Грамота Гетьмана Павла Скоропадського про ратифікацію мирного договору України з Центральними державами

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грамота Гетьмана Павла Скоропадського про ратифікацію мирного договору України з Центральними державами
1918
Джерело: Українська Держава (квітень – грудень 1918 року). Документи і матеріали. У 2 т. / Упорядн.: Р. Пиріг (керівн.), О. Бойко, А. Гриценко, О. Кудлай, О. Лупандін, Н. Маковська, Т. Осташко, О. Щусь. НАН України. Інститут історії України; Центральний державний архів вищих органів влади і управління України. — Київ : Темпора, 2015. — Т. 2. — 412 с. — ISBN 978-617-569-242-4.

12.06.1918 р.

Я, Гетьман всієї України, оповіщаю:

Вдовольняючи бажання українського народу привернути негайно мирний стан між Українською Народною Республікою і державами: Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією та Туреччиною, Українська Центральна Рада уповноважила свою Раду Народних Міністрів скласти і підписати договір між Українською Народною Республікою з одної сторони і Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією та Туреччиною з другої сторони.

Уповноважені обох сторін, зібравшись в Берестю-Литовськім, зложили 9 лютого 1918 р. і підписали головний мировий договір, який від слова до слова такий: [далі йде текст мирного договору українською та німецькою мовами].

Тому я, Гетьман всієї України, ухвалив:

Наведений вище мировий договір затвердити, ратифікувати і виконувати твердо і непохитно нині й на будучі часи, а Раді Міністрів Української Держави наказати перевести обмін ратифікаційних актів в місці, зазначеному в договорі.

Ухвалено 12 червня 1918 року в Києві.

Гетьман всієї України Павло Скоропадський

Скріпив: управляючий міністерством закордонних справ Д. Дорошенко

[Державна печать]