Вістник ДЗР ЗОУНР/8

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вістник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республики
Розпорядок Державного Секретаріяту судівництва та Державного Секретаріяту публичних робіт, виданий в порозуміню з причасними Державними Секретаріятами дня 1. лютого 1919 р. в справі охорони наємців
1919
Державного Секретаріяту судівництва та Державного Секретаріяту публичних робіт, виданий в порозуміню з причасними Державними Секретаріятами дня 1. лютого 1919 р. в справі охорони наємців.
§ 1.

Постанови розпорядку бувш. австр. мін. судівництва і б. австр. мін. суспільної опіки, виданого в порозуміню з причасними міністрами дня 20. січня 1918 р. в справі охорони наємців, ч. 21. В. з. д. удержуємо в цілій основі, — з виїмками поданими в сім розпорядку — дальше в правній силі.

§ 2.

Довершена в місяци січни 1919 р., законно не оправдана підвишка чиншу, не обовязує наємців. Не можна однак відмовити заплати запавшої за місяць січень 1919 р. зглядно жадати звороту заплаченої вже підвишки чиншу.

Довершене в місяци січни 1919 р., законно не оправдане, виповідженє умови найму лишаєть ся — на час обовязуваня сего розпорядку — без правних наслідків, а дозволена вже екзекуція має бути з уряду здержана.

§ 3.

Речинець поданий в § 9. т. 1. згаданого розпорядку, до якого суд міг для гіпотек на винаймлених недвижимостях уділити судейської відволоки (31. грудня 1918), продовжуємо до 31. грудня 1919 р. включно.

§ 4.

Подана в § 11. згаданого розпорядку комісія для оцінки допустимости підвишки відсоткової стопи від гіпотек на винаймлених недвижимостях, складаєть ся з Державного Секретаря внутрішних справ зглядно делєґованого ним заступника як предсідателя, одного урядника Державного Секретаріяту внутрішних справ як справоздавця, одного урядника Державного Секретаріяту фінансів, одного судії делєґованого Державним Секретаріятом судівництва, двох знавців в области гіпотечного кредиту, покликаних державним Секретаріятом фінансів та одного фаховця, котрого вишле громадський комісар міста, в якім Державний Секретаріят має свій осідок.

§ 5.

Розпорядок сей входить в житє з днем його оповіщеня, а його правна сила — о скільки не буде заряджено що иншого — гасне в днем 31. грудня 1919 р.


Державний Секретар судівництва:

Державний Секретар публичних робіт:

Козаневич, в. р.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).