ІМіС УРСР/Луганська область/Адріанополь

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Історія міст і сіл Української РСР. Луганська область (1968
Адріанополь
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

АДРІАНОПОЛЬ — село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від залізничної станції Кипуча на залізничній лінії Дебальцеве—Луганськ, за 22 км на північний захід від райцентру. Населення — 1840 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Ленінка, Радгоспний, Тімірязєве, Уткине.

В Адріанополі — відділення Комунарської птахофабрики, земельний фонд якого 4,3 тис. га угідь.

Тут працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб.

Село виникло у XVIT столітті. У 1918 році під час тимчасової німецької окупації в селі діяла підпільна більшовицька організація. У 1920 році створена партійна організація. За героїзм на фронтах Великої Вітчизняної війни уродженець Адріанополя М. П. Радченко удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи..