Архів:ДАХмО/226

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ДАХмО/Д
226. Подільська казенна палата, м. Кам'янець-Подільський Кам'янецького повіту Подільської губернії
53329 од. зб., 1795–1919 рр. Рос., пол., укр. мови. c:File:Ревизские сказки в Госархиве Хмельницкой области.pdf https://dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=68


Утворена 1 травня 1796 р. Була губернським органом Міністерства фінансів по Департаменту державного казначейства. Відала обліком населення, державного майна, рекрутськими справами. Казенна палата складалась із загального присутствія до якого входили голова, радники, губернський контролер, губернський казначей та асесори (один чи два у відповідності до штату). До структури палати в першій половині XIX ст. входили відділення: ревізьке, лісове, шинкових (питних) зборів, контрольне, казначейське. При палаті також існувала канцелярія, чиновники з особливих доручень, наглядачі з помічниками для нагляду за торгівлею акцизного тютюну, ревізори для нагляду за дотриманням правил в цукровому виробництві, архітектор для нагляду за будівництвом підконтрольних палаті споруд, присяжні. Фінансові реформи 1838 та 1863 рр. дещо скоротили функції палати та змінили її структуру. Ліквідована 1919 р.

Фонд І категорії. Фонд постраждав внаслідок пожежі в архівосховищі Кам'янець-Подільського міського державного архіву. Доступ до документів тимчасово обмежений. Врятовані документи знаходяться в процесі ідентифікації та реставрації.

Укази Сенату, циркуляри Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ, Київського, Подільського та Волинського генерал-губернатора. Циркуляри органів влади УНР. Генеральні звіти про прибутки по губернії. Інвентарні описи маєтків. Фінансові звіти установ. Звіти і статути споживчих товариств. Статути сільських банків. Акти генеральної перевірки торгівлі по населених пунктах губернії. Відомості про розмежування церковних земель, врожаї зернових культур, зміни кількості населення по повітах губернії, цукровиробництво по заводах губернії, промислові підприємства губернії, вибори до Державної Думи, викуп земель селянами, видачу промислових свідоцтв. Справи про оголошення торгів на будівництво та ремонт казенних будівель, зарахування окремих осіб до податних станів та товариств, прибутки та видатки по повітових казначействах, порушення правил торгівлі. Перепис євреїв 1875 р. по населених пунктах губернії. Ревізькі казки шляхти, міщан, однодворців, духовенства, селян по населених пунктах губернії. Рекрутські, гільдійські списки. Списки селянських товариств. Свідоцтва купців. Відомості про особовий склад палати та казначейств.

Описи[ред.]

Опис Назва Роки Справ
79
80
81
82