Вікіджерела:Вікіджерела люблять пам'ятки/Довідка
ВІКІДЖЕРЕЛА ЛЮБЛЯТЬ ПАМ'ЯТКИ 1 грудня 2024 — 31 січня 2025 |
||
Проєкт здійснюється за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» |
ДОВІДКА | ПРАВИЛА | СПИСОК ДОКУМЕНТІВ | ОРГКОМІТЕТ | ПІДСУМКИ | ОБГОВОРЕННЯ |
Глосарій
[ред.]- Індекс — сторінка, яка дає можливість швидкого доступу до будь-якої сторінки твору для його вичитки і оформлення відповідно до оригінального тексту.
- Сторінка індексу — сторінка з вичитаним текстом, відповідає сторінці у відсканованому документі.
- Документ — результат оцифровки і вичитки відсканованого документа.
Процес оцифрування і вичитки
[ред.]Спочатку потрібно створити індекс для файлу. Для цього потрібно перейти на сторінку, знайти посилання з текстом «Посилання на сторінку індексу», перейти за ним. Якщо індекс уже створено, ви побачите обкладинку (або першу сторінку) скану і перелік сторінок, якщо індекс не створений, ви побачите текст «Зараз на цій сторінці нема тексту. Ви можете пошукати цю назву на інших сторінках, пошукати в журналах або створити сторінку з такою назвою.» Потрібно перейти на посиланням «створити сторінку з такою назвою», заповнити поля, пр цьому в поле «Pages» («Сторінки») потрібно вписати <pagelist/>
(опис полів індексу див. у Довідка:Посібник новачка зі сторінок Індекс:#Створення сторінки Індекс: у Вікіджерелах). Після створення індексу можна починати розпізнання і вичитку тексту.
В індексі сторінки будуть підсвічені різними кольорами: без кольору і червоним текстом — ще не створена сторінка, сірий — сторінка без тексту, синій — проблемна сторінка, рожевий — невичитана сторінка (тільки розпізнаний текст), жовтий — вичитана, зелений — перевірена. Для створення сторінки індексу потрібно перейти за номером потрібної вам сторінки («червоне посилання»), ви побачите зліва форму редагування, справа — зображення відповідної сторінки скану. Якщо файл містить OCR-шар, то у полі форми редагування виведеться текст. Якщо поле форми порожнє, значить OCR-шару у документі нема. Але не хвилюйтеся, інструменти Вікіджерел дозволяють розпізнати текст. Для цього потрібно натиснути кнопку «Транскрибувати текст» (якщо результат розпізнання вам не сподобався, можна натиснути праворуч кнопки стрілку вниз і обрати інший розпізнавач, повторити дію). після того як текст розпізнаний, потрібно його вичитати і оформити відповідно до оформлення скану. Після того як текст оформлений і вичитаний під полем редагування у перемикачі «стан сторінки» потрібно обрати жовтий і зберегти форму.
Після того, як усі сторінки індексу вичитані, потрібно створити документ. Для цього потрібно в основному просторі створити сторінку з потрібною назвою, на сторінці заповнити шаблони і вписати код <pages index="<назва індексу>" from=X to=Y />
, де <назва індексу> — повна назва індексу без префіксу індекс, X — початкова сторінка індексу, яка містить текст документа, Y — кінцева сторінка індексу, яка містить текст документа. Таким чином у документі відобразиться вміст сторінок індексу з X по Y.