Перейти до вмісту

Атомні експерименти в Карпатах, Українська РСР

Матеріал з Вікіджерел
Атомні експерименти в Карпатах, Українська РСР
ЦРУ, перекладено з англійської мови користувачами Вікіджерел
документ, 1954
Документ з Електронної читальні ЦРУ
Таємно

25X1

25X1

25X1

Інформаційний звіт
Країна СРСР
 
 
 
 
Тема Атомні експерименти в Карпатах, Українська РСР
 
 
 
25X1
 
Дата пошир. 8 Бер 54
Цей документ містить інформацію, що стосується Національної Безпеки Сполучених Штатів в розумінні законів Розділу 18, Секцій 793 і 794 Кодекса Сполучених Штатів., Відділи 793 і 794, передача чи розкриття її в будь який спосіб невповноваженій особі заборонені законом.
Це неопрацьована інформація
Кількість сторінок 1
Число доп.
Додаток до
звіту №

25X1

 
 
 


1.
20 Січ 54, С. Н. Круглов, радянський Міністр внутрішніх справ, залишив Москву задля Карпатського регіону, в супроводі генерала артилерії М. І. Нєдєлін. Цей регіон, в якому до самого останнього часу відбувалися зіткнення між військами та українськими партизанами, було наготовано для атомних експериментів, що будуть мати місце навесні 1954.


2.
Регіон перебував у збуреному стані з часу смерті Сталіна, через, переважно, сильні централізаторські прагнення нового режиму. Вслід за арештом Берії Кремль прихилився на загальну чистку регіону, особливо околиць Тарнополя.


3.
Весь Карпатський регіон був обраний для експериментів з атомною зброєю і війська МВС почали масштабну евакуацію населення. Полігони для атомних артилерійських вибробувань були звільнені між МукачевимБереговимСевлюшем[1] в Рутенії; між Старим Самбором та Львовом в долині Дністра; берегами Тиси, на північ та схід від Кішварда; в околицях Чернівців на Буковині.


4.
Польські та чеські представники будуть присутні на радянському експерименті з атомною артилерією в Рутенії навесні.


5.
Підготовчі заходи до вибробувань складаються з вирубки великої кількості лісу, будівництва нових черг бараків, складів та стратегічних доріг, останні заплановані здатними прийняти важкі танки.


  1. Зараз називається Виноградів