх робіт, у яких є слово «борсук» будь-де в тексті.
intitle:Борсук Це задасть пошук лише тих робіт, де слово «борсук» зустрічається у заголовку.
Щур intitle:Борсук Це задасть пошук усіх робіт, в яких одночасно є слово «щур» будь-де в тексті і слово «борсук» у заголовку.

Якщо ви знаєте, як має називатись сторінка, можете скористатись пошуком Спеціальна:Покажчик за початком назви, щоб знайти усі роботи, які починатимуться певним чином. Це обмежується простором назв, але, знову ж таки, усі роботи в бібліотеці знаходяться в основному просторі.

Якщо ви хочете скористатись зовнішнім пошуковиком, не забудьте обмежити результати Вікіджерелами. Наприклад, для Google треба додати «site:uk.wikisource.org» до вашого пошуку. Зовнішні пошуковики працюють по-різному і їх результати можуть бути не такими, як в власному пошуку Вікіджерел.

Для детальнішої інформації див. Довідка:Пошук.

Перегляд[ред.]

Ви можете переглядати роботи, створені певним автором або в межах певної теми.

Автори[ред.]

Усі автори на Вікіджерелах мають свою «сторінку автора» у просторі назв Автор:. На сторінці автора знаходяться посилання на всі роботи, написані ним або про нього. Це буде список на даній сторінці. Інколи там може бути додаткова інформація про кожну роботу, наприклад, рік публікації.

Ви можете перейти на сторінку автора, ввівши її назву у полі пошуку в правій верхній частині кожної сторінки. Наприклад, для автора «Іван Франко» буде сторінка автора «Автор:Іван Франко». Сторінки авторів можна знайти через пошук з використанням методу, описаного вище, і вибором простору назв Автор. Посилання на авторів також є у заголовку кожної їхньої роботи на Вікіджерелах; натисніть на ім'я, щоб перейти на сторінку автора.

Теми[ред.]

Пошук за темами здійснюється по категоріях. Категорії відображають ери, жанри, розміри, будь-які інші групи робіт. Сприймайте їх як різні кімнати або секції у справжній бібліотеці.

Категорії перераховані унизу кожної сторінку. Посилання ведуть на сторінку категорії, на якій відображається автоматично згенерований список усіх сторінок у Вікіджерелах на цю тему. Унизу сторінки категорії будуть посилання на інші категорії. Список показаний в алфавітному порядку. Наприклад, Категорія:Історичні документи показує усі сторінки в категорії історичних документів.

Для детальнішої інформації див. Довідка:Категоризація.

Випадковий пошук[ред.]

Також можна перейти до випадкового елемента, використавши сторінку Спеціальна:Випадкова сторінка. Це відправить вас на будь-яку сторінку Вікіджерел, не обов'язково роботу у бібліотеці. Спеціальна:Randomrootpage не включає підсторінки.

Можна скористатись випадковим пошуком по конкретних просторах назв: наприклад Спеціальна:Випадкова сторінка/Автор або Спеціальна:Випадкова сторінка/Категорія.

Простір назв Випадкова сторінка Примітки
основний Випадкова робота Основний простір містить усі роботи у Вікіджерелах.
Автор Випадковий автор Усі автори на Вікіджерелах мають свою сторінку автора.
Категорія Випадкова категорія У категоріях подані автоматичні списки робіт за темами.
Індекс Випадковий індекс Індекси використовуються для вичитування кожної книги.
Сторінка Випадкова сторінка Сторінки використовуються для вичитки.

Інше[ред.]

Роботи, що додані на Вікіджерела недавно, відображаються на головній сторінці у «Нових текстах». Роботи додаються туди користувачами вручну, тому найновіших доданих речей там не буде, тільки обране до відображення. Список найновіших доданих сторінок можна знайти на Спеціальна:Нові сторінки. Однак це автоматичний список, і у ньому є і підсторінки, і сторінки інших просторів.

Підсторінки[ред.]

Чимало робіт на Вікіджерелах розбиті на кілька сторінок, щоб легше було читати. Зазвичай це буде одна сторінка на розділ (або інші частини книги). Ці сторінки зазвичай будуть «підсторінками» основної сторінки. Це відображається у заголовку сторінки: «Основна сторінка/підсторінка».

Наприклад, якщо робота називається «Заголовок» і має чотири розділи, то буде п'ять сторінок:
  1. Заголовок
  2. Заголовок/Розділ 1
  3. Заголовок/Розділ 2
  4. Заголовок/Розділ 3
  5. Заголовок/Розділ 4

Деякі роботи можуть мати кілька рівнів підсторінок. Наприклад: «Заголовок/Частина 1/Розділ 1».

Підсторінки матимуть послання нагору до основної сторінки під заголовком. Якщо є рівні підсторінок, підсторінка матиме посилання на головну і усі підсторінки над нею. Заголовок сторінки також часто матиме посилання на головну і деякі інші підсторінки.

Для детальнішої інформації див. Довідка:Підсторінки.

Див. також[ред.]