Випадок на могилі

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Про текст
Назва: Випадок на могилі
Записано в: у с. Новогупалівці Олександрівського пов. Катеринославської губ.
Дата запису: у кінці XIX ст.
Записувач: Новицький
Записано від: від П. Сіроуха
Жанр: легенда
Опубліковано в: Савур-могила. Легенди і перекази Нижньої Наддніпрянщини / Упоряд. і авт. приміт. В. А. Чабаненко. — К.: Дніпро, 1990. ISBN 5-308-00577-Х
[[Файл:|300px|безрамки|центр]]


Давно колись обабіч проїжджої дороги, на могилах, стояли кам'яні баби. Трапилося одному чоловікові проїздити верхом повз ці могили і застав його доo. З'їхав він на могилу, зняв із коня сідло, накрив половиною його бабу, а під другу половину сам сховався. Дивиться — з сусідньої могили йде баба!..

Підійшла і говорить сусідці:

— У тебе, сестро, і гість є?

Тоді обидві баби почали розпитувати чоловіка, як і що робиться на світі: чи носять на різдвяні свята вечерю? Чи ходять у гості кум до кума і кума до куми, брат до брата і сестра до сестри? Чи співають півні?

— Все це є,— відповів чоловік.

Тоді та баба, що надійшла, й каже:

— Довго, довго нам, сестро, ще доведеться стояти... — Сказала це і пішла на свою могилу.

Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).